Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφοι,

όταν αναρτάτε στο κτηματολόγιο ΤΔ για ψηφιακή υποβολή, αναρτάτε αντίγραφο του ΤΔ σας με την υπογραφή του ιδιοκτήτη για την υπόδειξη ορίων? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, anvar said:

Καλημερα έχω οικόπεδο με δύο καθετες όπου θα μεταβιβαστούν . Βγαζω για την κάθε μία καθετη   διαφορετικό ΚΗΔ ?

Αν το Τοπογραφικό Διάγραμμα παραμένει το ίδιο κατά τις μεταβιβάσεις, ποιος ο λόγος να πάρουν διαφορετικά ΚΗΔ? Δεν αλλάζει κάτι χωρικά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να μη βλέπει AREA_A το "Θέαση διαγραμμάτων" (αλλά μόνο AREA_D), αν έχω ένα TOPO_PROP που προκαλεί ένα AREA_D και ένα AREA_A; Στην αρχή σκέφτηκα μήπως φταίει το ότι το AREA_A είναι ένα τρίγωνο (3 σημεία ανοιχτά -> closed) αλλά δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς (3 σημεία κλειστά -> closed ή τυχαία τετράπλευρα στο χώρο) και δε βλέπει ποτέ AREA_A και δεν έχω καταλάβει αν έχω κάνει κάτι λάθος εγώ ή αν φταίει η λειτουργία "Θέαση" γιατί κατά τα άλλα δέχεται το αρχείο και τα DGM_PROP_FINAL και το TOPO_PROP φαίνονται σωστά (για διόρθωση ενός είναι).

Edited by gktpgeue
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MONOS said:

Μήπως έχεις επιλέξει ΔΓΜ πράξης και όχι διόρθωσης ;

Μόλις δοκίμασα και πράξης για τεστ, και εκεί δε βλέπει κανένα από τα δύο AREA_, οπότε όχι από την αρχή διόρθωσης ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Classic: το όνομα του layer είναι λάθος ως εν μέρει ελληνικό.

image.png.eaeb0f48a61432fbc3ff8f790006d458.png

Το αρχείο των προδιαγραφών είναι λάθος, έχει το "A" με ελληνικά ενώ η πλατφόρμα το θέλει αγγλικό.

 

Edited by gktpgeue
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε περιοχή που δεν λειτουργεί Κτηματολογικό γραφείο υπάρχει σε αγροτεμάχιο-ιδιοκτησία δουλεία εναέριας διέλευσης ΑΔΜΗΕ. Στο ΚΗΔ θα πρέπει να αποτυπωθεί υποχρεωτικά με κάποιο layer;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tetris said:

Για τις υφιστάμενες δουλείες υπάρχει το layer EAS_FINAL

Θα πρέπει όμως να την εφαρμόσεις επακριβώς

ήτοι... μίλα με τον ΑΔΜΗΕ να σου δώσουν τα κέντρα των πυλώνων και το ΦΕΚ, ώστε να δεις το πλάτος της δουλείας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.