Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΣΠΑ: Δικαιολογητικά - έλεγχος υλοποίησης επένδυσης


Recommended Posts

Αλήθεια σε ποιά τράπεζα είσαι? Επειδή έχω και εχώ το ίδιο ζήτημα, όχι με ολόκληρη την επιδότηση, αλλά με ένα σταθερό υπολογιστή, έψαξα να βρω κάποια σχετική ανακοίνωση, αλλά δυστυχώς τίποτα...έχω ήδη ζητήσει να μου στείλουν επίσημα τι δεν θα μου δικαιολογήσουν, για να δω πως θα προχωρήσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 828
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλήθεια σε ποιά τράπεζα είσαι? Επειδή έχω και εχώ το ίδιο ζήτημα, όχι με ολόκληρη την επιδότηση, αλλά με ένα σταθερό υπολογιστή, έψαξα να βρω κάποια σχετική ανακοίνωση, αλλά δυστυχώς τίποτα...έχω ήδη ζητήσει να μου στείλουν επίσημα τι δεν θα μου δικαιολογήσουν, για να δω πως θα προχωρήσω...

 

Στην εθνική. Το θέμα είναι οτι δικαιολογούν τόσους υπολογιστές όσες θέσεις εργασίας υπάρχουν στην επιχείρηση. Ενα σταθερό και ένα φορητό ανά θέση εργασίας. Το θέμα είναι οτι ο φορητος είναι κάτι άλλο απο το netbook, και εν πασει περιπτώση όταν έχει εγκριθεί η πρόταση δεν μπορούν μετά να στο κόβουν!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος σήμερα δέχθηκε τηλεφώνημα από την Millenium. Την επόμενη εβδομάδα του είπαν, θα μπορεί να πάρει τα χρήματα.

Εμένα (τράπεζα Αττικής) ακόμα βλέπω στο ependyseis ότι είναι διαθέσιμο για τελική πιστοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική έγκριση δεν περιελάμβανε τον έλεγχο των προϊόντων, παρά μόνο τον έλεγχο των στοιχείων του φυσικού προσώπου, τον ΚΑΔ και τα οικονομικά στοιχεία.

 

Η προκήρυξη ανέφερε ξεκάθαρα ότι ο έλεγχος των προϊόντων και το εύλογο του κόστους θα γίνει από τον ΕΦΔ μετά την κατάθεση του φακέλου και του αιτήματος ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα πρέπει να πανηγυρίζω, αλλα σημερα που κοιταξα το συστημα, εχει αλλάξει η κατασταση σε διαθεσιμο για τελική εκταμίευση.

 

Κανενα νεο δενε χω απο την εθνική, πέραν οτι μου δώσαν σφραγισμένα πίσω τις αποδείξεις εξόφλησης!

 

(Τα πρωτότυπα τιμολόγια δεν τα εχουν ζητήσει ακομα!)

 

οτι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από τον ΕΦΔ και μου είπαν ότι βγήκε εγκύκλιος από το υπουργείο και θα δεχτούν όλα τα τιμολόγια μετρητά μέχρι 3.000 ευρώ άχετα από το αν είναι πριν από 01/06!!

Είχα πρόβλημα και εγώ με ένα τιμολόγιο πάνω από 1500 ευρώ μετρητά και μου το είχαν κόψει οπότε έπεφτα κάτω από το όριο και έχανα όλη την επιδότηση.

Μου είπαν από τον ΕΦΔ ότι θα εγκριθεί κανονικά!

 

Έχει κανείς άλλος κανένα τέτοιο ευχάριστο τηλεφώνημα?

Ελένη

 

επειδη έχω και εγώ τετοιο προβλημα εχει δει κανεις αυτη την εγκυκλιο από το Υπουργείο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα!!!

Με πήραν σήμερα απο την τράπεζα και μου είπαν οτι τα λεφτά είναι διαθέσημα για να πληρωθούμε και επειδή πρέπει να πληρωθούν σε καταθετικό λογαριασμό στην τράπεζα να πάω να ανοίξω σήμερα ή την Δευτέρα ένα λογαριασμό για να μπορέσουν να μου τα βάλουν.

Ακόμα μου είπε οτι τα χρήματα πρέπει να έχουν πληρωθεί πρίν τις 20 του μήνα οπότε ετοιμαστείτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Η δημόσια επιχορήγηση καταβάλλεται από τον Ε.Φ.Δ. αποκλειστικά με δίγραμμη τραπεζική επιταγή στο όνομα του δικαιούχου.

 

Οπότε αυτό που σου είπαν για λογαριασμό μάλλον είναι για να σε κάνουν πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Η δημόσια επιχορήγηση καταβάλλεται από τον Ε.Φ.Δ. αποκλειστικά με δίγραμμη τραπεζική επιταγή στο όνομα του δικαιούχου.

 

Οπότε αυτό που σου είπαν για λογαριασμό μάλλον είναι για να σε κάνουν πελάτη.

 

Τα ίδια μου είπαν κ μένα...αλητεία σκέτη..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.