Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 01. Γενικά (και ό,τι δεν ταιριάζει στις παρακάτω κατηγορίες)


civileng

Recommended Posts

Είτε PDF το κάνεις είτε DWF, υπάρχουν προγραματάκια, που τα μετατρέπουν σε DWG. Όχι πλήρως επεξεργάσιμα βέβαια. Γενικά απ όσο ξέρω, δεν μπορείς να "κλειδώσεις" ένα αρχείο. Μπορείς μόνο να χρησιμοποιήσεις "ψηφιακή υπογραφή" το οποίο είναι κάτι σαν πνευματικά δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με το προγραμμα...

Ρωτησα και την εταιρεια..

Στην ουσια δημιουργεις ενα μπλοκ που το οριζεις εσυ αδεια σε επιπεδο επεξεργασιας θα εχουν οι αλλοι χρηστες...

Με το συγκεκριμενο μπορω να εκανα λαθος..Θα ανεβασω καποιο αλλο..

 

 

Αλλα συμφωνα με την εταιρεια να κλειδωσεις την διαγραφη δεν γινεται..

 

@erling Με ξαφνιαζεις...Σιγουρα??Ειναι επεξεργασιμο???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση άσχετη με αυτή που συζητάτε please (γιατί κάθε μέρα μου προκύπτει και ένα καινούργιο πρόβλημα...)

Κάνω copy από ένα σχέδιο κάποια κείμενα και μια γραμμή. Πάω σε άλλο σχέδιο και κάνω paste... Εμφανίζεται μόνο η γραμμή!! Το κείμενο άφαντο!!

Το layer δεν είναι παγωμένο κλπ.

 

Κάνω συνέχεια τέτοιου είδους copy-paste.... Τι το 'πιασε τώρα και μου τα κάνει αυτά;;

 

Απάντηση: Το layer "text" στο αρχείο μου ήταν μια γραμματοσειρά άγνωστη για το πρόγραμμα. Την άλλαξα και εμφανίστηκαν καμμιά 10 paste που είχα κάνει... :D

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο το αρχειο...

 

Εχω κλειδωσει το περιεχομενο του με καποιο λογισμικο....

 

Δειτε αν μπορειτε να το σβησετε...Εγω δεν μπορω να το πειραξω αλλα μπορω να το σβησω, κατι που δεν θελω....

Το έκανα edit

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο το αρχειο...

 

Εχω κλειδωσει το περιεχομενο του με καποιο λογισμικο....

 

Δειτε αν μπορειτε να το σβησετε...Εγω δεν μπορω να το πειραξω αλλα μπορω να το σβησω, κατι που δεν θελω....

 

Σε 2007: Αν το περιεχόμενο είναι ένα πλαίσιο και μέσα λέει michanikos.gr τότε ναι, το άνοιξα.

Με ένα explode μπορούσα να κάνω ότι θέλω.

Αν είχε τίποτα άλλο μέσα, δεν το έδειξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπορεί η εικόνα να μοιραστεί εξίσου έχοντας ανοιχτά 2 και παραπάνω παράθυρα στο Autocad?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.