Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Επειδή "όλοι γνωρίζουμε ότι δεν γνωρίζουμε" πως βγήκαν τα αποτελέσματα, προτείνω αυτοί που εγκρίθηκαν να γράψουν τα "χαρακτηριστικά" τους, μήπως και βγει κάτι.

Κάνοντας την αρχή: Εγκρίθηκα με περίπου 20.000 καθαρό εισόδημα και τρία χρόνια ελ.επ.. Την πρόταση μου την έκανε μελετητής και όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πολλοί άλλοι, δεν περιέχομαι στη λίστα αν και είμαι κάτω πενταετίας και ήθελα να πιστεύω ότι ήταν σχεδόν σίγουρη η επιδότησή μου σύμφωνα με τα κριτήρια αξιολόγησης...! Αλλά απ' ότι φαίνεται, όντως επιδοτήθηκαν αυτοί που εμφάνιζαν πολύ υψηλά ακαθάριστα και καθαρά έσοδα... χωρίς τελικά να παίζουν τόσο όσο θα περίμενε κανείς τα υπόλοιπα κριτήρια, το ειδικό βάρος του εισοδήματος αποδείχθηκε καταλύτης... είναι πραγματικά να απορεί κανείς με τον εαυτό του γιατί μπήκε καν στη διαδικασία... εις αναμονήν των λεπτομερειών της απόρριψής μας, έκανα και μερικά στατιστικά με τα έως τώρα δεδομένα... απ' ότι φαίνεται οι ενστάσεις θα πέσουν βροχή από τους υπόλοιπους που νομίζω είναι πάνω από 20.000, αν κάνω λάθος διορθώστε με...

ΕΛΕΠ_ΘΕΤΙΚΑ_ΑΞΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΙ_ΕΠΙΧΟΡΗΓΟΥΜΕΝΟΙ.pdf

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι πρεπει οπωσδηποτε να δημοσιευθει η βαθμολογια και να εξηγηθουν λεπτομερως τα "νεα" κριτηρια αξιολογησης, αφου το αρχικο 250 εκ. εγινε 68 και τα δεδομενα αλλαξαν. καλα τα ειπατα οι προηγουμενοι και εσυ kov. αν γνωριζετε απο επιχορηγησεις ποτε και σε κανενα προγραμμα τα κριτηρια δεν ειναι αντικειμενικα και σωστα, αφου μετρουν τα κονε με τις τραπεζες. εδω που δεν μεσολαβησαν τραπεζες προφανως μιλησαν αλλα κριτηρια και παραγοντες.

Προκειται για λαμογια και αλητες...εννοειται πως πρεπει να κινηθουμε με ενστασεις. Στη διαθεση σας και για περεταιρω ομαδικες ενεργειες.

 

και το αστειο ειναι οτι σημερα στο ραδιο ακουγα για απορροφητικοτητα του Εσπα σε 15% μεχρι τελος του χρονου...με τις γνωστες λαμογιες της Κατσελη..

προκυρησουμε ενα προγραμμα με ενα αλφα προυπολογισμο και στα μεσα το μειωνουμε στο μισο ή στο ενα τριτο. ετσι δεν εγινε και με το εσπα των μικρομεσαιων? το ενα δις που προκυρηξε το μαιο υποτιθεται οτι εσπασε σε δυο δοσεις των δεκεμβριο και ξαφνικα η δευτερη προκυρηξη ηταν 200 εκ. που πηγαν τα αλλα 300?τη διδαξε καλα ο αντρας της...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απαιτω να δοθει στο φως αναλογος πινακας με αυτον που παραθετει ο chtrig ωστε να δούμε ανα ειδικότητα (μηχανικος,γιατρος,δικηγορος) και περιφερεια, πόσο ειναι το μέσο εισόδημα που επιχορηγείται.

 

Ηθελα να 'ξερα αν το ΤΕΕ τις προσεχεις μερες, θα παρει καποια θεση για αυτη τη χοντρη ΣΦΑΛΙΑΡΑ που εφαγαν οι νεοι χαμηλου εισοδηματος μηχανικοι...

Link to comment
Share on other sites

φιλε που βιαζεσαι να απαντησεις χωρις να διαβαζεις καλα, νομιζω οτι ειναι σαφεστατο απο τα γραφομενα μου οτι αναφερομαι στα λομογια που εκ των εσω αποφασιζουν που θα τα δωσουν, αφου πρωτα εξαφανιζουν με μαγικο τροπο τα λεφτα...και στη περιπτωση μας εξαφανιστηκαν 250-68=182 εκ. καλλιστα στη θεση σου θα μπορουσα να ειμαι και εγω. οι χαρακτηρισμοι δεν αναφερονται σε εσενα ουτε σε οσους εγκριθηκαν. αναφερονται σε αυτους που τοσα χρονια μας φλομωνουν με ψεμματα και αηδιες. και το επιτελειο της κατσελη διδαχθηκε καλα τη δουλεια του...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω ότι δεν έχω μέσο, εγώ -πιστεύω ότι- εγκρίθηκα (και σε υψηλή θέση) επειδή δίνω ΔΠΥ σε όλους τους πελάτες μου, το οποίο και μου έδωσε υψηλό εισόδημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχουν γίνει ή όχι αλχημείες ή οτιδήποτε άλλο, αλλά νομίζω δεν είναι σωστό να κατηγορούμε ΜΟΝΟ τους άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.