Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιγμα κλειστών επαγγελμάτων


Anastasia

Recommended Posts

Και που ξερεις τοτε οτι και ο ΔΥ δεν εχει το μωρο να κλαει???

 

Ο ΔΥ φίλε Δ-Ι-Α-Λ-Ε-Ξ-Ε να γίνει ΔΥ κ το παιδί του έχει να το θρέψει.Οπότε δεν με ενδιαφέρει αν κλαίει το παιδί του, πιθανόν να είναι άρρωστο ή να έχει κάτι άλλο, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ.

 

Εγώ μιλούσα για το παιδί του freelancer που θα υπογράψει ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ γιατί δεν έχει το μισθουλάκο να στάζει κάθε μήνα.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 516
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σίγουρα άκουσα για κατάληψη στην Πολεοδομία της Αγ. Παρασκευής. (Η πλάκα είναι ότι συμπέφτει με απεργία της ΕΜΥΔΑΣ).

Σκοπός φαντάζομαι είναι να γίνει σούσουρο, να ρθουν τα κανάλια και οι Πρετεντέρηδες, να βγει μετά ο Σπίρτζης στο ΣΚΑΙ και να τον ρωτάει ο Πρωτοσάλτε για τα περιηβοητα καρτέλ των μηχανικών.

 

Επί του πιεστηρίου:

Α και μόλις το άκουσα στον ΑΝΤ1:Πρώτοι ύποπτοι για φοροδιαφυγή οι μηχανικοί (άκουσον άκουσον). Όποιος δεν δηλώνει 15-25.000 ευρώ ετησίως (αναλόγως τον πληθυσμό της πόλης της έδρας του) θα ελέγχεται κάθε χρόνο από την εφορία.

 

Ρε πού πάμε ρε; Πού πάμεεεε;

 

Πόσο κάνει η εκτύπωση 1000 λαδόχαρτων περιτυλίγματος σουβλακίων;

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, είναι απλό

 

Θα ξαναρχίσουνε τα εικονικά, που είχαν σταματήσει τα τελευταία 2 χρόνια

 

Τέλεια!!!Το καλύτερο λουκουμάκι, το εικονικό.Ας τρέξει η Αστυνομία Εισοδήματος να ψάξει τί είναι εικονικό κ τί όχι στην παροχή υπηρεσιών.

 

Πάντα το Κράτος θα είναι 1 βήμα πριν τον ελεύθερο επαγγελματία.¨Ο,ΤΙ κ να κάνει, θα είναι ένα βήμα πίσω.Ό,τι κ να κάνει........

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο μεγάλο θα είναι το εικονικό, γιατί και φορολογούμαστε και πληρώνουμε φπα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο μεγάλο θα είναι το εικονικό, γιατί και φορολογούμαστε και πληρώνουμε φπα

 

Αυτός που κόβει καθορίζει κ το ύψος του (έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον...γιατί εγώ σαν καλό παιδάκι, ΠΟΤΕ δεν έχω κόψει, φιλάω σταυρό Κε Υπουργέ, κ ας είμαι σκοταδιστής-παγανιστής!!!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφοι, το ακούσατε το άλλο το "κουλό" ??? Αυτό μου έρχεται σε συνέχεια του zavi που έδωσε τη κάρτα του....

Θα θεωρούμαστε "ΥΠΟΠΤΟΙ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ" αν δηλώνουμε εισόδημα <25000€!!!!! και θα μας γίνεται ... φορολογικός έλεγχος!!!!!!!!!!

 

Τη Παναγία του και το Χριστό του... δεν έχει ο οικονομικός δολοφόνος ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ!!!!

 

Φέρε μου ρε @#*<>*ι δουλείες 25000 € για το 2011 και μετά να κάτσω να ελέγξεις και να με φορολογήσεις!!!!

sorry Συνάδελφοι... αλλά ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ!!

Λίγα ακόμα ν ακούσω και θα βρίζω λιμανιώτικα χωρίς μπιπ κι ας είμαι smod!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις και δικιο...

 

Καταλαβαν τα μοσχαρια οτι δεν μπορουν να τα μαζεψουν με τιποτα, δεν μπορουν ουτε 10 ελεγχους να κανουν και σου λεει αφου δεν μπορω να σε ελεγξω, βγαλλε οτι θες, δωσμου και μενα 3000-4000Ε το χρονο και ειμαστε οκ...

 

Γτ δεν βαζει μεσα και οικοδομους, υδραυλικους, ηλεκτρολογους, πλακαδες, και φυσικα εργατες στην οικοδομη....?????(ειδικα οι εργατες-μαστορες κτλ δεν δηλωνουν ποτε και τιποτα, για κανενα λογο...και ας επαιρναν και 100Ε μεροκαματο τον καλο καιρο...)

Link to comment
Share on other sites

ειδικα οι εργατες-μαστορες κτλ δεν δηλωνουν ποτε και τιποτα, για κανενα λογο...και ας επαιρναν και 100Ε μεροκαματο τον καλο καιρο...

 

Και αυτοί δήλωναν, κ μάλιστα ΑΥΤΟΜΑΤΑ από τα ένσημά τους κάθε χρόνο.Κ όταν άρχισαν να τα παίρνουν ''στο χέρι'' για να γλυτώσουν φόρο, τους είπε ο φανταστικός Υπουργός Εργασίας ότι ''όποιος έχει κάτω από 50 ένσημα/ έτος ΔΕΝ ασφαλίζει οικογένεια''

 

Και αυτοί άρχιζαν να αγοράζουν.

 

Κ μόλις ο φανταστικός Υπουργός Εργασίας είδε ότι αγοράζουν, γλυκάθηκε κ είπε ''όποιος αλλοδαπός δεν δηλώνει πάνω από 110 (!!!) ένσημα/ έτος, όχι μόνο δεν ασφαλίζει αλλά ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ κιόλας οικογένεια στην Ελλάδα''

 

Κ τότε οι αλλοδαποί άρχισαν να φεύγουν

 

Κ μόλις ο φανταστικός Υπουργός Εργασίας είδε ότι οι αλλοδαποί φεύγουν, τότε άρχισε να σκέφτεται μήπως είναι λιγότερο έξυπνος απ ό,τι πίστευε.....

 

ΓΤΠ είστε ρε, κάψτε τη χώρα να τελειώνουμε.Έτσι κ αλλιώς δική μας δεν είναι, τη χρωστάμε κ αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου λεω οτι εκαναν 365 μεροκαματα το χρονο και κολλαγαν 100ενσημα...

Το καθε ημερομισθιο κοστιζει 50-60Ε για εργατη και επαιρναν μεροκαματο 100Ε μαστορα...

 

Ασε τιποτα δεν δηλωνουν, ακου που σου λεω....

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πάτος. Ποιός θα μας σώσει απο τη καταστροφή που έρχεται?

Σε ποιά ζώα έχουμε εμπιστευθεί τη τύχη μας , τη τύχη μου?

Ρε zavi πάρε 2 κομμάντα και σώσε μας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.