Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Εγώ αν και είμαι μέσα .... πλέον όπως και προείπα, το σκέπτομαι να συμμετάσχω. Οι καιροί θα γίνουν ακόμα πιο ζοφεροί.... οπότε καλό είναι να έχουμε μια καβάτζα.

Ούτως ή άλλως αυτά που έβαλα προς επιδότηση δεν τα χρειάζομαι για να κάνω τη δουλειά μου ... μάλλον πολυτέλεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλη/ε τι μας λες ας έπαιρνα την επιδότηση και θα έκανα τούμπες. Μπήκα σε έξοδα με την ελπίδα ότι θα ήμουν μέσα, νέος επιστήμονας, χαμηλό εισόδημα, παραμεθόριο κτλ. Με μια ματιά που έριξα διαπίστωσα ότι πραγματικά πήραν την επιδότηση αρκετοί συνήθως ύποπτοι. Άλλο ένα χαστούκι . Τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μόνο τα μεγάλα εισοδήματα επιδοτήθηκαν σύμφωνα με μια έρευνα που έκανα για την περιφέρειά μου (τρανταχτά ονόματα)

συγχαρητήρια στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ κράτος που φροντίζει να μας στείλει εκτός ΕΛΛΑΔΟΣ γιατί τελικά μόνο αν την κάνουμε από αυτό το ********* θα μπορέσουμε να δούμε φως.

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία είναι ότι στην επαγγελματική μου ζωή έχω πετύχει 3~4 επιδοτήσεις για μηχανικούς στις οποίες πάντα ήμουν εκτός των κριτηρίων είτε γιατί απαιτούσαν να απασχολείς 1 τουλάχιστο άτομο είτε γιατί ήμουν νέος είτε γιατί έπρεπε να έχω χαμηλό εισόδημα κι όταν είχα όντως χαμηλό ... απαιτούσαν υψηλό.

Πρώτη φορά που τυγχάνω έγκρισης επιδότησης ... και το σκέπτομαι.

Τώρα που έγινε η θάλασσα γιαούρτι χάσαμε τα κουτάλια!!:D

Link to comment
Share on other sites

να μην ξεχάσω βέβαια τον νόμο που ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ για τους ενεργειακούς επιθεωρητές όπου σε αυτό το νομοσχέδιο οι νέοι θα έχουν περίοπτη θέση σύμφωνα με την διαβούλευση που έγινε. τι θέση?? την θέση μούτσου βέβαια, μπράβο στο ΤΕΕ που φρόντισε και γιαυτό.

καληνύχτα αλλά χωρίς όνειρα μάγκες.

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

@terry

 

υπήρχαν και αυτές οι παράμετροι..

 

ΔΦΕΑ: διάμεσος καθαρού (φορολογητέου) εισοδήματος από ατομικό επάγγελμα

των ελεύθερων επαγγελματιών που συμμετέχουν στην προκήρυξη

 

ΔΑΕΑ: διάμεσος ακαθάριστου εισοδήματος από ατομικό επάγγελμα των ελεύθερων

επαγγελματιών που συμμετέχουν στην προκήρυξη

Link to comment
Share on other sites

Καλά το είχα πει εγώ ότι θα τα πάρουν αυτοί που δεν τα έχουν ανάγκη πραγματικά αλλά ο καθένας έλεγε τα δικά του στο forum. Κρίμα τον χρόνο που έχασα στα 1000 τηλεφωνά που έκανα για πληροφορίες και την ανησυχία μου να ψάχνω και να ρώτα στη Δ.Ο.Υ. Ευχαριστώ για το άλλο ένα χαστούκι σας. Μετά λένε γιατί αρκετοί νέοι επιστήμονες φεύγουν στο εξωτερικό. Μ’ αρέσει που θελανε παράταση και γ**ω τα κριτήρια έχουν. Μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.