Μετάβαση στο περιεχόμενο

Strad 4m-Vk


mkalliou

Recommended Posts

η 4Μ δεν ενδιαφέρθηκε να στείλει μία ενημέρωση, ούτε και στην ιστοσελίδα της αναφέρει κάτι. Δεν μου φαίνεται σοβαρή αντιμετώπιση αυτή, ειδικά ενόψει EC.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, εφόσον και οι 2 έχουν δικαίωμα στην ανάπτυξη του προγράμματος λογικά θα έπρεπε και η 4Μ να μας ενημερώσει για το τι πρόκειται να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνάδελφοι έχω πάρει ήδη το ΡΑΦ και σκέφτομαι με τους ευρωκώδικες να προσθέσω και το Robot ή κάτι αντίστοιχο στο οπλοστάσιό μου. Η κατάσταση στην 4Μ με έχει κουράσει. Και να σκεφτείται πως έχω επίσης IDEA, ADEIA, ERGA. Για αμοιβές insoft (για όσο θα υπάρχουν αμοιβές!!!), για σχεδιαστικό σκέφτομαι να ξηλωθώ για ArchiCAD, Revit, Allplan και άλλα καλούδια!!!

 

@akis73

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Μόνο εμείς οι δύο γράφουμε τα παράπονά μας αλλά...σιγή από τα επίσημα του γηπέδου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η 4Μ δεν ενημερώνει... μόνο στα τέλη της χρονιάς που είναι τα συμβόλαια συντήρησης!!!!

 

Πάντως ένα διαφαινόμενο πρόβλημα είναι ότι την άδεια του Intellicad (πώληση, ίσως (?) και ανάπτυξη κώδικα για το Icad) την έχει η 4Μ (αυτή ανήκει στο consortium) και σίγουρα όχι ο Βαδαλούκας, οπότε αναμένουμε να δούμε τι πρόκειται να γίνει και προς αυτή την πλευρά!

Link to comment
Share on other sites

ίσως ξημερώσει καλύτερη μέρα...

Κάθε αλλαγή είναι και έναυσμα για ένα καινούριο ξεκίνημα.

 

Ίσως η ανεξαρτητοποίηση του στατικού κομματιού από όλα τα άλλα να είναι καλή εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα μου ήρθε και το κλασσικό ένθετο της 4Μ για τις συνδρομές του 2011. Μέσα έχει κανονικά το STRAD. Σαν να μην τρέχει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Μα η 4Μ δε νομίζω να θέλει να χάσει τους πελάτες της. Το θέμα είναι ποιος μπορεί να κάνει υποστήριξη. Γιατί όποτε υπήρχε ζόρικο θέμα στον Βαδαλούκα απευθύνονταν...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει!

Το STRAD ανήκε στην εταιρεία 4M-VK. Τώρα αποχώρησε η εταιρεία από την 4Μ; Μαζί και με το STRAD; Ή αποχώρησε ο Βαδαλούκας; Τα δικαιώματα του προγράμματος ποιος τα έχει; Αν θέλω εγώ αύριο να αγοράσω το STRAD από ποιον το αγοράζω;

Link to comment
Share on other sites

Από την εταιρία 4Μ αποχώρησε ο Βαδαλούκας. Δικαίωμα ανάπτυξης του STRAD έχουν και οι 2. Προφανώς το πρόγραμμα το πουλάνε και οι 2 στην παρούσα φάση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.