Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι, και υπάρχει λογική πίσω απ' αυτό, δεν το κάνουν επειδή είναι κάποιου είδους σαδιστές και θέλουν να μας βασανίσουν. Αλλά υπήρχε τρόπος να μας το κάνουν λίγο πιο εύκολο. Λογικό να μας ξεφύγει κάτι. Προσπαθούμε να καταλάβουμε το τι πρέπει να μπει σε κάθε layer. Και άντε να είναι ένα απλό τοπογραφικό. Το έλα να δεις γίνεται όταν πρόκειται για κάποιο Διάγραμμα Μεταβολής..

Αυτό που θέλω να πω ότι όταν μετά το διάβασμα που ρίχνεις για τα layers και το πως "πρέπει" να υπογράψεις ηλεκτρονικά, ξελαφρώνεις.. λες τα έκανα όλα σωστά. Που στο καλό κάνω το λάθος και δεν ανεβαίνουν; Και σου βγάζει ένα εντελώς ασαφές μήνυμα λάθους... 

Τέλος πάντων..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα συνάδελφοι. Φτιάχνω τοπογραφικό για το οικόπεδο 4 το οποίο έχει δουλεία απο τα οικόπεδα 1,2,3.

Θα πρέπει να δείξω με συγκεκριμένο layer την δουλεία?

To EAS γράφει για δουλεία που περνάει μέσα από το οικόπεδο. Μήπως πρέπει να την δείξω με το EAS_FINAL?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

 

1108172074__2021-11-25_110555.png.a1c50066e8d88f181afcb9245b5503dd.png.f8c3aa243c9b67d16b9d21a85f4b2795.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2022 at 7:00 ΜΜ, tetris said:

δες μήπως χρειάζεται απενεργοποποίηση του antivirus

Συνάδελφε το δοκίμασα με κλειστό το antivirus και δούλεψε !! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2019 at 11:10 ΠΜ, Manolis gon said:

Επειδή δεν βλέπω κάποια σκέψη στο παραπάνω ερώτημα μου,  υποψιάζομαι οτι δεν έχει κάνει κάποιος ΔΓΜ για διόρθωση ορίων, αλήθεια δεν έχει κάνει κάποιος?

Μανώλη καλησπέρα. Καλησπέρα και σε όλους. Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα για πρώτη φορά τώρα. Δεν ξέρω αν βρήκες κάποια λύση μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι αυτά τα 2.5 χρόνια, ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου?

Έχεις διαβάσει τις λεπτομερείς οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Καλησπέρα σe όλους,

Προσπαθώ να ανεβάσω ένα τοπογραφικό αρχείο dxf σε μορφή zip και εμφανίζεται η εξής ειδοποίηση. 
 
DXF / ZIP: Σφάλμα στην ψηφιακή υπογραφή - Δεν βρέθηκε ψηφιακό πιστοποιητικό συσχετισμένο με τον λογαριασμό του χρήστη

Από τις οδηγίες δεν είναι ξεκάθαρο πως δημιουργώ ψηφιακό πιστοποιητικό. Χρησιμοποιώ το dysfv βρισκω το hashcode το κάνω pdf το ζιπαρω μαζί με το dxf αρχειο αλλά όταν κάνω upload βγάζει το παραπάνω μήνυμα.

Μπορείτε να βοηθήσετε.

Ευχαριστώ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.