Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τώρα master και στο πολυτεχνείο του ΑΠΘ...


mkalliou

Recommended Posts

Από το mail που έστειλε ο κοσμήτορας της πολυτεχνικής σχολής του ΑΠΘ κ. Μουσσιόπουλος και κυκλοφόρησε ήδη μεταξύ των φοιτητών. Ελπίζω να μην είναι καμιά φάρσα και το αναδημοσιεύω (όπου μπλα μπλα μπλα = άσχετες και ανούσιες με το θέμα μας πληροφορίες)... Προλάβετε πριν το πάρουν πίσω... χαχαχα:

 

From: Nicolas Moussiopoulos [ mailto:*****@eng.auth.gr]

Sent: Monday, September 07, 2009 10:24 AM

To: *****@eng.auth.gr

Subject: Πιστοποιητικό ισοδυναμίας με master - Εκδρομή Σχολής στις 11 Οκτωβρίου - Έκθεση Miro

 

<>Áγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

 

Στην πρώτη μου αυτή επικοινωνία μαζί σας μετά το καλοκαίρι σας εύχομαι πρώτα απ'όλα μια καλή νέα ακαδημαϊκή χρονιά, με υγεία και ό,τι επιθυμείτε.

 

Προς ενημέρωσή σας, κατά τη συνεδρία της Κοσμητείας την περασμένη Τετάρτη αποφασίστηκε να χορηγείται από την Κοσμητεία σε κάθε ενδιαφερόμενο, μετά την υποβολή σχετικής αίτησης, πιστοποιητικό ισοδυναμίας του διπλώματος που απονέμουν τα Τμήματα της Σχολής μας με master. Η αίτηση θα πρέπει να συνοδεύετεαι από αντίγραφο πτυχίου. Παρακαλώ ενημερώστε τυχόν ενδιαφερομένους.

 

Η φετινή εκδρομή της Πολυτεχνικής Σχολής θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 11 Οκτωβρίου... Μπλα μπλα μπλα... Η εκδρομή θα ολοκληρωθεί με περίπατο και μικρή ξενάγηση στην πόλη της Βέροιας.

 

Επωφελούμαι της ευκαιρίας να σας προτρέψω να επισκεφθείτε την Έκθεση Miro στο Τελλόγλειο, ... μπλα μπλα μπλα... Πιστεύω ότι θα συμφωνήσετε ότι το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.

 

Με θερμούς χαιρετισμούς,

 

Νίκος Μουσιόπουλος

 

Edit: Γιατί έτσι μας αρέσει! Έτσι απλά... (θα μας τρελάνουν αυτοί!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[χιούμορ]

Οχι, εγώ θέλω να ματώσω για να πάρω το master. Θέλω να το διεκδικήσω με κλαδικούς αγώνες, να κλείσω δρόμους, να αγωνιστώ τέλος πάντων.

Δεν θέλω ένα χαρτί ισοδυναμίας που το μόνο που χρειαζόνταν ήταν μία απλή απόφαση της Κοσμητείας.

[/χιούμορ]

 

Μερικά πράγματα είναι απλά στην ζωή. Το master είναι ένα από αυτά τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Να το συμπληρώσω από τώρα στο επάγγελμα, ή θα με πάρετε για πολύ ψώνιο :grin::grin: ?

 

Πάντως καλά κάνουν και "εκβιάζουν" κάποιες καταστάσεις, γιατί μόνο έτσι γίνεται δουλειά στο Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είμαι ψώνιο, το συμπλήρωσα ήδη :) χιχιχιχι

 

Υ.Γ. πλάκα κάνω, υπήρχε από πριν...

Link to comment
Share on other sites

[χιούμορ]

 

και το ερώτημα που θα μπορούσε να θέσει κανείς τώρα είναι το εξής...

 

Καθόσον τα πτυχία 5-ετούς φοίτησης που απονέμονται από το Α.Π.Θ θεωρούνται πλέον Master, αυτοί που έρχονται από το εξωτερικό ME 3-ετές Bachelor ΚΑΙ 1 1/2 έτος Master, δίνουν και 2-3 μαθήματα σε Ε.Μ.Π, Α.Π.Θ, Δ.Π.Θ κλπ και το ΔΟΑΤΑΠ τους τα αναγνωρίζει ως ισότιμα και αντίστοιχα είναι σαν να είναι και αυτά "Ελληνικά" Master πλέον;!; Και αν ναι με τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ τι θα γίνεται πλέον; Θα έχουν ΟΛΟΙ και master και αυτοί που έχουν κάνει 2ο master θα έχουν +150 μόρια;

 

Μπααααχαααλοοοοοο!

 

[/χιούμορ]

 

:-S

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωσή σας, κατά τη συνεδρία της Κοσμητείας την περασμένη Τετάρτη αποφασίστηκε να χορηγείται από την Κοσμητεία σε κάθε ενδιαφερόμενο, μετά την υποβολή σχετικής αίτησης, πιστοποιητικό ισοδυναμίας του διπλώματος που απονέμουν τα Τμήματα της Σχολής μας με master. Η αίτηση θα πρέπει να συνοδεύετεαι από αντίγραφο πτυχίου. Παρακαλώ ενημερώστε τυχόν ενδιαφερομένους.

 

KAI ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ;;;

Link to comment
Share on other sites

φτου!!!!!!!

για μια ακομη φορα μετανιωνω που σπουδασα αγγλια...στην ελλαδα δινουν 2 πτυχια στην τιμη του ενος ...

εμ δεν ηξερα δεν ρωταγα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.