Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Συγγνώμη εκ των προτέρων εάν η ερώτηση μου έχει ξαναγίνει, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τι υποχρέωση - εάν υπάρχει - για ΙΚΑ όσον αφορά επιχρίσματα και ελαιοχρωματισμούς σε αυτές τις κατηγορίες εργασιών που εντάσσονται στη μικρής κλίμακας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι επομένως το επόμενο βήμα που πρέπει να γίνει μετά την έκδοση της άδειας μικρής κλίμακας? Πηγαίνω στο ΙΚΑ τους λέω τι εργασίες κάνω και μου βγάζουν τι πρέπει να πληρωθεί ή μήπως συντάσσω αναλυτικό προυπολογισμό μέσα από το πρόγραμμα αμοιβών και έχω έτοιμο τον πίνακα?Ευχαριστώ για την άμεση προηγούμενη απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση οτι είναι η ίδια διαδικασία και με την έγκριση εργασιών λόγω επικινδυνότητας. Παίρνεις πρώτα την άδεια και εν συνεχεία με Πίνακα 3 καταθέτεις στο αρμόδιο κατάστημα ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι ότι πιο τεκμηριωμενο άρα και το πιο σωστό. Πήγαινε έναν αναλυτικό προυπολογισμό (πίνακας 3). Τουλάχιστον στην περιοχή της Λάρισας αυτό μου ζήτησαν δεν νομίζω να διαφοροποιούνται τα πράγματα απο περιοχή σε περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέα μηχανικός και μου έχουν αναθέσει έκδοση άδειας για περιφραξη οικοπέδου με συρματόπλεγμα σε εκτός σχεδίου περιοχή. Καταρχήν θέλω να ρωτήσω τι δικαιολογητικά χρειάζονται πέρα από τοπογραφικά και τα συμβόλαια και δεύτερον αν περνάει από ΕΠΑΕ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.