Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pk10gr, έχω κουραστεί πλέον. Φως δεν είδα από πουθενά, οπότε και να μου τις στείλεις, απλά θα τις διαβάσω :)

Για να μην συνεχίζουμε εδώ το θέμα της διαφήμισης, υπάρχει και ανάλογο παλιότερο θέμα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ...

 

αν υπαγραψω εκθεση για αλλο νομο απο αυτον της εδρας μου τι θα πει το τεε?

 

τοσα χρονια ολο χλμ αποσταση βαζαμε στις αμοιβες εδω τπτ?

 

 

ενταξει το ρωταω αν ειναι ναρχισει να δουέυει το φωτοτυπικο και να κανω μια συμφωνια χοντρικης με κανα ταχυμεταφορεα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω δει. Πραγματικά.

Υπάρχουν και πολλες. Εγω με το που εγινα συνδρομητης σε τοπικη εφημεριδα μου εκαναν δωρο για ενα μηνα διαφημιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφημίζω ούτε πρόκειται για "εμπορική δραστηριότητα" αν πω ότι αναλαμβάνω τακτοποιήσεις Η/Χ. Τη δουλειά μου (επιστημονική ή όχι) ανακοινώνω. Αν είναι έτσι ας θεωρηθεί πειθαρχικό παράπτωμα και η ανάρτηση πινακίδων με τους μελετητές στις οικοδομές. Και εν πάσει παεριπτώσει, μέχρι το ΤΕΕ να αρχίσει να μου δίνει μέρισμα όπως κάνει ο Δ.Σ. στα μέλη του Δικηγόρους, και μέχρι το ΤΣΜΕΔΕ να με απαλλάσει των εισφορών μου αν δεν έχω δουλειά, θα κάνω ό,τι νομίζω εγώ για να επιβιώσω. Και ας τολμήσει κανείς να έρθει να μου ζητήσει το λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνώ. Σε τόσο δύσκολους καιρούς η διαφήμιση, αρκεί να μην γίνεται με αθέμιτο τρόπο, επιβάλλεται.

Link to comment
Share on other sites

Aν είδα καλά ο κώδικας γιά την διαφήμιση είναι του 1961 .

 

Προφανώς τότε οι μηχανικοί ΔΕΝ χρειάζονταν διαφήμιση μιά και ήταν κάτω από 10000 συνολικά .

 

Σήμερα όμως ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.