Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πώς υλοποιείται ένα Σχέδιο Πόλης?


Recommended Posts

συνάδελφε [email protected]

χωρίς κορυφές Ο.Τ και χωρίς εγκεκριμένες μηκοτομές αυτά τα πράγματα δεν γίνονται

ζήτησε με έγγραφο απο την αρμόδια υπηρεσία τα στοιχεία εφαρμογής να δούμε τι θα σου πούν

μπορεί να έρχονται δημοτικές εκλογές αλλά τα σχέδια,οι δρόμοι τα κράσπεδα θα είναι εκεί και ισως τα προβλήματα να γίνουν μεγαλύτερα και σοβαρότερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφε [email protected]

χωρίς κορυφές Ο.Τ και χωρίς εγκεκριμένες μηκοτομές αυτά τα πράγματα δεν γίνονται

ζήτησε με έγγραφο απο την αρμόδια υπηρεσία τα στοιχεία εφαρμογής να δούμε τι θα σου πούν

μπορεί να έρχονται δημοτικές εκλογές αλλά τα σχέδια,οι δρόμοι τα κράσπεδα θα είναι εκεί και ισως τα προβλήματα να γίνουν μεγαλύτερα και σοβαρότερα

 

Έχεις δίκιο Θεοχάρη σ' αυτά που λές κι έτσι πρέπει να είναι. Αλλά άν υπηρχαν αρμόδιες υπηρεσίες δεν θα υπήρχε και το μπάχαλο που υπάρχει σχετικά με τα σχέδια πόλης πανελλαδικά.

Είμαι κι εγώ περίεργος, άν του απαντήσουν, να δούμε τι θα του πουν.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ περίεργος, άν του απαντήσουν, να δούμε τι θα του πουν.

 

Ok,για να λυθούν οι περιέργειες:

 

Μου απάντησαν (ρητώς) για το συγκεκριμένο τοπογραφικό ότι θα πρέπει να δείξω την αρχική ιδιοκτησία πριν τη ρυμοτόμηση(φυσικά),χωρίς τις ανταλλαγές-τακτοποιήσεις (οκ),κ να ακολουθήσω το συμβόλαιο του 1971 αν δεν μπορώ να βρώ όρια(=τοπογραφικό-κουτάκι-ξερό από το απόσπασμα του ρυμοτομικού.....)....επίσης,επειδή η Πράξη Εφαρμογής πρόκειται να κυρωθεί σύντομα,να δείξω ''κατανόηση'' ότι τα έργα που γίνονται είναι ''off the record''-όντως λόγω δημάρχου,ΜΠΡΑΒΟ συνάδελφοι!!- κ ότι θα παρέχουν στοιχεία μόλις κυρωθεί!!!.Κ επειδή απ' ό,τι κατάλαβα στην περιοχή ο Μελετητής τα ''έχει αρπάξει'' από τους μισούς κατοίκους για να τους μεγαλώσει το οικόπεδο εις βάρος άλλων μισών από την αποτύπωση κιόλας(αφού δεν υπάρχουν περιφράξεις)-γι' αυτό καθυστερεί η κύρωση,λόγω ενστάσεων-,κάνω κ εγώ το μαλάκα γιατί όποτε συγχίζομαι κινδυνεύω από ανεύρυσμα.

 

Μάλλον ''μαγνητίζω'' το κακό.....:lol:

 

Συνάδελφοι σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας,το θέμα μου ''λύθηκε'' με συνοπτικές διαδικασίες.......κ ο πελάτης ενημερώθηκε.

 

Λοιπόν έχουμε κ λέμε:

1.Απόκρυψη δημοσίων εγγράφων από πολίτη

2.Ορισμός ρυμοτομικών γραμμών κ εργασίες κρασπέδων ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ από το Δήμο

3.Εσκεμμένα εσφαλμένη αποτύπωση αρχικών ιδιοκτησιών

4.Απ' ευθείας ανάθεση στον εργολάβο του Δήμου κατά τα γνωστά......

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!Ελάτε παρέα να γελάσουμε......Έτσι κ αλλιώς θα έχει πολύ ενδιαφέρον η συγκεκριμένη περιοχή για ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,έχουν να γίνουν διορθωωωωωωωωωωωωωώσεις.....με το κιλό................

 

.............''Σχέδιο Πόλης''.....................

 

Μετά ΘΕΟΧΑΡΗ σου φαινόταν ανήκουστο την άλλη φορά που τα λέγαμε η Π.Ε. να έχει γίνει με το χέρι.....κ σου είπα ότι ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ πολεοδομικές ενότητες που έγιναν έτσι.....Τί άλλη συμβουλή θα μπορούσα να δώσω λοιπόν στο φίλο μας από το άλλο τόπικ που ρωτούσε ''πώς να εκπονήσει τη Μελέτη της Π.Ε.''?????Σιγά τ' αυγά............ :lol:

 

Edit:

1.SIRADRAB ΈΓΡΑΨΕΣ!!!!!

2.quiz:Ποιές περιοχές στην Αττική μπαινοβγάινουν στο σχέδιο?:lol: (το έχω ξαναβάλει..)

3.ΘΕΟΧΑΡΗ είσαι εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

...κάνω κ εγώ το μαλάκα γιατί όποτε συγχίζομαι κινδυνεύω από ανεύρυσμα.

Μάλλον ''μαγνητίζω'' το κακό.....:lol:

...

