Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Μαλλον ναι αλλά με οποιον μιλήσω μου λέει διαφορετική άποψη δηλαδή ο καθένας λέει τα δικά του για την αντιπαροχή 

Link to comment
Share on other sites

όταν θα υπογράψεις το εργολαβικό στον συμβ/φο με τον εργολάβο, εκεί θα είναι συνημμένο και ένα έγγραφο που λέγεται συγγραφή υποχρεώσεων και είναι ακριβώς αυτό που λέει. Αναγρλαφει δλδ όλες τις υποχρεώσεις του εργολάβου αναλυτικά πχ τα υλικά κλπ

Ζήτα να σου το δώσουν μαζί με την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arche said:

άρα θα πρέπει να έχεις κοντά σου 2 δικούς σου συμβούλους, ένα καλό μηχανικό και ένα καλό δικηγόρο. 

Ο δικηγόρος θα σε υπερασπιστεί αν γίνει κάτι και όταν κλείσω την συμφωνία να  αναφέρουμε το παραμικρό ενώ ο μηχανικός δεν λέει και πολλά θα επιβλέπει αλλα μέχρι να συμφωνήσουμε πως θα ξερω εγω μέχρι που με παίρνει να ζητήσω πράγματα. Τωρα μεχέρι να το κλείσω όλοι είναι καλοί 😡

Edited by Elina Tyelyenchy
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θα το μάθετε, αν σκέφτεστε έτσι... Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι ή να το πουλήσετε ή να περιμένετε...

Χωρίς εμπιστοσύνη σε αυτούς που γνωρίζουν, ό,τι προχωρά, ή δεν ολοκληρώνεται ποτέ, ή ολοκληρώνεται λάθος!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Ποτέ δεν θα το μάθετε, αν σκέφτεστε έτσι... Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι ή να το πουλήσετε ή να περιμένετε...

Χωρίς εμπιστοσύνη σε αυτούς που γνωρίζουν, ό,τι προχωρά, ή δεν ολοκληρώνεται ποτέ, ή ολοκληρώνεται λάθος!!!

Όταν εχεις να δώσεις την κυρια σου περιουσία θα πρέπει  να είσαι προσεκτικός. Φυσικά και δεν εμπιστεύομαι τους ήξερα και χθες 

Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν, Elina Tyelyenchy said:

.... θα πρέπει  να είσαι προσεκτικός. Φυσικά και δεν εμπιστεύομαι τους ήξερα και χθες 

οκ.

Να κλείσουμε λοιπόν το θέμα ως ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 8:29 ΜΜ, LESS said:

όταν θα υπογράψεις το εργολαβικό στον συμβ/φο με τον εργολάβο, εκεί θα είναι συνημμένο και ένα έγγραφο που λέγεται συγγραφή υποχρεώσεων και είναι ακριβώς αυτό που λέει. Αναγρλαφει δλδ όλες τις υποχρεώσεις του εργολάβου αναλυτικά πχ τα υλικά κλπ

Ζήτα να σου το δώσουν μαζί με την προσφορά

Ευχαριστώ ) 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, 2 φιλικές συμβουλές :

- Το να μην εμπιστεύεστε κανέναν και τίποτα δεν είναι και πολύ καλός σύμβουλος...

- Δεν είμαι σίγουρος πως έχετε συνειδητοποιήσει ότι η όλη διαδικασία της κατασκευής με αντιπαροχή, είναι χρονοβόρα (1 χρόνος +++) . Αν πιστεύετε οτιδήποτε διαφορετικό, αφήστε το καλύτερα...  

Edited by vasthom
Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε και το καλό το ερώτημα δεν μας λέτε πόσα μέτρα είναι το οικόπεδο σας?
Δεν το λέω με σκοπό να το κτίσω εγώ, δεν νομίζω ότι μπορώ τώρα αλλά στο forum μας μπορεί να υπάρχουν Μηχανικοί που γνωρίζουν, οπότε δεν θα πείραζε να μας πείτε 2 λόγια για αυτό.
Στην Νέα Σμύρνη είναι?? Και πόσα μέτρα είναι αυτό το σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, vasthom said:

Πάντως, 2 φιλικές συμβουλές :

- Το να μην εμπιστεύεστε κανέναν και τίποτα δεν είναι και πολύ καλός σύμβουλος...

- Δεν είμαι σίγουρος πως έχετε συνειδητοποιήσει ότι η όλη διαδικασία της κατασκευής με αντιπαροχή, είναι χρονοβόρα (1 χρόνος +++) . Αν πιστεύετε οτιδήποτε διαφορετικό, αφήστε το καλύτερα...  

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εγώ δεν γνωρίζω πολλά πράγματα για την αντιπαροχή και δεν ξέρω τι πρέπει να προσέχω και τι δικαιώματα εχω να στο πω πιο απλά.  

Ανάλογος σε ποιον θα πας από 14 με 2 με 2,5 χρονια στο οικόπεδο συγκεκριμένο 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.