Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Ακόμα και αν δεν το εγκρίνει το ΕΣΠΑ, σε "συνεννόηση" με τον προμηθευτή γίνεται. Κόβει τιμολόγιο με τα εγκεκριμένα προϊόντα για το ΕΣΠΑ και στην συνέχεια δεύτερο τιμολόγιο για τις αλλαγές, το οποίο το χρεωνόμαστε εξ'ολοκλήρου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει η αναμόρφωση και να πάμε απτα 70 στα 150 εκατ. ευρώ και να μην είναι νούμερα απτο κεφάλι της γραφούσης.........

 

+1000! , με μία μικρή επιφύλαξη μήπως το γράφει σκόπιμα ως, φιλοκυβερνητική.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι προιντα ΔΕΝ μπορουν να αλλαχτούν...

 

Είναι δεδομένο ότι πρέπει να μπορούν να αλλαχθούν! Μετά από τόσους μήνες η συντριπτική πλειοψηφία θα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα με προϊόντα που δεν υπάρχουν πια στην αγορά! Και καλά ένα μικρομάγαζο μπορεί να "παίξει" με τους περιορισμούς της αποθήκης του και να κόψει τιμολόγιο για άλλο προϊόν (το παλιό αυτό που είχε δηλωθεί στην πρόταση) από αυτό που τελικά παίρνει ο πελάτης. Στα "μεγάλα" μαγαζιά, κάτι τέτοιο είναι απλά αδύνατο και απλά δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρώτησα κάποιον που ασχολείτε με προγράμματα και μου είπε ότι μπορεί να γίνει αλλαγή προμηθευτή και αλλαγή των προιόντων αλλά....δεν μπορεί να δήλωσες παράδειγμα laptop και να πάρεις σταθερό η προγράμματα. Πρέπει να πάρεις laptop πάλι με παρόμοια χαρακτηριστικα και στην ίδια περίπου τιμή και ας μην είναι το ίδιο η απο τον ίδιο προμηθευτή.

 

Μου ακούγετε λογικότατο το παραπάνω και ελπίζω να γίνει έτσι. Είχα δηλώσει laptop το οποίο εξαντλήθηκε αμέσως και τελικά πήρα άλλο με παρόμοιο επεξεργαστή. Δεν ξέρω αν τελικά θα μπώ στο πρόγραμμα ούτε αν θα πληρωθώ το laptop αλλά είναι κάτι που απ'οτι καταλαβα παίζει να γίνει και για το λόγο αυτό δεν προχωράω σε άλλες αγορές αν δεν πάρω το ok.

Link to comment
Share on other sites

Επισης στα μεγαλα μαγαζιά ειδα πολλες αυξησεις σε προϊοντα...

 

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?

 

Προφανώς οι αυξήσεις προέκυψαν από την αύξηση του ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.