Λοιπόν έχουμε κ λέμε:

1.Απόκρυψη δημοσίων εγγράφων από πολίτη

2.Ορισμός ρυμοτομικών γραμμών κ εργασίες κρασπέδων ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ από το Δήμο

3.Εσκεμμένα εσφαλμένη αποτύπωση αρχικών ιδιοκτησιών

4.Απ' ευθείας ανάθεση στον εργολάβο του Δήμου κατά τα γνωστά......

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!Ελάτε παρέα να γελάσουμε......Έτσι κ αλλιώς θα έχει πολύ ενδιαφέρον η συγκεκριμένη περιοχή για ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,έχουν να γίνουν διορθωωωωωωωωωωωωωώσεις.....με το κιλό................

 

.............''Σχέδιο Πόλης''.....................

 

Μετά ΘΕΟΧΑΡΗ σου φαινόταν ανήκουστο την άλλη φορά που τα λέγαμε η Π.Ε. να έχει γίνει με το χέρι.....κ σου είπα ότι ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ πολεοδομικές ενότητες που έγιναν έτσι.....Τί άλλη συμβουλή θα μπορούσα να δώσω λοιπόν στο φίλο μας από το άλλο τόπικ που ρωτούσε ''πώς να εκπονήσει τη Μελέτη της Π.Ε.''?????Σιγά τ' αυγά............ :lol:

 

Edit:

1.SIRADRAB ΈΓΡΑΨΕΣ!!!!!

2.quiz:Ποιές περιοχές στην Αττική μπαινοβγάινουν στο σχέδιο?:lol: (το έχω ξαναβάλει..)

3.ΘΕΟΧΑΡΗ είσαι εγγύηση.

 

Λοιπόν, zavi, σε έχω κόψει από καιρό ότι είσαι τελείως φευγάτος γάτος.

Γουστάρω.

Το e-mail σου ισχύει; Να στείλω;

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει καμιά φορά όταν μιλάμε για την απελευθέρωση των επαγγελμάτων και ότι θα έρθουν εδώ οι ''ξένοι'' να μας πάρουν την δουλειά!

Αν δεν έχουν πάρει ειδικότητα στη θεωρία του χάους και σε mixed sciences από το university του μαιμούντερλιf τους βλέπω να γίνονται για τα μπάζα τις πρώτες 10 μέρες ενασχόλησης.

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει καμιά φορά όταν μιλάμε για την απελευθέρωση των επαγγελμάτων και ότι θα έρθουν εδώ οι ''ξένοι'' να μας πάρουν την δουλειά!

Αν δεν έχουν πάρει ειδικότητα στη θεωρία του χάους και σε mixed sciences από το university του μαιμούντερλιf τους βλέπω να γίνονται για τα μπάζα τις πρώτες 10 μέρες ενασχόλησης.

 

 

είναι η μόνη σκέψη που με παρηγορεί. όμως αμφιβάλεις οτι ο βούλγαρος μηχανικός που θα τα σφάζει και θα τα μαχαιρώνει όλα για 250 ευρώ θα μαζέψει όλα τα εξυπνοπούλια-πελάτες που θα ακούν απο εσένα για κανονικές αμοιβές?

Link to comment
Share on other sites

...university του μαιμούντερλιf ..

 

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!ΡΕ ΣΥ , Τ-Ι Ε-Ι-Π-Ε-Σ Τ-Ω-Ρ-Α!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Μόλις συγκαταλέχθηκες στο γνωστό ανηρτημένο 12θεο του φόρουμ!!!!!!!!!

 

Γελάω ΤΡΑΝΤΑΧΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να είστε καλα ρε παιδιά γιατί γέλασα και το είχα ανάγκη αυτές τις μέρες.

 

σχέδιο πόλης με ν.δ. 1923.

παίρνω όλα τα στοιχεία από την πολεοδομία και μαζί με αυτά και μια οριοθέτηση ρέματος

πρόσφατη με συντεταγμένες και θεώρηση της υπηρεσίας η οποία οριοθέτηση τελικά τέμνει

το Ο.Τ. και του αφαιρεί καμιά 30 τ.μ.

σε ερώτηση στην πολεοδομία για το αυτονόητο (πίστευα) ότι αυτόματα έχει αλλάξει και το

Ο.Τ. μου απαντούν όχι αλλά σε κανένα μήνα μάλλον θα εγκριθεί και η τροποποίηση που

θα ΜΕΓΑΛΏΝΕΙ το Ο.Τ.

στην επιμονή μου πάνω ότι κάτι δεν πάει καλά μου απαντά η υπάλληλος βρες ένα τοπογράφο.

αυτό ήταν το πρόβλημά της.

Link to comment
Share on other sites

chrisven θα δείς τους AC/DC σε μια βδομαδούλα και χρειάζεσαι και άλλα βοηθήματα για να χαμογελάς και να γελάς???? Σοβαρέψου :P

Συγγνώμη για την εκτροπή του θέματος του thread. Μερικά πράγματα με ξεπερνούν! :P

Link to comment
Share on other sites

ok,για να λυθούν οι περιέργειες:

 

Μετά ΘΕΟΧΑΡΗ σου φαινόταν ανήκουστο την άλλη φορά που τα λέγαμε η Π.Ε. να έχει γίνει με το χέρι.....κ σου είπα ότι ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ πολεοδομικές ενότητες που έγιναν έτσι.....[/b].

 

 

κι αλλη μια εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.