Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστώ πολύ Συνάδελφε!!!!!
Το ΚΕΚ αυτό θα πρέπει μετά να πληρώσουμε κάτι εμείς?????

 

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, Arche said:

Σ ευχαριστώ πολύ Συνάδελφε!!!!!
Το ΚΕΚ αυτό θα πρέπει μετά να πληρώσουμε κάτι εμείς?????

 

Οχι βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Εμεις είμαστε 3 μέλη της οικογένειας που το δικαιούμαστε,κάναμε αίτηση και οι 3 στο ίδιο κεκ. το πρώτο μέλος έκανε Παρασκευή πρωί, ακόμη απάντηση ούτε επιβεβαίωσης ότι το παρέλαβαν δεν πήρε. Το δεύτερο έκανε εχθες το πρωί, επιβεβαίωση παραλαβής πήρε το απόγευμα και τιποτε παραπάνω. Το τρίτο έκανε το απόγευμα και πήρε και επιβεβαίωση Το απόγευμα (λίγο αργοτερα) και το βράδυ στις 12.00 επιβεβαίωση ένταξης και κωδικούς εισόδου στην πλατφόρμα. Οποτε θέμα τύχης βλέπω ότι είναι ποσό γρήγορα θα προχωρήσει η αίτηση.

υ.γ και οι 3 κάναμε τη ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Α

Edited by incas
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχουν βουλιάξει τα ΚΕΚ από αιτήσεις, με τα περισσότερα από αυτά να έχουν ανεπαρκείς πόρους για να αντεπεξέλθουν σε τέτοιο όγκο. Μεγάλο λάθος η διαδικασία Β, θα απαιτεί δεκαπλάσιο χρόνο διεκπεραίωσης από τα ΚΕΚ σε σχέση με την Α. Επίσης, μεγάλο λάθος η επιλογή της λύσης των ΚΕΚ, θα έπρεπε με τον κωδικό ΚΑΥΑΣ να μπορούμε να πάρουμε κωδικούς απευθείας σε έναν από τους 7 παρόχους Ο.Σ.Τ.Κ., και τα ΚΕΚ να χρησιμοποιηθούν αν και εφόσον χρειαζόμασταν πιστοποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Εγώ τα είχα στείλει για την διαδικασία Β σε ένα ΚΕΚ, αλλα βλέπω με καθυστερεί, και σε τηλεφωνικη επικοικωνία χτες μου είπε οτι λόγω φόρτου και δυσλειτουργίας του συστήματος, μέχρι Τετάρτη θα μου δώσει κωδικούς. Τους ανέφερα οτι μετά στενεύει το περιθώριο και θα πρέπει να είμαι ον-λαιν όλη μέρα για να συμπληρώσω τις ώρες. Μου είπε μην αγχώνεσε θα σου δώσουμε οδηγίες, και μάλιστα στην 1η επικοινωνία μου είχε αναφέρει οτι αυτοί θα πιστοποιήσουν οτι ολοκληρώθηκε η παρακολούθηση απο εμένα για τα +200Ε, οπότε λεει μπορεί να μην χρειάζεται να γίνουν και οι 100 διδακτικές ώρες. Ειναι μούφα κάτι τέτοιο? Αλλιώς το είχα/είχαμε καταλάβει στην αρχή, και μάλιστα μου είπαν αυτοί στο ΚΕΚ τότε οτι απλά θα αφήνω το pc online συνδεδεμένο και θα γράφει, αλλα εδώ διαβάζω απο συναδέλφους εδωμέσα οτι κάθε τόσο λίγο θέλει να κάνουμε κλικ κτλ. 

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, darkloop said:

Προφανώς έχουν βουλιάξει τα ΚΕΚ από αιτήσεις, με τα περισσότερα από αυτά να έχουν ανεπαρκείς πόρους για να αντεπεξέλθουν σε τέτοιο όγκο. Μεγάλο λάθος η διαδικασία Β, θα απαιτεί δεκαπλάσιο χρόνο διεκπεραίωσης από τα ΚΕΚ σε σχέση με την Α. Επίσης, μεγάλο λάθος η επιλογή της λύσης των ΚΕΚ, θα έπρεπε με τον κωδικό ΚΑΥΑΣ να μπορούμε να πάρουμε κωδικούς απευθείας σε έναν από τους 7 παρόχους Ο.Σ.Τ.Κ., και τα ΚΕΚ να χρησιμοποιηθούν αν και εφόσον χρειαζόμασταν πιστοποίηση. 

τα ΚΕΚ όμως πως θα πάρουν το βοήθημα;

τα έβαλαν στο παιχνίδι μόνο και μόνο για να εισπράξουν και αυτά

γι' αυτό εμείς παίρνουμε μόνο 600 και όχι 800 

τα κεκ θα πάρουν περίπου 450, εκ των οποίων τα 200 τα έκοψαν από εμάς

Edited by Tasos P
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιστοποιήσει το ΚΕΚ ότι παρακολούθησες, δεν πρόκειται να λάβει το μερίδιό του.

Ή αν παρακολούθησες τμήμα του σεμιναρίου μόνο, εσύ μεν δε θα λάβεις τα έξτρα 200€, το δε ΚΕΚ θα λάβει ανάλογο ποσοστό της δικής σου παρακολούθησης.

Οπότε δε νομίζω να βρεθεί κάποιο ΚΕΚ που να ΜΗΝ πιστοποιήσει ότι παρακολούθησες το 100%, ακόμα κι αν δεν έχεις παρακολουθήσει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λυπάμαι τα ΚΕΚ καθόλου! Όπως συζητήθηκε χθες δεν κάνουν καν τα μαθήματα! Είναι μόνο μεσάζοντες οπότε με μερικά λεπτά παίρνουν 400+ ευρώ από μόνο ένα χρήστη (αν κάποιος πάει με Β που μάλλον είναι λάθος ενώ η Α είναι ευκολότερη για αυτούς)!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.