Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Συνάδελφοι οι λόγοι για τους οποίους κοπηκαμε οι περισσότεροι από ότι καταλαβαίνω κάτω της 5ετιας(και γω μέσα) νομίζω ότι είναι γελοίοι.Δηλαδή γραφειοκρατικά και ''κομπιουτεριστικα'' του στυλ δεν ταυτοποιηθηκε η ημερομηνία τρέχουσας έναρξης με αυτή της εφορίας!!Όταν κάναμε οι περισσότεροι τις διορθωτικές υποβολές δεν είχαμε καμιά ενημέρωση για το αν ήτανε τελικά σωστές!!Και ούτε πιστεύω θα μας γνωστοποιηθεί ο λόγος απόρριψης μας.Γι αυτό προτείνω μαζικές ενστάσεις για να δούνε ότι δε τρώμε κουτόχορτο!!Όποιος νομίζει ότι έχει το κουράγιο και την όρεξη να καταθέσει τις πληροφορίες και τον τρόπο που πρέπει να κινηθούμε από δω και έπειτα.

Καλό κουράγιο σε όλους , αλλά και συγχαρητήρια στους συναδέλφους που εγκρίθηκαν γιατί οι περισσότεροι το άξιζαν και το δικαιούταν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έλεγε και ένας φίλος μου στο ναυτικό "στον καιρό" για μας που είμαστε στρατέοι "νέος άκυρο" :P και να σκεφτείται ότι η οθόνη μου είνια έτοιμη να τα παίξει και έλεγα να την άλλαζα 8-)

Link to comment
Share on other sites

Συντεκνε Φανη κανεις λαθος.

 

Οι κατω 5ετιας κοπηκαμε (παρολο που ειχαμε πριμοδοτηση μοριων μεσω ενος κριτηριου ως νεοι μηχανικοι), διοτι μας εφαγαν τα μεγαλα εισοδηματα, τα οποια πριμοδοτουσαν τα άλλα 2 κριτηρια.

 

Εχει ενδιαφερον να δουμε εν τελει τι μεσος ορος εισοδηματων επιδοτηθηκε. (εικαζω οτι προκειται για ανω των 30.000€).

 

Με αλλα λογια το προγραμμα ηταν καμουφλαρισμενο ωστε να εξυπηρετησει παλι τους εχοντες οπως και εγινε με τα 2 προηγουμενα ΕΣΠΑ που ειχαν βγει.

 

Ο χαμηλου εισοδηματος νεος μηχανικος ειναι καταδικασμενος στην Ελλαδα.

 

Και σε αυτη την καταντια ειναι συνυπευθυνοι και το κρατος και το ΤΕΕ. (το 'τίμιο' ΤΕΕ βεβαια εκδιδει και επαγγελματικο οδηγο για τους 'βλακακους' μηχανικους στους οποιους απευθυνεται)

 

Και να ειστε σιγουροι οτι αν, και οποτε βγει νεο ΕΣΠΑ, παλι θα ειναι για τους εχοντες.

Μπορειτε να δειτε και τα προηγουμενα προγραμματα τι κυκλο εργασιων ζητουσαν.

 

Ο ορος ανταγωνιστικοτητα εχει παει προ πολλου περιπατο, το fair play των επιδοτησεων πηγε και αυτο περιπατο και αντικατασταθηκε με την επιλεκτικη πριμοδοτηση των προυχοντων.

Link to comment
Share on other sites

...Και σε αυτη την καταντια ειναι συνυπευθυνοι και το κρατος και το ΤΕΕ. (το 'τίμιο' ΤΕΕ βεβαια εκδιδει και επαγγελματικο οδηγο για τους 'βλακακους' μηχανικους στους οποιους απευθυνεται)...

 

Με τον κίνδυνο να χαρακτηριστεί άστοχος ο συλλογισμός μου,θες να αναζητήσεις σε ποιο βαθμό υποψήφιοι για τις εκλογές του ΤΕΕ στην περιοχή σου, και ειδικά από τις ύποπτες παρατάξεις, είναι και "επιτυχόντες" στο ΕΣΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

Αχ... gps μου μονής θα συνεχίσεις τα τριαντάλεπτα και μετά θα μπαίνεις στο κουτί να βγαίνει το όργανο...Αχ plotter μου αγαπημένο και πολυχρησιμοποιημένο θα ψάξω πιο πολύ στο ebay να βρω τον ιμάντα που έχει καταργηθεί απο την εταίρια...Αχ...οθονίτσα μου μικρή θα παραμείνεις μικρή...

Κοινώς πήραμε τα @@ μας.

Ε στα @@ μας λοιπόν την υγεια μας να έχουμε και για όσους πήρανε επιδότηση χωρίς να την αξίζουν, με πλάγιους τρόπους, να τους καεί η πλακέτα!!!

 

EDIT:

Τωρα θα αρχίσουν και τα πωλείται επιδότηση......

Link to comment
Share on other sites

τα παράπονα αλλά και την αδικία πρέπει να την εκφράσουμε με σοβαρότητα στο αρμόδιο υπουργείο που δυστυχώς διαπιστώσαμε ότι δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα, δηλαδή από την στιγμή που η επιδότησή κόπηκε κατά 2/3 έπρεπε αντίστοιχα να αλλαξουν και τα κριτήρια υπολογισμού βαθμολόγησης και αυτό γιατί με τα 250 εκατ ευρω λογικά θα είχανε επιδοτηθεί γύρω στους 25000 ελ.επαγγελματίες ενώ τώρα επιδοτήθηκαν μόνο 7500 με τα μεγαλυτερα έσοδα, και πιστεψτεμε στην περιφέρειά μου επιδοτήθηκαν όσοι είχανε εισόδημα 45000 ευρω και πάνω(οι φτωχοί δηλαδή)

 

[email protected]

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φυσικα δεν θα μπορούσα να είμαι απο μέσα....

Με την πλειοψηφία και εγώ απο έξω με τα 3 μου, με μια τριετία στην πλάτη και με χαμηλό εισόδημα... παει ο γαιωδετικός σταθμός πάνε και τα προγράμματακια, αν και έστειλα email με τη μια να δω τι θα απαντήσουν και με βλέπω και για ένσταση και ότι βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.