Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασίες - Aλλαγή έδρας επιχείρησης


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ για τις μεχρι τωρα πληροφοριες...

 

Δυστυχως δεν εχω το μπλοκακι τωρα μαζι μου ή την σφραγιδα, αλλα

 

στην περιπτωση που εμφανιζεται η παλια μου διευθυνση ή η παλιά ΔΟΥ θα πρεπει να βγαλω νεο μπλοκακι και σφραγιδα ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις νεο μπλοκ ΑΠΥ και νεο βιβλίο εσοδων-εξοδων ή μπορεις να αγορασεις ενα σφραγιδακι που να λεει

"Νέα έδρα: Μαιζώνος 666, Τ.Κ. 26666, Πατρα, Τηλ: 2610123456"

και να κρατησεις το ίδιο βιβλίο σου. Με το σφραγιδακι πρεπει να σφραγισεις ολα τα φυλλα του μπλοκ ΑΠΥ που σου εχουν απομεινει.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου εχουν μείνει λιγα φυλλα στο μπλοκακι, βγάζεςι νέο. Ειδάλλως, το σφραγιδάκι που προαναφέρθηκε παραπάνω, με νεα διευθυνση, και σφραγιζεις τα φυλλα του παλιου μπλοκ.

 

Η αυτοψία περισσότερο γινεται για να δουνε αν οντως υπάρχει αυτός ο χωρος. τρίχες δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις νεο μπλοκ ΑΠΥ και νεο βιβλίο εσοδων-εξοδων ή μπορεις να αγορασεις ενα σφραγιδακι που να λεει

"Νέα έδρα: Μαιζώνος 666, Τ.Κ. 26666, Πατρα, Τηλ: 2610123456"

και να κρατησεις το ίδιο βιβλίο σου. Με το σφραγιδακι πρεπει να σφραγισεις ολα τα φυλλα του μπλοκ ΑΠΥ που σου εχουν απομεινει.

 

 

To βιβλίο ΕΣ-ΕΞ δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Από καθαρή περιέργεια, τι ύποπτο μπορεί να υπάρχει σε μια τέτοια περίπτωση?
Δεν έχω ιδέα! Αυτά ήταν τα λόγια του...

 

Μπορείς να βγάλεις νεο μπλοκ ΑΠΥ και νεο βιβλίο εσοδων-εξοδων ή μπορεις να αγορασεις ενα σφραγιδακι που να λεει

"Νέα έδρα: Μαιζώνος 666, Τ.Κ. 26666, Πατρα, Τηλ: 2610123456"

και να κρατησεις το ίδιο βιβλίο σου. Με το σφραγιδακι πρεπει να σφραγισεις ολα τα φυλλα του μπλοκ ΑΠΥ που σου εχουν απομεινει.

Προτίμησε αυτή την λύση, γλυτώνεις την ταλαιπωρία και το τρέξιμο σχετικά με το μπλοκάκι.

Κι όπως θα πας για το σφραγιδάκι, βγάλε και μια καινούργια επαγγελματική σφραγίδα με την νέα ΔΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια ερώτηση. Θα κάνω αίτηση για υπαγωγή-συμμετοχή στο πρόγραμμα.΄Οπότε έχω νοικιάσει ένα γραφείο και από βδομάδα αλλαγή έδρας από το σπίτι στο γραφείο. ΄Θα πρέπει να αλλάξω και μπλοκάκι? Απ. Παρ. Υπηρ.? Υπ'οψιν έχω σφραγίσει όλες τις σελίδες από το 1-50 όπου φαίνεται η τωρινη διεύθυνση του σπιτιού. ¨ομως δεν έχω κόψει καμία ακόμη:( Και κάτι άλλο : Στα 6000 έξοδα (40%), έξοδα για καινούριες σφραγίδες ακόμα και επαγγελματικές κάρτες μετράνε? τις δέχονται? Άντε γιατί όλο έξοδα είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Μετα την μεταβολη θα παρεις μια μικρη σφραγιδα και θα σφραγισεις ολα τα φυλλα..

 

Η σφραγιδα θα γραφει

 

"Αλλαγη Εδρας

Λ. Μαραθωνος 4"

 

Τυχαια διευθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Κι άλλη σφραγίδα? πιο φθηνό βγαίνει το καινούριο μπλοκάκι.:rolleyes:

Στην αλλαγή ήρθε κάποιος από την εφορία για αυτοψία? ή παίζει και αυτό να μη γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.