Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

εντάξει του εδωσαν φ'ημη και λοιπόν;

να μην σοβαρεψουμε την κουβέντα,μια φημη κατω απο καποιο νουμερο τεινει να ειναι κατα την γνωμη μου σχεδον τυχαίο γεγονός......

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που αξίζει ένα-ένα τον πόντο φήμης είναι ο gvarth... Είναι γνώστης του αντικειμένου του και είναι και πολύ καλός συνομιλητής...

Και γω αναρωτιέμαι πως δίνονται οι πόντοι...

Link to comment
Share on other sites

Κατα βούληση...

 

Για παεαδειγμα, μεσα σε μια μερα εδωσα τοση φημη, που το συστημα Βογγηξε και μου εβγαλε μηνυμα που ελεγε "εχετε χρησιμοποιησει αρκετα την φημη σημερα" η κατι τετοιο (φυσικα γελασα με την καρδια μου)...

 

Αλλα την εδωσα σε ατομα που παλαιοτερα ειχαν προσφερει τρομερα και θα επρεπε να εχουν τουλαχιστο το 10% των ποστ τους σε φημη...

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ από τους διαχειριστές διερεύνηση του θέματος, και επίσημη τοποθέτηση.

Ρε παιδιά σιγά να μη χρειάζεται διερεύνηση και επίσημη τοποθέτηση για ένα τέτοιο θέμα!

Θα τρελαθούμε κιόλας?

 

Τέλος πάντων η φήμη δίδεται από όποιον νομίζει ότι η πληροφορία ενός post αξίζει, άρα δίδεται εντελώς υποκειμενικά και φυσικά αυτός που δίδει φήμη δεν είναι και υποχρεωμένος να απολογείται κιόλας!

 

Στο εν λόγω μέλος δόθηκε φήμη για ένα από τα τρία posts που θεωρήθηκε από κάποιο μέλος χρήσιμο.

Μπορεί για σένα τα posts του να έχουν μηδενική σημασία, για κάποιον-ους όμως μπορεί να ισχύει το αντίθετο.

 

Επίσης η φήμη δεν είναι εξαρτώμενη από τον αριθμό των posts.

Υπάρχουν μέλη με 400 πάνω κάτω μηνύματα που έχουν φήμη περισσότερη από μένα που έχω 5700 posts.

Και την αξίζουν (ειδικά ένας που έχω στο μυαλό μου) πόντο προς πόντο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που αξίζει ένα-ένα τον πόντο φήμης είναι ο gvarth... Είναι γνώστης του αντικειμένου του και είναι και πολύ καλός συνομιλητής...

 

Ευχαριστώ αλλά δεν είμαι ο μόνος. Διαβάστε την τρίτη παράγραφο όπου εξηγώ κάποια πράγματα.

 

 

Για παεαδειγμα, μεσα σε μια μερα εδωσα τοση φημη, που το συστημα Βογγηξε και μου εβγαλε μηνυμα που ελεγε "εχετε χρησιμοποιησει αρκετα την φημη σημερα" η κατι τετοιο (φυσικα γελασα με την καρδια μου)...

 

Παν μέτρον άριστον συνάδελφε ;)

 

Αλλα την εδωσα σε ατομα που παλαιοτερα ειχαν προσφερει τρομερα και θα επρεπε να εχουν τουλαχιστο το 10% των ποστ τους σε φημη...

 

Την φήμη την δίνουμε κατά την κρίση μας . Τα μέλη που παλαιότερα είχαν προσφέρει τρομερά αλλά τώρα δεν έχουν πιθανόν τον ίδιο διαθέσιμο χρόνο (πιθανόν και όρεξη για προσφορά) , με το συγκεκριμένο σύστημα απόδοσης φήμης (που λειτουργεί από τον Μάϊο του 2010) , αδικούνται τα συγκεκριμένα μέλη . Συμβαίνει αυτό διότι οι περισσότεροι από εμάς βαθμολογούν τα πρόσφατα post και μόνο αν χρειαστεί κάποια αναζήτηση μπορεί και να βαθμολογήσουμε κάποιο παλαιότερο αλλά αξιόλογο post. Μπορεί, δεν είναι σίγουρο ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΤην φήμη την δίνουμε κατά την κρίση μας ...κτλ κτλ

Εγω, δεν παραπονιεμαι...

Εχω σπασει καθε ρεκορ φημης στους τοσους μηνες (7) που εχω λογαριασμο.

Οτι ειπα, το ειπα για να δειξω πως εδωσα την φημη. Ναι μεν σε ποστ οχι ιιδιαίτερης βαρυτητας, αλλα σε ατομα που το αξιζουν λογω παλαιότερης προσφορας...

 

Πχ ο paktomenos...

Εχει φημη πανω απο 10;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι τα παλαιά μέλη αδικούνται

όπως και ειδικότητες όπως μηχ. περιβάλλοντος, χημικοί μηχ κλπ

 

όμως στο χέρι μας είναι να αποκαταστήσουμε την αδικία

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα τις παντα καλες προθεσεις σου Μυρι, πρεπει να σου πω πως το πουλακι πεταξε λογω... ευθυνοφοβιας!

 

Ποσο καιρο πριν την εφαρμογη της φημης ελεγε μια ψυχη σε μια αλλη να ενεργοποιηθει η φημη και εισεπραττε αρνηση, με την υποστηριξη αλλων μοντ που μαλιστα φυγανε απο την πισω πορτα;

 

Παλι καλα, οσα ελεγε λιγο-λιγο, αρχιζει και τα βλεπει να γινονται...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.