Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Στην iclass που ρώτησα για αυτό το παραπάνω αρκετές ημέρες, μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να κοιτάμε αυτές τις ώρες. Ενδιαφέρει η συνολική ώρα παραμονής στην πλατφόρμα [με την λογική του να μην περνά κάποιος χρόνος χωρίς να υπάρχει δραστηριότητα (κλικ )].

Οι ώρες που καταγράφονται στην παραπάνω εικόνα εκεί έχουν την λογική να καταγράφουν (εφόσον μπούμε την πρώτη φορά ή με το "νέα προσπάθεια" κάθε επόμενη, όχι τις συνολικές ώρες που "σπαταλήθηκαν στην ενότητα") την ώρα που πέρασε που πέρασε από την αρχική είσοδο για παρακολούθηση στην ενότητα μέχρι την ώρα που τελείωσε η ενότητα. Συν του ότι δεν είναι και τόσο ακριβείς. Αυτό σημαίνει ότι αν μπεις π.χ. σήμερα στις 10:00 το πρωί και βγεις ύστερα από μία ώρα θα έχει καταγράψει μία ώρα. Αν ξαναμπείς ύστερα από 10 ώρες στην ενότητες θα έχουν καταγραφεί συνολικά 12 ώρες και όχι αυτό που θέλουν αυτοί να καταγράψουν. Δεν μετρά τις ώρες που αυτοί θέλουν να δούνε και δυστυχώς το βλέπουν μόνο αυτοί.

Όσοι έχουν όρεξη ακολουθούν την διαδικασία που έχει γραφέι... ξέρω φίλους που τα παράτησαν ακόμη κι έτσι με την λογική του να πάνε να γα.... και ας γράψουν αυτοί τις ώρες, το 400αρι είναι σίγουρο ... για το 200άρι δεν μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία ...

Το ίδιο κάνω πλέον και εγώ θεωρώντας ότι έχω υπερκαλύψει τις 67 ώρες και δεν ξαναασχολούμαι...πλην των καντηλακίων και της σακούλας/ασκό με τους αγίους που έχω και θα ανοίξω σύντομα .

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11 ώρες πριν, sdim said:

Η ύλη των σεμιναρίων σας καλύπτει;

Έχετε παρατηρήσει λάθη;

Μερικές παρατηρήσεις μέχρι στιγμής:

1. Επέλεξα " 06. Τεχνικός προγραμματισμού έξυπνων κτιρίων (SMART BUILDINGS) ". Από τις 15 ενότητες μόνο οι 3 είναι κάπως σχετικές.

2. Υπάρχουν λανθασμένες απαντήσεις. Ενδεικτικά στην ερώτηση  σχετικά με το "Πότε εκδόθηκε ο Νέος Αναπτυξιακός Νόμος", οι δυνατές απαντήσεις είναι 2012, 2013, 2014 & 2016. Λέω δεν θα έχουν περάσει τον 4635/2019, ας βάλω το 2016 που είχε δημοσιευτεί ο 4399/2016. Το 2016 δεν είναι η σωστή απάντηση.

 

Και στην δική μου πλατφόρμα ίδια  περίπτωση του αναπτυξιακού 4339/16 με λάθος επιλογή απάντησης στο test !!

Επέλεξα την απάντηση στο test σύμφωνα με τη την ύλη του θέματος αλλά ....ατύχησα 🥵

ΥΛΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ

image.png.d9dba50637875a59ec2fe26ff83e03fe.png,

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ TEST ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

image.png.116435af0e9e87e9fe1b87097448f55c.png

Edited by venezia
Διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Στην iclass που ρώτησα για αυτό το παραπάνω αρκετές ημέρες, μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να κοιτάμε αυτές τις ώρες. Ενδιαφέρει η συνολική ώρα παραμονής στην πλατφόρμα [με την λογική του να μην περνά κάποιος χρόνος χωρίς να υπάρχει δραστηριότητα (κλικ )].

