Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Νέος μηχανικός είμαι εννοείται ότι έχω χαμηλό εισόδημα αφού πριν 2 χρόνια ξεκίνησα. Ξέρεται πολλούς με υψηλό εισόδημα από την αρχή τις καριέρας τους? Έξαλλου δεν δηλώσαμε οι νέοι πουθενά το εισόδημα μας στην αίτηση!

Γραφείο προσπαθώ να φτιάξω. Την επιδότηση την χρειαζόμουνα για εξοπλισμό. Για πια κριτήρια μου λέτε? Μη χέ*ω. Σε παραμεθόρια περιοχή είμαι, νέος μηχανικός, ...... αλλά δε δώσανε την επιδότηση και σε αρκετά φιλαράκια Νέους μηχανικούς που γνωρίζω κάτω τις πενταετίας. Ξανά το λέω κρίμα τον κόπο και την ανησυχία μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο ependyseis.gr/mis δεν δίνουν ούτε εκεί αναλυτικές εξηγήσεις.Η ανακοίνωση λέει οτι αυτο θα το κάνουν τις επόμενες μέρες.Θυμηθείτε οτι μπορεί να είναι και γραφειοκρατικός ο λόγος απόρριψης.Σ' αυτή τη περίπτωση έχουμε 15 ημέρες απο την έγγραφη ειδοποίηση για υποβολή ένστασης.

 

Ας περιμένουμε να δούμε και το ελάχιστο της βαθμολογίας που τελικά επιδοτήθηκε,το μέσο εισοδημα κλπ...

 

Εγώ δεν εθελοτυφλούσα ακριβώς,απλώς είπα "ποτε δεν ξέρεις" και με την χρονική έκταση που πήρε το πρόγραμμα και με τη γενική κατάσταση ίσως περίμενα και μια τροποποίηση στα κριτήρια που φυσικά δεν ήρθε.

 

Αν χρειαστεί και πάλι να υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες οι πληροφορίες για τους συναδελφους που εγκρίθηκαν θα πρέπει κάποιος άλλος να αναλάβει το edit των τελευταίων παραγράφων του οδηγού μια και εγω δεν εχω ,με τον αποκλεισμό μου, άμεση εμπλοκή.

 

Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που εγκρίθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αγαπητέ συνάδελφε frightnight. Είσαι κι εσύ εκτός; Από ότι βλέπω στην αρχή του topic ήσουν πρωταγωνιστής και εμψυχωτής πρός τους συναδέλφους να κινηθούν για το ΕΣΠΑ. Περίμενα εσύ να έχεις καλύτερη τύχη. Ειλικρινά λυπάμαι που είσαι εκτός. Συγχαρητήρια όμως για την προσφορά σου και ειλικρινά πιστεύω, ότι θα έρθει η ανταμοιβή από κάπου αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να επιδοτούνται οι άνω 5ετίας σε βάρος των κάτω, όταν το ΕΣΠΑ έλεγε ότι θέλει να βοηθήσει τους ΝΕΟΥΣ μηχανικούς;;; Θα μου πείτε τα κριτήρια κλπ, κλπ...κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι νομίζω ότι ως τώρα κρίθηκαν οι προτάσεις μας ως προς την γραφειοκρατική ορθότητα τους ,το επόμενο στάδιο σχετικά με βαθμολογίες που θα βγουν με βάση τους τζίρους μας θα ακολουθήσουν, οπότε ως τώρα δεν έχουν λήφθει υποψιν τα εισοδηματά μας,

αυτη ειναι η αποψη μου παρακαλώ να με διορθώσετε ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς θα κάνουμε ένσταση αν έχουμε λόγο! Το θέμα είναι ότι λίγο δύσκολα είναι "γραφειοκρατικό" το πρόβλημα. Πέρα από μια ηλεκτρονική υποβολή, δεν κάναμε τίποτα άλλο για να υπάρχει τέτοιου είδους πρόβλημα. Εκτός αν τα προβλήματα ταυτοποίησης που επισημάνθηκαν σε αρκετούς από εμάς, δεν ήταν τα μοναδικά.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν τα προβλήματα ταυτοποίησης που επισημάνθηκαν σε αρκετούς από εμάς, δεν ήταν τα μοναδικά.

 

χμ...και να σκεφτεί κανείς ότι σε εμένα τα είχαν βρει όλα οκ και δεν ειχε χρειαστεί διόρθωση...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.