Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

Έχουν ήδη βγει και τα πρώτα Σεμινάρια για επιθεωρήσεις, τα οποία είναι αναγνωρισμένα, με τελικό κόστος 1.100 €.

 

Αξίζουν τα λεφτά ή είναι πολλά;

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχουν ήδη βγει και τα πρώτα Σεμινάρια για επιθεωρήσεις, τα οποία είναι αναγνωρισμένα, με τελικό κόστος 1.100 €.

 

Αξίζουν τα λεφτά ή είναι πολλά;

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Που το είδες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν έρθει και εμένα κάτι email από κάποια ΚΕΚ αλλά δεν έδωσα σημασία.... Αλλωστε θέλω να πιστεύω ότι όταν καταλήξουν (ΤΕΕ,ΥΠΕΚΑ κτλ)στην "διδακτέα" ύλη θα μας ενημερώσουν επισήμως....

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο ΚΕΚ είναι πιστοποιημένο από ΕΚΕΠΙΣ, όπως ζητάει το ΠΔ 100, και παρέχει Βεβαίωση Επαρκούς Παρακολούθησης.

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω, αλλά είναι το http://www.proodos21.gr

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα από το συγκεκριμένο έχουν έρθει "ενημερωτικά" email...

Το ερώτημα είναι κατά πόσο η ύλη που διδάσκουν είναι αυτή που "θέλει" το ΤΕΕ.... Και αν ναι τότε πως το ξέρει το ΚΕΚ χωρίς να έχουμε ενημερωθεί επίσημα εμείς (οι μηχανικοί) από κανέναν???...

Link to comment
Share on other sites

gamvro το ότι δίνει βεβαίωση παρακολούθησης δεν σημαίνει πως αυτή, η βεβαίωση, θα γίνει δεκτή ώστε να δώσεις εξετάσεις για την πιστοποίηση σαν ενεργειακός.

 

Αφού έχεις το email, κάνε την συγκεκριμένη ερώτηση να δεις την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Ρωτήστε το ΥΠΕΚΑ.

Στην γραμμή για το κοινό, σε ερώτηση για κάποια σεμινάρια με ψαρωτικούς τίτλους και βεβαιώσεις που οργάνωνε ένα ΤΕΙ, μου απάντησαν ότι το ΥΠΕΚΑ δεν έχει γνώση για οποιοδήποτε σεμινάριο.

Είναι επιλογή του καθενός τι θα κάνει αλλά δεν είναι βέβαιο αν θα συμπεριληφθούν τα σεμινάρια αυτά, στην αναγνώριση.

Δική μου άποψη είναι ότι ουσιαστικό ρόλο, όπως είπε και ο συνάδελφος, παίζει η ύλη.

Να είμαστε επιφυλακτικοί. Αν θα ξεκινήσουν τα επίσημα, θα το μάθουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν δεν μιλήσει το ΥΠΕΚΑ με υπογραφές κλπ καλύτερα ας μην πάει κανένας πουθενά. Ζήτα τους γραπτή εγγύηση πως σε περίπτωση που δεν σε αναγνωρίσει σαν επιθεωρητή το ΥΠΕΚΑ σου δίνω πίσω τα λεφτά + μεροκάματα που έχασες. Σιγά μη δεχτούν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ ότι μέχρι να βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση το ΥΠΕΚΑ θα πρέπει να ασχοληθούμε με κάποια από αυτά τα σεμινάρια. Τα διάβασα και εγώ αυτά τα e-mail και θεωρώ ότι περισσότερο παίζουν τις λέξεις του νόμου μπας και ψαρέψουν κάποιον.

Βέβαια μπορεί κάποιος να θέλει και να τα παρακολουθήσει χωρίς να αποσκοπεί σε πιστοποίηση οπότε όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.