Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Ευχαριστώ, για την απάντηση! Βέβαια ορισμό δεν είδα στο άρθρο 17, απλά μόνο αναφορά (είναι ίσως και το μοναδικό σημείο που ο ΓΟΚ αναφέρει τον όρο "βεράντα" κατά συνέπεια βεράντα είναι απ' ότι καταλαβαίνω μόνο αυτό που κατασκευάζεται στον ακάλυπτο - σε αντίθεση με την καθομιλουμένη που συχνά αποκαλούν και τον εξώστη "βεράντα").

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι...Έχω την εξής απορεία...Σε ημιτελή οικοδομή του 1980 (έχουν πέσει μόνο τα μπετά και η εξωτερική τοιχοποιϊα), ένας πελάτης θέλει να αποπερατώσει το διαμέρισμά του στο 2ο όροφο...Θα πρέπει να καταθέσει άδεια εργασιών μικρής κλίμακας?Η εσωτερική διαμόρφωση του διαμερισματος δεν έχει σχέση με αυτή που υπάρχει στα πρωτότυπα σχέδια...??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

hdimas

Να παει με την οικοδομικη αδεια (ισως και με φωτογραφιες εξωτερικές) και να θεωρησει ςτης αδεια επ' αόριστο , στην πολεοδομια που ανηκει. Προσοχη αν εχουν γινει αλλαγες με την οικοδομικη αδεια.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hdimas

δεν έχει καμμία σχέση!!!

 

αναζήτησε τα θέματα που αφορούν:

Αναθεώρηση επ' αόριστο οικοδομικής άδειας οικοδομής που έχει αποπερατώσει τον ΦΟ

 

διάβασε τι έχει γραφτεί και ξαναρωτάς στα αντίστοιχα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, έχω ένα γνωστό που θέλει να κάνει μικροαλλαγές όπως να ανοίξει μια πόρτα και ένα εσωτερικό παράθυρο στην τοιχοποιία, αλλά και να βάλει ηχομόνωση εσωτερική.

Τι χρειάζεται να προσκομίσουμε στην πολεοδομία πέραν της αίτησης για εργασίες μικρής κλίμακας;

Link to comment
Share on other sites

την νέα κάτοψη, τεχνική έκθεση, τοπογραφικό ή βεβαίωση κτηματολογίου για τη θέση του ακινήτου, αντίγραφο οικοδομικής άδειας, ίσως και αντίγραφο της εγκεκριμένης κάτοψης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνάδελφοι ... να ρωτήσω κ εγώ κάτι που με απασχολεί. Έβγαλα άδεια μικρής κλίμακας για επισκεύη ισόγειας οικίας(πλίθινη) προ του 55 και εχει σημειώσει πισω τους κωδικούς 2,3,4 κ 6 σαν επιτρεπόμενες εργασίες. Εγώ τώρα θέλω να επενδύσω τους εσωτερικούς τοίχους με τσιμεντοσανίδες, καλύπτεται από τον κωδικό 6 - εσωτερικές διαρρυθμίσεις. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

ανησυχώ διότι εγώ δεν έκανα επισκεύη στέγης αλλά αντικατάσταση κ κάποιος καλός γείτονας ειδοποίησε την αστυνομία κ αυτή με τη σειρά της την πολεοδομία, οπότε επίκειται επισκέψη υπαλλήλου πολεοδομίας για αυτοψία, εν τω μεταξύ εγώ θέλω να συνεχίσω τις εργασίες για τις οποίες είμαι νόμιμος (πλακάκια,κουφώματα). ευχαρίστω για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.