Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

18 λεπτά πριν, body125z said:

συνάδελφοι από τη στιγμή που θα στέιλεις το μήνυμα στο ΚΕΚ σύμφωνα με τη διαδικασία Α - πόσο καιρό σας κάνανε για να ενεργοποιήσουν την επιταγή;  

 

 

εγω απο πεμπτη βραδυ ακομη περιμενω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 ώρες πριν, katrmp said:

αν κάποιος ξεκίνησε να ρωτήσω αν έχει καταλάβει:

1. Την υλη την διαβάζει κάποιος και την ακούμε εκτός να την βλέπουμε. Αυτό είναι σε αργό ρυθμό και κουραστικό για κάποιους. Μπορούμε να πατάμε επόμενο όταν την έχουμε διαβάσει εμείς ή υποχρεωτικά πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει να μιλά ώστε να θεωρείται γενόμενο? ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ= ΤΑ  ΚΛΙΚ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΝΑ ΠΩ. Κάθε 5 σειρές κλικ για να πάς σε άλλη εικόνα. PDF δεν υπάρχει. Ο παππάς της δικής μου ενορίας τα ψέλνει γρήγορα. Μπορείς να πατάς το επόμενο, θα ολοκληρωθεί κατά αυτόν τον τρόπο αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι θα πρέπει να καταγραφούν επαρκείς(?) ώρες στο σύστημα (ήξεις - αφήξεις). Παίξε safe όσο αντέχεις.
2. ο χρόνος φαίνεται κάπου? Δεν κατάφερα να το βρω. Μάλλον όχι.
3. πώς ακριβώς θα ξέρουμε ότι κάναμε 100 ώρες? Στο περίπου το μετράω. Γενικά αρκεί να ολοκληρώσουμε όλες τις ενότητες. Προς το παρόν μου έχει δώσει την εντύπωση ότι θα χρειαστούν λιγότερες ώρες αλλά όσο προχωράνε οι ενότητες αυξάνεται η διάρκειά τους.
4. υπάρχει τρόπος ώστε να έχουμε τίς σημειώσεις σε κάποια μορφή για να τίς ξαναδούμε? και ώς πότε θα έχουμε πρόσβαση στην πλατφόρμα να τίς βλέπουμε? Πρόσβαση λογικά έως 30/4 (προς το παρόν). Ως προς τις σημειώσεις δεν βρήκα φάκελο με αντίστοιχο υλικό αλλά επειδή έχω πάθει πλάκα με το πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο εκπαίδευσης και πόσο αντιεκπαιδευτικός είναι ο τρόπος διδασκαλίας (έψελνε ο παππάς και μου ερχόνταν σκηνές στο μυαλό από κουρδιστό πορτοκάλι), δεν με ένοιαξε κιόλας. Ίσως στην συνέχεια γίνει πιο ενδιαφέρον.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι απαντήσεις αναφέρονται σε συγκεκριμένη πλατφόρμα φαντάζομαι. Κάθε μία από τις 5-7 πλατφόρμες μπορεί να έχει δικό της σύστημα. Ή όλες είναι υποχρεωμένες να χρησιμοποιούν το ίδιο λογισμικό;

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

3 ώρες πριν, stathisK said:

ε.ε., με ΚΑΔ 7112 και κλεισμένα βιβλία

Πως είναι δυνατόν να έχει κλεισμένα βιβλία από το 2016, και να είναι ε.ε. και να έχει ενεργό Κωδικό Αριθμό Δραστηριότητας στην εφορία ?

Στο taxis (με δεδομένο ότι έχει κλείσει βιβλία) στην προσωποποιημένη πληροφόρηση στα στοιχεία επιχείρησης εμφανίζει ενεργό ΚΑΔ (και μάλιστα τον 7112) ?

3 ώρες πριν, jobous said:

Επίσης πως έχει εισφορές αφού έχει κλείσει βιβλία ??

με προαιρετική ασφάλιση ή σαν Ελ.Επ γενικά όχι Μηχανικός

Στο taxis φαίνεται ενεργός ο ΚΑΔ,  παρ' ό,τι λέει ΠΑΥΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ... Για την ασφάλιση, πρόκειται για προαιρετική ασφάλιση στο ΤΜΕΔΕ με την ελάχιστη εισφορά...

Πάντως σκέφτομαι να κάνω αίτηση και για την σύζυγο και να δω αν την δεχτεί...

679679649_TAXIS-.jpg.4a6ecd134987bec5dc2fca0ce9a0d02c.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που ξεκίνησε ήδη μου έστειλε screenshots όπου στο τέλος κάθε θεματικής ενότητας έχει ερωτηματολόγιο όπου δεν ξέρω κατά πόσον θα πρέπει να το περάσεις επιτυχώς για να σου βγάλει τσεκαρισμένο και αυτό.

Αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα είναι ενάντια στις οδηγίες...

Πάντως μπορεί από την πλατφόρμα του να δει και τις 10 επιλογές, όποια θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Inzaghi said:

Φίλος που ξεκίνησε ήδη μου έστειλε screenshots όπου στο τέλος κάθε θεματικής ενότητας έχει ερωτηματολόγιο όπου δεν ξέρω κατά πόσον θα πρέπει να το περάσεις επιτυχώς για να σου βγάλει τσεκαρισμένο και αυτό.

Αν συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα είναι ενάντια στις οδηγίες...

Πάντως μπορεί από την πλατφόρμα του να δει και τις 10 επιλογές, όποια θέλει...

το τέστ που έχει μετά από κάθε ενότητα μπορείς να το επαναλάβεις και κρατάει την καλυτερή επίδοση.δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.απο 5 μέχρι 20 ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών που στο τέλος σου δείχνει τα λάθη και αν θες τα επαναλαμβάνεις. και σε μένα προσωπικά μπορω΄να δώ και τις 10 ενότητες.

Link to comment
Share on other sites

Νέος εγώ, μόλις πήρα τον ΚΥΑΣ και είμαι πολύ χαρούμενος. Εν συνεχεία τι?
Τώρα πρέπει να διαλέξω ένα ΙΕΚ και να κάνω αίτηση αυτών?
 

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις ένα ΚΕΚ να σου δώσει τους κωδικούς ένταξης.

Το παρακάτω είναι αρκετά γρήγορο και αξιόπιστο

(το έχουν προτείνει και σε προηγούμενες σελίδες του τόπικ)

Το επέλεξα και εγώ και έβγαλε αυθημερόν κωδικούς

https://www.anaptixi-exelixi.gr/ypovoli/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.