Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαγραφή απο ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ


danton

Recommended Posts

Μπες στο γκρουπ στο fb και ακολουθησε τις οδηγιες, ειτε διαβασε το thread αυτο απο την αρχη.... τι να τον κανεις τον δικηγορο? Εχεις λεφτα για πεταμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις διάβασα όλο το θέμα που ξεκίνησε πριν κάποια χρόνια σε αυτό το forum (μου πήρε 5 μέρες...)

Την ερχόμενη βδομάδα πάω ΤΕΕ για διαγραφή, αφού πάρω σβάρνα τις ανάλογες υπηρεσίες για χαρτιά.

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες και τις απόψεις τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διαβάζω κ εγώ τις απαντήσεις στο φορουμ μιας και με βλέπω να εντάσσομαι και εγώ στο club οσονουπω....Αλλά έχω τις εξής απορίες:

1.) Γράφετε για ένα χαρτί-βεβαίωση διαγραφής από την περοφέρεια. Εγώ όταν έκανα έναρξη δεν θυμάμαι να πήγα να το δηλώσω σε καμία Νομαρχια/Περιφέρεια. Ούτε και στην Πολεοδομία. Ισως λόγω της ειδικότητάς μου να μην χρειαζόταν. 

 

2.) Είμαι σε επαρχία, την αίτηση διαγραφής θα την κάνω στο εδω περιφεριακό τμήμα ΤΕΕ ή θα την στείλω στα κεντρικά? 

 

Ευχαριστώ ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

όταν εγγράφεσαι στους καταλόγους του ΤΕΕ, αυτόματα γράφεσαι και στην περιφέρεια χωρίς κάποια ενέργεια από εσένα. Οπότε αναγκαστικά θα πας περιφέρεια για να κάνεις αίτηση διαγραφής από εκεί αρχικά, πριν πας στο ΤΕΕ.

Την αίτηση θα την κάνεις στο περιφερειακό τμήμα που ανήκεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Και μία ακόμη απορία. Κατ την αίτηση μου για διαγραφή μου ζητάνε απο ΤΕΕ να τους παραδώσω το πρωτότυπο πτυχίο μου ή την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραδιδεις τιποτα αν ειναι δυνατόν.. Το πτυχίο ειναι δικό σου η άδεια απλά παύει να ισχύει μετα το πέρας της διαδικασίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.