Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρωτοβουλία Μηχανικών για παράταση κατάθεσης δικαιολογητικών για Ν.4178/2013


Didonis

Recommended Posts

15 λεπτά πριν, violator said:

ε ναι γιατί όλοι έχουν πειστεί ότι θα δοθεί παράταση, και εγώ όσους ρώτησα κανένας δεν ασχολείται.

Για αυτό το ανάφερα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 155
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

21 λεπτά πριν, violator said:

ε ναι γιατί όλοι έχουν πειστεί ότι θα δοθεί παράταση, και εγώ όσους ρώτησα κανένας δεν ασχολείται.

Απο ποιον έχουν πειστεί; 

Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό ότι όταν είναι η "τελευταία ευκαιρία" το ανακοινώνουν και σε ενημερώνουν ένα μήνα πριν ότι δεν θα είναι σαν τις άλλες φορές. Επίσης από τις ανακοινώσεις από τα ΤΕΕ υπόλοιπης Ελλάδος που αν και of the record, έχουν κάποιας μορφής αξία. Αλλά κυρίως του ότι ακόμα και σήμερα κανένας δεν λέει "τελευταία μέρα" κλπ κλπ.

Edited by violator
Link to comment
Share on other sites

Τα περιφερειακά ΤΕΕ είχαν πει εδώ και μέρες πως θα δοθεί παράταση. Και μηχανικοί σε φόρουμ στο fb έλεγαν πως ο Στασινός είχε προφορικά δηλώσει πως θα δοθεί παράταση ως 31/12. Για αυτό και αρκετοί επαναπαύτηκαν. Το θέμα είναι γιατί ακόμα δεν ανακοινώθηκε από το υπουργείο κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το νομοσχέδιο στο οποίο γράφτηκε παραπάνω ότι θα κολλήσει η τροπολογία θα συζητηθεί και θα ψηφιστεί αύριο. Από όσο είδα στην ημερήσια διάταξη της βουλής αύριο 10 λέει το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παντώς αυτή η πολυφωνία μεταξύ των διαφορετικών ΤΕΕ…άλλο να στέλνει mails διαβεβαίωσης, άλλο να μη γνωρίζει τίποτε, άλλο να έχει ακούσει φήμες, άλλο να στέλνει αιτήματα παράτασης…..είναι κάτι που πρέπει να μας ανησυχήσει, γενικότερα μιλώντας……δεν ξέρει ( ή ακόμα καλύτερα δεν ενδιαφέρει) το δεξί τι ποιεί το αριστερό….

βέβαια υπάρχει κ χειρότερο….στο δικό μου περιφερειακό ΤΕΕ είχα καλέσει αρκετές μέρες πριν λήξει η προθεσμία του 21 τον πρόεδρο για να του ζητήσω, εάν υπάρχει πλήθος μηχανικών με κώλυμα ολοκλήρωσης των δηλώσεων όπως εγώ, να αιτηθεί παράτασης και εκείνος μου έκανε κήρυγμα περί της ασυνέπειας όσων αιτούνται παρατάσεις….

 

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, adadim said:

didonis καμιά τελευταία ενημέρωση;

και στις 3 το βράδυ αν μου έρθει ενημέρωση θα το βάλω εδω....

Έχω μείνει ακόμα στο σκονάκι που έχουν βάλει σε νομοσχέδιο στην Βουλή για την περιφορά του και να δουν τι απίδια πιάνει.....

(για αυτό επιμένω στείλτε εμαιλ..... είναι ότι πιο ελάχιστο μπορούμε να κάνουμε ..... είμαστε ψήφος) 

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, Didonis said:

και στις 3 το βράδυ αν μου έρθει ενημέρωση θα το βάλω εδω....

Έχω μείνει ακόμα στο σκονάκι που έχουν βάλει σε νομοσχέδιο στην Βουλή για την περιφορά του και να δουν τι απίδια πιάνει.....

(για αυτό επιμένω στείλτε εμαιλ..... είναι ότι πιο ελάχιστο μπορούμε να κάνουμε ..... είμαστε ψήφος) 

Σε ευχαριστούμε Didonis. Στείλαμε και mail αλλά αυτή η αδιαφορία του ΤΕΕ και του υπουργείου για τους μηχανικούς είναι απίστευτη!!! Κανένας άλλος κλάδος (πλην των λογιστών ίσως) δεν περνάει αυτά που περνάμε εμείς με τις έκαστες προθεσμίες και τις πιθανολογούμενες ή μη παρατάσεις...

Edited by adadim
Link to comment
Share on other sites

Μην ευχαριστείς συνάδερφε, στην ίδια ομάδα παίζουμε όλοι.

 

25 λεπτά πριν, adadim said:

..... Κανένας άλλος κλάδος (πλην των λογιστών ίσως) δεν περνάει αυτά που περνάμε εμείς με τις έκαστες προθεσμίες και τις πιθανολογούμενες ή μη παρατάσεις...

Όσο για αυτό ναι υπάρχει μια μεγάλη αλήθεια αλλά ακόμα πιο μεγάλη αλήθεια είναι ότι μόνοι μας το αφήνουμε να συμβαίνει….

(για παράδειγμα φαντάσου αν θα μπορούσαν να γίνουν αυτά και άλλα αν αποφασίζαμε οι Μηχανικοί για 3 μήνες δεν θα δώσουμε ούτε μια Βεβαίωση μεταβίβασης τι θα γινόταν…. Αλλά να το εφαρμόζαμε. Που ποτέ δεν το κάνουμε. …)

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.