Οι ώρες που καταγράφονται στην παραπάνω εικόνα εκεί έχουν την λογική να καταγράφουν (εφόσον μπούμε την πρώτη φορά ή με το "νέα προσπάθεια" κάθε επόμενη,  

Εγώ εμπαινα κάθε φορά με το <<κανονική>> και όχι το <<νεα προσπάθεια >>, γιατί θεώρησα ότι το μόνο που σου προσφέρει το νέα προσπάθεια είναι αχρωμάτιστα ώστε να μπορείς να βρείς ποιές παραγράφους δεν έχεις κάνει. Επρεπε να μπαίνω με <<νεα απροσπάθεια>>

Το θέμα δεν είναι τι γράφει, αλλά ότι δεν γράφει τίποτα το ρολόι. Εχει κολλήσει π.χ στην πρώτη ενότητα ότι τελευταια πρόσβαση 11 Απρίλη και δεν καταγράφει αν κάνω προσβαση τώρα.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, katrmp said:

Επρεπε να μπαίνω με <<νεα απροσπάθεια>>

Για την iclass:

Τότε ακυρώνεται η προηγούμενη καταγεγραμμένη και αρχίζει νέα. ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΝΟΗΜΑ, εκτός και αν θες π.χ. για προσωπικούς λόγους π.χ. να καταγραφεί καλύτερο σκορ στις ερωτήσεις αφού πλέον γνωρίζεις την σωστή.

Ξεκόλλα από τις ώρες/βαθμολογίες/ποσοστά κλπ που γενικότερα υπάρχουν. Σκοπός είναι η καταγραφή (που δεν την βλέπουμε) των 67 ωρών. Για αυτό κι εγώ ..έχω πρόχειρο τον ασκό ...

Οπως είπα σε προηγούμενη ανάρτησή μου, με ενόχληση δική μου (σε πακέτο mails, της iclass και του παρόχου) με ενημέρωσαν το Σάββατο το απόγευμα ότι ήμουν στο 70-80% των διδακτικών ωρών. Θεωρώ πλέον (λαμβάνοντας το δυσμενέστερο ποσοστό) ότι έχω υπερκαλύψει τις διδακτικές ώρες και έχω στείλει mail.

Εννοείτε καμπανάκι δεν έχω δει ... αντίθετα καντήλάκια έχω δει ...να ετοιμάζονται...

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

εντάξει φίλε. Εχεις τον τρόπο να με ηρεμείς😃. Ευχαριστώ. Και έμενα έτσι μου είχαν πεί, κλικαρίσματα βαθμολογίες κλπ δεν παίζουν κανένα ρόλο. > Όμως αυτό τον χρόνο δεν τον είχα δεί και με αγχωσε που αναφέρθηκε εχθές. 

Link to comment
Share on other sites

... και θεωρώ ότι και να μην την κάνουμε εμείς την καταγραφή των ωρών ... Πάσχα πέρασε "θαύματα" γίνονται 😉

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos

 

το σύστημα έχει στηθεί με τέτοιον τρόπο για να μας φάνε το 200άρι,

όσες ώρες και να περάσεις μέσα στην πλατφόρμα ή όσες φορές και να δεις τις ενότητες ο χρόνος θα σταματήσει σε ένα συγκεκριμένο σημείο και δεν πρόκειται να πάει πιο πάνω, οπότε το 100% δεν πρόκειται να το πιάσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, venezia said:

Και στην δική μου πλατφόρμα ίδια περίπτωση για την περίπτωση του αναπτυξιακού 4339/16 με λάθος επιλογή απάντησης στο test !!

Επέλεξα την απάντηση στο test σύμφωνα με τη την ύλη του θέματος αλλά ....ατύχησα 🥵

ΥΛΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ

image.png.d9dba50637875a59ec2fe26ff83e03fe.png,

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ TEST ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

image.png.116435af0e9e87e9fe1b87097448f55c.png

και πολλές ακόμα λάθος

Edited by souliskaps
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos P said:

το σύστημα έχει στηθεί με τέτοιον τρόπο για να μας φάνε το 200άρι,

Έχω μάθει να το βλέπω και με το τι συμφέρει την κάθε κυβέρνηση ψηφοθηρικά. Στη συγκεκριμένη περίπτωση μάλλον δύσκολο είναι να απαιτηθούν 67 ώρες πραγματικής παρακολούθησης αφού η συντριπτική πλειοψηφία δεν πρόκειται ποτέ να πάρει τα 200 αφού θα λέει "τα παρακολούθησα μια φορά και άρα είμαι κομπλέ" και άρα θα υπάρχουν παράπονα από την πλειοψηφία των δικαιούχων (αν δεν έχει παρεξηγηθεί η όλη φάση από την αρχή και δεν είναι παράτυπο απλά να πουν "αν τα παρακολουθήσεις τότε αυτόματα πιστώνεσαι τις ώρες").

Η ίδιος λόγος με κάνει και να έχω αμφιβολίες όμως αφού μάλλον έδωσαν 600 και όχι 800 (έστω με σεμινάρια) για να διαφημίσουν εμφανώς σε άλλους εργαζόμενους ότι οι "κλέφτες" ΕλΕπ (ειδικά δικηγόροι) δεν πήραν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.