Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Αν τα φάνε θα τα φάνε. Δε νομίζω να τα φάνε με τέτοιους υποχθόνιους τρόπους. Θα γνωρίζουμε τις πραγματικές αρχικές ημερομηνίες και θα γνωρίζουν ότι το πρόβλημά τους αν τα φάνε θα είναι πολιτικό (εκλογικό).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

24 λεπτά πριν, curzondax said:

Αν τα φάνε θα τα φάνε. Δε νομίζω να τα φάνε με τέτοιους υποχθόνιους τρόπους. Θα γνωρίζουμε τις πραγματικές αρχικές ημερομηνίες και θα γνωρίζουν ότι το πρόβλημά τους αν τα φάνε θα είναι πολιτικό (εκλογικό).

Με υποχθονιους μεθόδους θα τα φάνε όπως με υποχθονιους μεθόδους δεν δώσανε και τα 800€ που με διάγγελμα ο Κούλης ο τρομερός τα υποσχέθηκε σε όλους τους Ε.Ε. στις 19/3. Δεν νομίζω ότι θα πάρουμε δεκάρα μετά τα 600. Θα βγουν τότε και θα πουν πάμε καλύτερα έγινε επιστροφή στην κανονικότητα όπως λένε.

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνάδελφοι, συνέβη κάτι που με προβλημάτισε πάρα πολύ. Αφορμή ήταν η απορία του συναδέλφου @pirsogiannis, αν θυμάμαι καλά, για το πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε οι ίδιοι, αν όντως έχει ενεργοποιηθεί το voucher. Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ένα μικρό πείραμα.

Ακολούθησα τη διαδικασία Α και έστειλα το πρότυπο email, μαζί με το έντυπο του ΚΑΥΑΣ σε πέντε κεκ/ιεκ. Δύο γνωστά της Αθήνας, δύο της Θεσσαλονίκης και ένα επαρχιακό. 

Το περίεργο λοιπόν είναι ότι μου απάντησαν δύο με διαφορά δύο ωρών περίπου, ότι ενεργοποίησαν το voucher, και μου έδωσαν κωδικούς για τις πλατφόρμες που συνεργάζονται.

Ο πρώτος για την "platform.elearning-seminars" και ο δεύτερος για την "iclass".

Στην πρώτη πλατφόρμα, όσο και να προσπάθησα, ακόμα και εντός του δίωρου, πριν έρθει το δεύτερο μήνυμα, δεν κατάφερα να κάνω log in. Στο iclass μπορούσα να μπω κανονικά, αν και δυσλειτουργούσε. Σημειώνω ότι δεν άνοιξα το σεμινάριο.

Το θέμα μου λοιπόν είναι, πώς στο καλό κατάφεραν και ενεργοποίησαν και οι δύο το voucher, εκτός και αν δεν το έκαναν στην πραγματικότητα, αλλά απλώς έκαναν την εγγραφή μου στις πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης, που συνεργάζονται και μου έδωσαν τους κωδικούς.

Ψάχνοντας λίγο την πλατφόρμα του yeka, νομίζω ότι η επιλογή της παρακάτω εικόνας:

yeka1.jpg.f147c76c6d778a47af9d5d535b91e6b9.jpg

η οποία οδηγεί στην παρακάτω φόρμα αναζήτησης:

yeka2.thumb.jpg.81f8f76d83a7d218c412b5a7152123d9.jpg

θα έπρεπε να βγάζει ως αποτέλεσμα το ενεργοποιημένο voucher, αφού μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση εισάγοντας το ΑΦΜ μας ή το ΚΑΥΑΣ.

Παρακαλώ για τις γνώμες σας, γιατί κάτι μου βρωμάει στην όλη υπόθεση. 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, γιατί αυτές οι δύο επιλογές αφορουν τον πάροχο....τις καταχωρήσεις που έχει κάνει ο πάροχος με τους δικούς του κωδικούς taxis ... οπότε μπορεί ο πάροχος να κάνει αυτή την αναζήτηση και όχι εσύ με τους δικούς σου κωδικούς taxis.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι προκύπτει από κάπου αυτό που λες συνάδελφε. Κανονικά θα έπρεπε να ενημερώνεται στην εργάνη η καρτέλα μας ότι έχει ενεργοποιηθεί το voucher και να μπορούμε να είμαστε ενήμεροι για αυτό.

Εξάλλου, μπορείς να εξηγήσεις με ποιον τρόπο κατάφεραν και οι δύο να ενεργοποιήσουν το voucher; Δεν θα έπρεπε στον δεύτερο να χτυπήσει το σύστημα;

Ή λες να είμαι αρκετά τυχερός και να πάρω 800 για αρχή; ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην πλατφορμα elearningclass, εμφανιζονται σε αλλο ολες οι ενοτητες των voucher ή σας εμφανιζεται μονο αυτη που δηλωσατε στο ΕΡΓΑΝΗ? Γιατι εμενα μου τις εμφανιζει ολες, και μαλιστα μπορω να μπω σε ολες....

Edited by mikerho
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, mikerho said:

Στην πλατφορμα elearningclass, εμφανιζονται σε αλλο ολες οι ενοτητες των voucher ή σας εμφανιζεται μονο αυτη που δηλωσατε στο ΕΡΓΑΝΗ? Γιατι εμενα μου τις εμφανιζει ολες, και μαλιστα μπορω να μπω σε ολες....

Το ίδιο βγάζει και σε μένα όσες φορές μπήκε με το ζόρι αλλά μέχρι εκεί.. μετά συντήρηση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ikaros13 said:

Το ίδιο βγάζει και σε μένα όσες φορές μπήκε με το ζόρι αλλά μέχρι εκεί.. μετά συντήρηση 

Άρα επιλέγουμε μόνο αυτό που δηλώσαμε και συνεχίζουμε κανονικά, σωστα?

Πριν καμιά ώρα που μπήκα, δούλευε κανονικά. Απλά με πετάει καμία φορά έξω, και μετά δεν εμφανίζει τον χρόνο ή τα τικαρισμενα ολοκληρωμένα μαθήματα.... Τώρα βλέπω ότι ξανάεμφανίστηκαν... 

Link to comment
Share on other sites

Ανακεφαλαίωση που μάλλον ισχύει για όλες τις πλατφόρμες ( είμαι στην elearningclass) 

Το έβαλα κατά τις 02:00 και πηγαίνει σφαίρα. Άρα έχει να κάνει με τον αριθμό των χρηστών που είναι ταυτόχρονα, άλλωστε και στην ανακοίνωση τους έλεγαν ότι λόγω ταυτόχρονης χρήσης μπλα μπλα... 

Αν το έφτιαξαν γενικά έχει καλώς αλλιώς μόνο για ξενύχτηδες. Προσωπικά μετά τις 01:00 λειτουργώ :)

Το παρακολουθούσα για κανα τέταρτο, βαρέθηκα,  έκλεισα φωνή, έβαλα Netflix στην tv και ρίχνω κανα βλέφαρο για κλικ στο ποντίκι.. Βοηθάει και η γυναίκα κάτι θα της πάρω 

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.