Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

5 λεπτά πριν, AlexanderTh said:

Δεν προκύπτει από πουθενά αυτό διότι αν κάνουν κάτι τέτοιο τότε θα πέσουν όλοι πάνω τους. Η μοναδική απαίτηση για την ολοκλήρωση του προγράμματος βάση πρόσκλησης είναι η συμπλήρωση των ωρών και μόνο.

Θα πέσουν οι περισσότεροι να τους φάνε ακόμα και αν γίνει όπως το λες. Είναι κωμικοτραγικό το ότι επιστήμονες από ανώτατες σχολές θα κάτσουν για 67 ώρες πάνω από πρόχειρα και απλοϊκά σεμινάρια που ρεαλιστικά θέλουν 2 με 4 ώρες.

5 λεπτά πριν, AlexanderTh said:

Οι "αυτοματισμοί" δεν συνιστούν κλέψιμο, διότι δεν μπορούν να ελέγξουν

Δεν έχω κανένα ηθικό πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση για αυτό αλλά για να είμαστε τεχνικά ακριβείς το ότι δε σε έπιασαν δε σημαίνει ότι δεν ήταν παράτυπο.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 λεπτό πριν, curzondax said:

  Θα πέσουν οι περισσότεροι να τους φάνε ακόμα και αν γίνει όπως το λες. Είναι κωμικοτραγικό ότι επιστήμονες από ανώτατες σχολές θα κάτσουν πάνω από σεμινάρια που ρεαλιστικά θέλουν 2 με 4 ώρες από τη ζωή τους για 67 ώρες.

Δεν έχω κανένα ηθικό πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση για αυτό αλλά για να είμαστε τεχνικά ακριβείς το ότι δε σε έπιασαν δε σημαίνει ότι δεν ήταν παράτυπο.

Αφενός κωμικοτραγικό είναι να συζητάμε πώς θα γλιτώσουμε περιττό χρόνο αντί να λύνουμε πρακτικά επαγγελματικά προβλήματα, αφετέρου παράτυπο δεν μπορεί να θεωρηθεί κάτι το οποίο μπορεί κάποιος να τι χρησιμοποιεί ως βοηθητική τεχνολογία λόγω φυσικών σωματικών δυσχερειών. (Π.χ. άτομα με κινητικά προβλήματα)

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, AlexanderTh said:

παράτυπο δεν μπορεί να θεωρηθεί κάτι το οποίο μπορεί κάποιος να τι χρησιμοποιεί ως βοηθητική τεχνολογία λόγω φυσικών σωματικών δυσχερειών

Σωματική δυσχέρεια δεν έχουν οι περισσότεροι που το κάνουν, αλλά καλά το κάνουν, έχει νοητική δυσχέρεια η απαίτηση των 67 ωρών.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, curzondax said:

έχει νοητική δυσχέρεια η απαίτηση των 67 ωρών.

Αυτό είναι ό,τι πιο σωστό έχει γραφεί. Νοητική δυσχέρεια όσοι μας αναγκάζουν να εφευρίσκουμε τεχνάσματα για να τη σκαπουλάρουμε αντί να είμαστε επιστημονικά προοδευτικοί και παραγωγικοί.

Edited by AlexanderTh
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ίσως να είναι περίεργο αυτό που ρωτάω. Σε εμένα το ΚΕΚ μου έστειλε μήνυμα στις 17/04/2020 ότι ενεργοποιήθηκε το voucher και μου έστειλε και κωδικούς. Αφού δεν μπορούσα να μπω στην πλατφόρμα για δυο τρεις μέρες, κάποια στιγμή μου ζητήθηκε να αλλάξω κωδικό πρόσβασης. Το έκανα και μπήκα και κατά κάποιο τρόπο παρακολουθώ τα μαθήματα (ο Θεός να το κάνει μάθημα). Σήμερα μπήκα στην πλατφόρμα elearning του ΥΕΚΑ και η δήλωση μου φαίνεται ως προσωρινή. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το voucher.freestudies.gr που είμαι εγώ ξεκόλλησε και τα πάει καλά μου τις γράφει τις ώρες και σήμερα άνοιξαν 2 στήλες, η μία γράφει συνολικές ώρες και η άλλη διδακτικές, το autoclicker πάει περίφημα κ όπου ναναι φτάνω επιτέλους τις ώρες !!! πάντως το 'smart buildings' μεγάλη αποτυχία, καλύτερα να το έλεγαν 'ευρωπαϊκά κονδύλια και ΒΙΜ' :P

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, curzondax said:

Θα πέσουν οι περισσότεροι να τους φάνε ακόμα και αν γίνει όπως το λες. Είναι κωμικοτραγικό το ότι επιστήμονες από ανώτατες σχολές θα κάτσουν για 67 ώρες πάνω από πρόχειρα και απλοϊκά σεμινάρια που ρεαλιστικά θέλουν 2 με 4 ώρες.

Δεν έχω κανένα ηθικό πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση για αυτό αλλά για να είμαστε τεχνικά ακριβείς το ότι δε σε έπιασαν δε σημαίνει ότι δεν ήταν παράτυπο.

Το έχεις δει μάλλον σοβαρά το προγραμμα.. Χαλάρωσε, όλοι και δεν μιλαω μόνο για εδώ μέσα σχεδόν, εφαρμόζουν διάφορους αυτοματισμούς.. Κανένας δεν κάθεται να παρακολουθεί σεμινάρια αυτού του είδους που έτσι και αλλιώς δεν του προσφέρουν απόλυτος τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pavlos33 said:

καλά η πλάκα είναι σε μένα με πλήρως αναγνωσμένες όλες τις ενότητες (μερικές και 2 φορές),  τις δείχνει σχεδόν όλες χωρίς "τικ" και με συνολικό ποσοστό (εκείνο το κυκλάκι στην αρχική σελίδα) 32%. Πραγματικά θα το θυμόμαστε ως το χειρότερο πρόγραμμα που έχουμε δει στα τόσα χρόνια επαγγελματικής ζωής μας.

σήμερα εξαφανίστηκαν και τα check boxes από την iclass

 

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως (iclass) και το ποσοστό.

Πράγματα που εξαρχής δεν έπρεπε να υπάρχουν διότι δημιουργούσαν σύγχυση.

Αντίθετα η ενημέρωση στο 80% και στο 100% που έπρεπε να υπάρχει και να λειτουργεί μάλλον έχει θέμα (μεγάλο) και λειτουργεί στην φαντασία μας και στους υπολογισμούς που κρατάμε εμείς..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.