Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Εγώ πάλι θα κάνω δυσφήμιση στο e-shop και θα αποτρέψω τον καθένα να αγοράσει από κει.Έχει το χειρότερο after sales που έχω συναντήσει.Για 1 αντικατάσταση κάρτας γραφικών περιμένω 3 βδομάδες...και είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει..

offtopic μεν αλλά δεν κατάλαβα ποιά η πρωτοπορία του σχετικά με το ΕΣΠΑ..

 

+1000!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ άλλα 1.000! Τους έστειλα ένα toner που δεν αναγνώρισε ο εκτυπωτής μου πίσω και μετά από 1,5 μήνα μου επιστρέφουν το ίδιο γιατί δεν είχε πρόβλημα. Για το ότι δεν λειτουργεί στο δικό μου εκτυπωτή μου είπαν ότι είναι αναλώσιμο και δεν καλύπτεται από εγγύηση!!!! Η xerox μου είπε ότι μάλλον έχουν πάρει για φθηνότερα toner από αμερική και έχει άλλους κωδικούς, γι΄αυτό και δεν είναι συμβατό! Τα 60 ευρώ μου ποιος θα μου τα δώσει?

 

Sorry για τη συνέχιση του εκτός θέματος, αλλά αγανάχτησα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα κάνω δυσφήμιση στο e-shop και θα αποτρέψω τον καθένα να αγοράσει από κει.Έχει το χειρότερο after sales που έχω συναντήσει.Για 1 αντικατάσταση κάρτας γραφικών περιμένω 3 βδομάδες...και είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει..

offtopic μεν αλλά δεν κατάλαβα ποιά η πρωτοπορία του σχετικά με το ΕΣΠΑ..

 

sorry για το offtopic, αλλα το Σαββατο που μας περασε πηγα απο το καταστημα eshop στη Στουρναρη (στο κεντρο της Αθηνας, οχι κανενα περιφερειακο) και ο πωλητης μολις του ειπα για επιδοτηση μεσω ΕΣΠΑ απλα νομιζε οτι του μιλουσα κινεζικα!!

Του ζητησα ευγενικα να μου δωσει μερικες προσφορες για καποια ειδη και με κοιταζε λες και εχω κατεβει απο αλλον πλανητη!!

καμια ενημερωση, μηδεν επαγγελματισμος! το μονο που εκανε μου εδωσε ενα τηλεφωνο για να παρω να με ενημερωσουν...

χιλιες φορες στο μαγαζακι της γειτονιας, να δουλεψει και κανεις αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Προσπαθώ να επικοινωνίσω με ΕΣΠΑ στα τηλέφωνα που λεει στον οδηγό (

210 3375938, 210 3375939,210 3742068,210 3742071,210 3742075,210 3742082,210 3742083,210 3742086) αλλά είτε μιλάει, είτε δεν το σηκώνει κανείς.

Ισχύουν τα τηλέφωνα αυτά;

Στα e-mail απαντούν;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στον ενημερωτικό οδηγό του προγράμματος, παράρτημα Β υπάρχει ένα υπόδειγμα ΑΙΤΗΣΗΣ προς ΥΠΟΙΟ.

Επίσης στη σελίδα http://www.ependyseis.gr/sub/epag/vimata.htm διαβάζω:

Η επενδυτική πρόταση υποβάλλεται αποκλειστικά ηλεκτρονικά με την Αίτηση και το Έντυπο Υποβολής Πρότασης, στο Π.Σ.Κ.Ε. στη, ιστοσελίδα ....

 

Πως/που συμπληρώνεται και υποβάλλεται ηλεκτρονικά αυτή η αίτηση;

Στο http://www.ependyseis.gr/mis, αν και δίνει τη δυνατότητα συμπλήρωσης της τράπεζας, δεν αναφέρει τίποτα για καμία αίτηση.

 

Γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Τη φόρμα υποβολής την έχω κατεβάσει και συμπληρώσει. Πέραν και επιπλέον του .xml που δημιουργεί διάβασα ότι χρειάζεται να υποβληθεί ηλεκτρονικά και μια ΑΙΤΗΣΗ (http://www.ependyseis.gr/sub/epag/docs.htm Παράρτημα Β - Οδηγίες συμπλήρωσης αίτησης - εντύπου υποβολής, σελίδα 2 βρίσκεται το υπόδειγμα)

 

Το συγκεκριμένο .pdf δεν μου το ανοίγει. Αν σου είναι εύκολο κάνε ένα paste το κείμενο του σε ένα μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μέχρι πότε φαντάζεστε οτι θα έχουν βγει τα αποτελέσματα αυτού του προγράμματος, ωστε να ξέρουμε τι διαρκεια να ζητήσουμε να εχουν οι προσφορές?

 

 

 

Μήπως μπορείτε, εσείς που έχετε λάβει προσφορές, να μας πείτε εως πότε αναγράφεται οτι ισχύουν?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε, εσείς που έχετε λάβει προσφορές, να μας πείτε εως πότε αναγράφεται οτι ισχύουν?

 

Όλες οι προσφορές που έχω λάβει, πλην μίας, δεν έχουν χρονική διάρκεια ισχύος. Η μία που έχει, απο την ART για ένα plotter, έχει διάρκεια ενός μηνός. Η κοπέλα που μίλησα μαζί της μου είπε ότι σε όλες τις προσφορές τους βάζουν διάρκεια ενός μηνός (ακόμα και σε αυτές που είναι για το ΕΣΠΑ). Όπως και να έχει δε με νοιάζει γιατι το plotter θα το πάρω ούτως ή άλλως, ακόμα και να μη μπω στο πρόγραμμα. Θα το είχα πάρει απο το καλοκαίρι αλλά περίμενα να το εντάξω στο ΕΣΠΑ. Καλή τύχη σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.