Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής για την τακτοποίηση ημιυπαίθριων χώρων


Recommended Posts

Απαξιώ να θεωρήσω την ξεφτίλα της "ταχτοποίησης" αντικείμενο αρχιτέκτονα.

1oν από εδώ και πέρα με ξεφτίλες θα ασχολούμαστε αρχιτεκτονες και μη

 

2ον επιτέλους ας εφαρμοστεί κάποτε η νομοθεσία στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Πολιτικος Μηχανικός - Συγκοινωνιολογος που δεν υπογραφει σε Οικοδομικες άδειες μπορει να υπογραψει Τεχνικη εκθεση τακτοποιησης?

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο Πολιτικός Μηχανικός να μη μπορεί να υπογράψει οικοδομική άδεια;

Εξάλλου κατά την έναρξη η κατεύθυνση δεν εμφανίζεται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Για το γνωστό λόγο... Επειδή όλοι ονομάστηκαν "Μηχανικοί". Πρόκειται μάλλον για απόφοιτο του ΤΕΙ "Έργων Υποδομής" ή από το εξωτερικό με όχι πλήρη δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο tpanag κάποιοι ακατανόμαστοι ονομάστηκαν "μηχανικοί" και κάποιοι άλλοι το παίζουν "άνθρωποι". Πολύ μου αρέσει η οικονομική κρίση γιατί βγάζει το πραγματικό εαυτό σε όλους. Εξαιρετικό πείραμα κοινωνιολογικής σημασίας!

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος Μηχανικός του θέματος που συζητάμε, δεν είναι "Πολιτικός Μηχανικός" πάρα πολύ απλά. Εϊναι "Συγκοινωνιολόγος" ή είναι "Έργων Υποδομής". Τα σχόλια περί "ανθρωπιάς" κράτα τα για τον εαυτό σου συνεπώς. Όσο κόσμια απευθύνομαι, επιθυμώ να μου απευθύνονται, και στο συγκεκριμένο νομίζω ότι είμαι κοσμιότατος.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς οχι δεν ήσουν κόσμιος οπότε δεν χρήζεις κοσμιότητας και δεύτερον δεν έβαλες το πολιτικός μηχανικός σε "...." αλλά τη λέξη μηχανικός σκέτο. Οπότε μην πας να το καλύψεις. Επίσης το σχόλιό μου μπορεί να είναι αιχμηρό αλλά είναι κοσμιότατο. Αν εγώ πάντως παρεξήγησα και εννοούσες απλά οτι δεν είναι Πολιτικός Μηχανικός τότε προκαταβολικά συγγνώμη και το λάθος δικό μου. Οτιδήποτε άλλο και αν ισχύει ο συνάδελφος δεν παύει να είναι Μηχανικός είτε ΠΕ είτε ΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.