Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γεωργική γη υψηλής παραγωγικότητας


Recommended Posts

εχει εκδοθει το 2006 σε αγροτεμαχιο που ανηκει σε γη υψηλης παραγωγικότητας, και δεν εχει κατσκευαστει ακομα, με χρηση κατοικια, τι προβλεπει ο νομος?

Link to comment
Share on other sites

ακου terry τι λέει η συμβολαιογραφος που χρειαζεται να γινει η συσταση οριζοντίων , (αφου ανηκει σε δυο ιδιοκτητες και η αδεια αφορα 2 κτιρια). πιστεύει οτι ειναι ακυρη η ο.α. και δεν μπορει να συνταξει το συμβολαιο. προβληματακι..

Link to comment
Share on other sites

Αφού πιστεύει ότι είναι άκυρη να της βάλει και ένα μεγάλο ΑΚΥΡΟΝ πάνω όπως έχουν τα χρήματα της μονόπολης.

Link to comment
Share on other sites

να 'σαι καλα βρε Μανώλη, με τοσο αγχος και τρέξιμο απο γεωργικη υπηρεσια συμβολαιογραφο, υποφυκοφυλάκειο, πολεοδομια να μην εχω τι να πω και στον πελατη, κοντεύω να τον χάσω..

πολυ αστειο..

Link to comment
Share on other sites

nana10 & terry

και εγώ το συνάντησα αυτό, με συμβ/φο

Ζητούσε να φαίνονται, σαν μια και ενιαία οικοδομή και όχι σαν δύο ανεξάρτητες και αυτοτελείς.

Κι αυτό, απ’ ότι συμπέρανα γιατί απαγορεύεται από το 198.., η σύσταση καθέτων σε εκτός σχεδίου περιοχή.

Η δε σύσταση οριζοντίων περιγράφθηκε και έγινε τελικά επί ενιαίας οικοδομής (συνδέθηκαν δηλ τελικά με πέργκολα στα σχέδια της σύστασης, χωρίς να υπάρχει η πέργκολα στην οικ άδεια)

Φυσικά περιττό να σας πω, ότι είδαν τα μάτια μου και μετά αυτή την ημερομηνία και συστάσεις καθέτων του έτους 2003, με περιγραφή καθέτων του τύπου οικοδομή υπ αρ Α και οικ Β και μετά σύσταση οριζοντίων επί αυτών

Σε μία μάλιστα τέτοια είχε και χρήση οικοπέδου της καθέτου ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ Α’ με περιγραφή «το οικόπεδο αβγδ..θ ανήκει κατά χρήση σ’ αυτή»

Δηλαδή έμοιαζε σαν τακτοποίηση απαγορευμένων καθέτων, κατά πως λέγαμε και λέμε «τακτοποίηση Η/Χ» ή κατά πως πάμε να πούμε ήδη «τακτοποίηση αυθαιρέτων»

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε διαβασες το ποστ της νανα10?

Τι σχεση εχει η καθετη με το θεμα..???

(απλα στα εκτος δεν επιτρεπεται η διασπαση ογκων....αλλα αν το εγκρινει η ΕΠΑΕ εισαι οκ... Το εχω κανει..Σιγα μη μου βγαλλει ακυρη την ΟΑ η συμβολαιογραφος...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.