Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικό πρόγραμμα φ/β ως 10kW σε κτίρια


Stelios.A

Recommended Posts

Δεν είναι παγωμένα απλά προχωράνε αργά! Αυτά που τρέχουν με ευκολία είναι φ/β σε στέγες έως 10kW και αυτά των αγροτών γιατί τα αξιολογούν πρώτα και παρατάνε τα υπόλοιπα στην κυριολεξία.

 

Επίσης είναι σε διαδικασία αξιολόγησης των αιτήσεων έως 1MW που <<κληρονόμησαν>> από την ΡΑΕ στέλνοντας έως και επιστολές στους παλιούς ενδιαφερόμενους να έρθουν να εξετάσουν τον φάκελο εκ νέου σε εύλογο χρονικό διάστημα αλλιώς δεν τις λαμβάνουν υπόψιν ελευθερώνοντας έτσι περισσότερα MW για όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Άκουσα οτι επιτρέπεται η εγκατάσταση φωτοβολταικών σε στέγες σε μη διασυνδεδεμένα νησιά μέχρι 5Kw, εκτός της Κρήτης που επιτρέπεται μέχρi 10Kw.

 

Έχεται ακούσει/γνωρίζεται για κάτι τέτοιο? Είμαι απο Σάμο και ενδιαφέρομαι να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Άκουσα οτι επιτρέπεται η εγκατάσταση φωτοβολταικών σε στέγες σε μη διασυνδεδεμένα νησιά μέχρι 5Kw, εκτός της Κρήτης που επιτρέπεται μέχρi 10Kw.

 

Έχεται ακούσει/γνωρίζεται για κάτι τέτοιο? Είμαι απο Σάμο και ενδιαφέρομαι να βάλω.

 

Δες εδώ

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=p4IZ4pka%2fO8%3d&tabid=367

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχύει και θα μπορεί να γίνει πράξη μόλις περάσει σε ΦΕΚ και μόλλις περάσει σε ΦΕΚ και οι Υ/Α για εντός και εκτός σχεδίου γιατί, από ότι κατάλαβα, το ένα κάνει link με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Υπάρχει κάποιο site απο το οποίο μπορώ να ενημερώνομαι για τις εξελίξεις οσον αφορα νομοσχέδια και φεκ σε φωτοβολταϊκά; Γιατί ψάχνοντας στα χαμένα στο google είναι λίγο δύσκολο και χρονοβόρο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια υπουργική απόφαση κάνει μια μέρα να γινει φεκ ενώ άλλη κάνει 1 μήνα? Θα μας πρίξουν μέχρι να το περάσουν πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω μια απορια

Κατοικια με ιδιοκτητες 2 παιδια αλλα επικαρπια στον πατερα

Θελει το 1 παιδι να βαλει φωτοβολταικα στι στεγη.

Προχωραει με εγγραφη συνεναιση των αλλων?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θελω να ασφαλισω το φ/β συστημα 9kw που εχω στην στεγη.Ερχεται χειμωνας,με χαλαζι,παγωνιες και χιονι.Γνωριζει κανεις την ανθεκτικοτητα τον πανελς,στο χαλαζι.Και ποιο ειναι το κοστος ασφαλισης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.