Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καποιος με εμπειρια?

 

Η κρίση του επηρέασε πιο γρήγορα και μάλλον περισσότερο απο εμάς.

Πάντως εξαρταται απο την πόλη που θα πας.

 

Προσοχή. Τα ενοικια πριν 1,5 χρόνια ήταν στο θεό.

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος συνάδελγφος αν υπάρχει ζήτηση για τοπογράφους μηχανικούς στα Αραβικά Εμιράτα και για τι μισθολόγιο μιλάμε?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εχω έμμονη ιδέα να φύγω Σουηδία για εργασία.. Τα σουηδικά μου είναι μέτρια και δέν γλυτώνω να κανω κάποια μαθήματα Σουηδικών αναγκαστικα.. Τουλάχιστον θα είναι δωρεάν ;) Προφανώς σε κάποια μικρή πόλη..

 

Θελω να ρωτήσω άν έχει κανένας σχέση με Σουηδία να μου δώσει πληροφορίες.. Αν μπορώ να μπώ σε κανενα ιντερνατιοναλ πρόγραμμα μετεκπαιδευσης με βάση τα αγγλικά.. σεμινάρια.. κάτι τελος πάντων να μην κάθομαι άπραγος όσο θα τελειοποιώ τα Σουηδικά μου..

 

Να συμπληρώσω ότι είμαι ήδη στη Γερμανία.. εχω ξεκινήσει ήδη δηλαδή την Οδύσσεια μου..:(.. και δέν αντέχω άλλο εδώ να κάτσω..

 

η Γερμανία έχει τα χάλια της τα μαύρα σε δουλειές... Εχω μάθει απο έγκυρη πηγή ότι πολλές απο τις αγγελίες που έχουν οι γερμανικές πολυεθνικές είναι μούφα.. ψευτικες για τα μάτια δηλαδή.. και καλά..

 

Οι Γερμανοί μηχανικοί φεύγουν και αυτοί μετανάστες.. :!:

Link to comment
Share on other sites

... Εχω μάθει απο έγκυρη πηγή ότι πολλές απο τις αγγελίες που έχουν οι γερμανικές πολυεθνικές είναι μούφα.. ψευτικες για τα μάτια δηλαδή.. και καλά..

παιδιά αυτό το έχω ακούσει και για τις αγγελίες του ΤΕΕ

πως έβαζαν παλιές αγγελίες για να φαίνεται πως υπάρχουν !

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τους Σουηδους είναι οτι παρόλο λαμβάνουν τιποτε εκατομμύρια αιτησεις για δουλειά κάθε μέρα ειναι πολύ κουλ και ευγενικότατοι..

 

Οι Γερμανοί ας πουμε ειναι ρομποτάκια.. και τους αρέσουν όλα Αουτομάτικ.. και σου απαντάνε με ενα αυτοματο μηνυμα φυσικά στο οτιδήποτε..

 

Οι Σουηδοί κάθονται και μου αναλυουν το βιογραφικό μου και μου εξηγούν και τί πρέπει να κανω..!! κουφό.. Έτυχε λετε σε μένα?

 

Ο ένας πχ μου λέει.. αγαπητέ μου χωρις τέλεια Σουηδικά δέν πέρνουμε ατομα.. και για να τελειοποιησεις τα Σουηδικά σου ελα Σουηδια.. ψιλοτρελαθηκα..

 

Ο άλλος πάλι μου λέει.. Εμείς πέρνουμε άτομα μονο συστημένους απο γνωστους μας.. και πρεπει να ερθω εκει για να μπορώ να πηγαινω στις συνεντευξεις..

 

Ετσι είναι το σύστημα τους λέτε ή εχουν βάλει αυτοι κανένα σύστημα τεχνητης νοημοσύνης και αναλύει τις αιτησεις έτσι??? :P :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι είμαι ήδη στη Γερμανία.. εχω ξεκινήσει ήδη δηλαδή την Οδύσσεια μου..:(.. και δέν αντέχω άλλο εδώ να κάτσω..

 

η Γερμανία έχει τα χάλια της τα μαύρα σε δουλειές... Εχω μάθει απο έγκυρη πηγή ότι πολλές απο τις αγγελίες που έχουν οι γερμανικές πολυεθνικές είναι μούφα.. ψευτικες για τα μάτια δηλαδή.. και καλά..

 

Οι Γερμανοί μηχανικοί φεύγουν και αυτοί μετανάστες.. :!:

αν και στην γερμανια εχουν προβλημα οι μηχανικοι τοτε κλαφτα χαραλαμπε..

κινα ή σιγκαπουρη..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κρίση παντού.. Δέν λέω ότι επειδή πάω στη Σουηδία εγώ είναι παράδεισος η Σουηδία... Εχουν σφίξει πολύ τα πράγματα και στη Σουηδία.. απλώς δέν υπάρχει αυτή η απελπισία που βλέπω εδώ στη Γερμανία..

Link to comment
Share on other sites

πιστευα οτι την γερμανια δεν την εχει αγγιξει τοσο η κριση..τελικα ολη η ευρωπη ειναι σε δυσκολη κατασταση και θα δυσκολεψει κι αλλο..

 

εξακολουθω να επιμενω οτι η καλυτερη χωρα για εργασια και διαμονη ειναι η αυστραλια..

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D Κατι θα ξέρεις..

 

Οι Γερμανοί μηχανικοί πάντως συμφωνούν μαζί σου γιατί παντού στο U- και S-Bahn εχει διαφημιστικά για Αυστραλία και προφανώς έχουν ανταπόκριση..

 

Οι Γερμανοί τώρα είναι τόσο πατριώτες που προτιμάνε να τρώνε ψωμί και αλάτι παρά να αφήσουν τη χώρα τους..

 

Παρεπιπτόντως είναι κανένας εδώ απο Γερμανία ή κάποιος που έκανε πολλά χρόνια εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.