Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Elearningclass και Ολοκλήρωσα τις ενότητες με συνολικά κάπου 35 ώρες και σε αρκετές βάρεσα 5 ώρα... Αν τα παρακολουθούσα κανονικά σίγουρα οι ωρεσ θα ήταν τουλάχιστον οι μισές.. Τώρα τι θέλουν να το αφήσω ανοικτό με autoclicker για κανα 3ήμερο; Χρειάζομαι και τον υπολογιστή για gaming 

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, curzondax said:

Ναι έχει αναφερθεί μερικές φορές. Έχω επιλέξει τις ψηφιακές εφαρμογές και κάποια θέματα δεν τικάρονται ή και δεν έχουν αξιολόγηση και έχει κολλήσει συνολικά στο 66%.

Έχω στείλει email μόνο (στην πλατφόρμα).

 

Μίλησες με το iclasscloud.com συγκεκριμένα; Αν υποτίθεται γράφει χρόνο πώς το βλέπουμε; Κάτι είχα ακούσει για "μόνο με email" και ελπίζω να μην ισχύει.

μία διευκρίνηση για το iclasscloud

ο χρόνος είναι μάλλον αυτό που έχω κόκκινο(σε κάθε ενότητα και τα κάνουμε σούμα)

το θέμα είναι ότι όταν ολοκληρώσεις την ενότητα ΔΕΝ γράφει πια χρόνο.... (μ@λ@κ.. έκανα που τα ολοκλήρωσα ????)

πως θα ξέρουμε ότι συμπληρώσαμε το 80%

p.s. η διαδρομή είναι : κλικ δεξιά "συμμετέχοντες" / user bla bla / και στην καρτέλα κλικ στο πλήρης αναφορά

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ύλη των σεμιναρίων σας καλύπτει;

Έχετε παρατηρήσει λάθη;

Μερικές παρατηρήσεις μέχρι στιγμής:

1. Επέλεξα " 06. Τεχνικός προγραμματισμού έξυπνων κτιρίων (SMART BUILDINGS) ". Από τις 15 ενότητες μόνο οι 3 είναι κάπως σχετικές.

2. Υπάρχουν λανθασμένες απαντήσεις. Ενδεικτικά στην ερώτηση  σχετικά με το "Πότε εκδόθηκε ο Νέος Αναπτυξιακός Νόμος", οι δυνατές απαντήσεις είναι 2012, 2013, 2014 & 2016. Λέω δεν θα έχουν περάσει τον 4635/2019, ας βάλω το 2016 που είχε δημοσιευτεί ο 4399/2016. Το 2016 δεν είναι η σωστή απάντηση.

3. Όπως προαναφέρθηκε, δεν εμφανίζεται το checkbox ότι παρακολουθήσαμε κάποιες ενότητες.
4. Στο revit το μάθημα λέει ότι για να προσθέσουμε ένα επίπεδο, χρησιμοποιούμε το Grid στην καρτέλα Architecture. Η Autodesk λέει να χρησιμοποιήσουμε το Level στο structure. Ποιος έχει δίκιο, η πλατφόρμα ή η Autodesk;

@phil1980Έλεγα ότι θα το τελειώσω χωρίς autoclicker. Πατάω mute, διαβάζω το κείμενο και προχωράω στο επόμενο. Τελειώνω την κάθε ενότητα σε 4~6 λεπτά και στο τεστ πιάνω 70%~90%. Θα περισσέψουν γύρω στις 80 ώρες...

 

1724421463_.png.b0c6f90bbaf6c9f69801360ba30612e0.png

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το e-commerce.

Πληροφορήθηκα ότι είναι δύσκολο στη χώρα μας να προχωρήσει το mobile commerce, λόγω περιορισμών στις δυνατότητες των συσκευών και του δικτύου. Το GPRS και το Nokia 3310 (το ορίτζιναλ) έχουν περιορισμένες δυνατότητες.

Σας τα λέω να τα ξέρετε. 

Κάπου εκεί το έκλεισα, για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πληροφορήθηκα ότι:

1. Τα PDA επικοινωνούν με IRDA

2. Ένα BEMS πρέπει:

- να διαθέτει ActiveX για το χειρισμό της σειριακής επικοινωνίας και του πρωτοκόλλου Modbus

- να διαθέτει driver για excel

- να μπορεί να ανταλλάξει δεδομένα μέσω ελεύθερου κώδικα σε Visual Basic

Υ.Γ. Μόλις τελείωσα όλες τις ενότητες. Τώρα περιμένω να βάλουν counter για να δω πόσες ώρες χρειάζομαι ακόμα.

Υ.Γ.2: Είμαι πολύ χαζός, παρακολούθησα σεμινάριο 100 ωρών με θέμα "Τεχνικός Προγραμματισμού Έξυπνων Κτηρίων" και δεν κατάλαβα πως γίνεται η δουλειά. Δεν μου έμεινε τίποτα, ούτε γλώσσα προγραμματισμού, ούτε συνδεσμολογίες, ούτε τίποτα άλλο. Γερνάω;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, phil1980 said:

p.s. η διαδρομή είναι : κλικ δεξιά "συμμετέχοντες" / user bla bla / και στην καρτέλα κλικ στο πλήρης αναφορά

1.jpg

Ίσως γίνει έτσι ίσως όχι (ίσως θεωρήσουν τους πάντες ολοκληρωμένους ούτως ή άλλως αφού είναι κωμικό τέτοια τετριμμένα θέματα να απαιτούν 2.33 μέρες παρακολούθησης). Πάντως δείτε ένα διαμάντι που ανακάλυψα στο manual τους https://iclasscloud.com/pluginfile.php/101212/mod_resource/content/1/ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ.pdf. "Τέλος πρέπει να αναφερθεί ότι κάθε καταρτιζόμενος όταν θέλει να βγει από την πλατφόρμα θα πρέπει να κάνει έξοδο από τον λογαριασμό του έτσι ώστε το σύστημα να αποθηκεύσει το χρόνο παραμονής του στην πλατφόρμα ως καταρτιζόμενος. Σε διαφορετική περίπτωση, εάν κλείσει απλά τον φυλλομετρητή χωρίς να κάνει έξοδο από το σύστημα δεν θα αποθηκεύσει τον χρόνο παραμονής του και θα είναι σαν να μην τον έκανε." wat.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει. Δηλαδή όταν θες να κλείσεις τον υπολογιστή, τον τραβάς κατευθείαν από την πρίζα; Πρέπει να ακολουθήσεις τη σωστή διαδικασία. Κάτι ανάλογο είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω καν αν ισχύει. Το είχα σε χρήση κάτι ώρες και το database τους φαίνεται να το κατέγραψε. Δε θυμάμαι ποτέ να έκανα ρητό logout (δηλαδή χειροκίνητα όπως λέει).

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

@phil1980

Δεν προσθέτει ώρα στα "τικαρισμένα". Μόνο στα "ατικάριστα". Μήπως πρέπει να ξανακάνεις είσοδο με το <<νέα προσπάθεια>> και όχι το <<κανονικό>> ?

Το έλεγξα μπαίνοντας και με <<νεα προσπάθεια>> στα τικαρισμένα. Ο χρόνος που λέτε παραπάνω δεν γράφει. Μόνο σε αυτά που παρόλο που τα τελειώσαμε έμειναν ατικάριστα συνεχίζει να γράφει. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.