Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

1 ώρα πριν, yusaku said:

Καλό Πάσχα, 

κάνω την ενότητα 6 και έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το iclasscloud; Ολοκληρώνω ενότητες και δεν μου τις τικάρει, ούτε αναγνωρίζει τα αποτελέσματα  της εξέτασης. 

Έχει επικοινωνήσει κανείς με την πλατφόρμα; 

Ναι έχει αναφερθεί μερικές φορές. Έχω επιλέξει τις ψηφιακές εφαρμογές και κάποια θέματα δεν τικάρονται ή και δεν έχουν αξιολόγηση και έχει κολλήσει συνολικά στο 66%.

Έχω στείλει email μόνο (στην πλατφόρμα).

 

1 ώρα πριν, katrmp said:

Χριστός Ανέστη.Ναι δεν είναι κάτι αυτό. Το τικαρισμα είναι αποκλειστικά για δική μας ευκολία. Δεν έχει καμία σχέση με τις ώρες. Μάλιστα σκέφτονται να το αφαιρέσουν τελείως για να μην μας μπερδεύει

Μίλησες με το iclasscloud.com συγκεκριμένα; Αν υποτίθεται γράφει χρόνο πώς το βλέπουμε; Κάτι είχα ακούσει για "μόνο με email" και ελπίζω να μην ισχύει.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι μίλησα.χρόνο δεν γράφει. Είπαν θα ειδοποιήσουν στο 80%. Νομίζω μέσω της πλατφόρμας. Με ποιο ΚΕΚ παρακολουθείς?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Με ένα που το όνομα ξεκινά με "ΚΕΚ ******" (αν ακόμα δε πρέπει να λέμε όνομα) αλλά αμφιβάλλω ότι παίζει ρόλο το ΚΕΚ.

80% τι ακριβώς σημαίνει στο iclasscloud.com; 67 ώρες;

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει 2.23.. μέρες συνεχούς ασχολίας. Υπάρχει πλατφόρμα που αποδεδειγμένα το καταγράφει στο web; Μέχρι τώρα μόνο για υποσχέσεις ότι θα πάρουν ειδοποίηση πρόσεξα.

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, yusaku said:

Καλό Πάσχα, 

κάνω την ενότητα 6 και έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το iclasscloud; Ολοκληρώνω ενότητες και δεν μου τις τικάρει, ούτε αναγνωρίζει τα αποτελέσματα  της εξέτασης. 

Έχει επικοινωνήσει κανείς με την πλατφόρμα; 

Χριστός Ανέστη

Κι εγώ κάνω την ενότητα 6 . Με το ΚΕΚ https://elearn.saronis.gr  που ''πατάει'' λέει στην πλατφόρμα  https://voucher.eclassroom.gr .

Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα , μου τρέχει κανονικά ( ίσως επειδή το έχουν επιλέξει λίγοι ? ) . Μέχρι τώρα 89 ώρες και 72% αξιολόγηση .

Η μόνη εκκρεμότητα : Η αίτηση ΚΑΥΑΣ από το ΚΕΚ εμφανίζεται ακόμα στο ΕΡΓΑΝΗ ως προσωρινή (?) . Θα τους καλέσω την Τρίτη για διευκρινίσεις .

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη να είμαστε όλοι καλά εύχομαι υγεία και κουράγιο!

Απ'ότι έχω καταλάβει δεν είμαστε όλοι στο elearningclass, αλλά υπάρχουν οι εξής πλατφόρμες-ΟΣΤΚ:  www.edimitra.gr, www.iclass.gr, www.voucher.eclassroom.gr, www.platform.elearning-seminars.gr, www.elearningclass.gr, www.voucher.freestudies.gr και www.iclasscloud.com

και όλα τα ΚΕΚ έχουν συνδεθεί με κάποια από αυτές. Αυτές οι ΟΣΤΚ έχουν συνδεθεί με το elearning.yeka.gr κ προφανώς στέλνουν τα στοιχεία μας/αποτελέσματα εκεί.

Πάντως, σκέφτομαι μήπως μπήκαμε πολλοί μέσα κ μπλόκαραν? ίσως το λαμβάνουν ως "αργία" ? τι να πω πάντως από χτες έχω μπει τόσες φορές, την αξιολόγηση την βλέπει κανονικά, το σε ποιο στάδιο έχω σταματήσει κάθε φορά που μπαίνω-βγαίνω το βλέπει κανονικά, αλλά τις ώρες δεν τις υπολογίζει πια κ μου γράφει τελευταία έξοδος 18/04/2020, 14:09 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.