Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

 

Αν δεν κάτσει κάτι καινούργιο έχω κάτι δουλειές άντε για κανά μήνα ακόμα. Μετά θα κααααααθομαι

 

 

welcome to the club my friend...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πολλές προμελέτες και μελέτες απλήρωτες, οι πελάτες εξαφανίζονται σιγά σιγά και αρχίζει το θέμα και γίνεται εκνευριστικό.

Γενικά μια μαυρίλα βλέπω στον ορίζοντα, απορώ για τα παιδιά που βγαίνουν τώρα απο τις σχολές πως θα την παλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δουλειές ελάχιστες αλλά και αυτές που βγαίνουν τις θέλουν τζάμπα!Με πήρε ένας πελάτης που του έκανα μια άδεια λειτουργίας προ τριμήνου που μου χρωστάει ακόμη τα μισά λεφτά να με ρωτήσει για άδεια στέγης.Το κορυφαίο είναι αυτό που μου είπε:να γίνεται να βγει η άδεια και όταν πάρω το δάνειο να σε πληρώσω?Ναι βρέ,το άλλο με τον τοτο το ξέρεις?Έχει θράσος ο κόσμος όμως!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Τι μου θυμισες τωρα.....Γειτονας ερχεται για μια προταση αρχιτεκτονικης διαρρυθμισης... Μετα απο 5-6 εναλλαχτικες και 5-6 ραντεβου καταληγουμε καπου...

 

Παιρνει τυπωμενα τα σχεδια και μου λεει.. "Σε ευχαριστω πολυ, σου χρωσταω και ενα τραπεζι.."

Εε εκτος απο τη γαργαρα της αμοιβης, οσο φαγατε εσεις, εφαγα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μουτρα....Μου λεει και καλημερα....Οι φεσατζηδες δεν εχουν κανεα φιλοτιμο...

 

Η αληθεια ειναι οτι πηρε την εργολαβια συγγενικο προσωπο, αλλα δεν εχει καμια σχεση με την αμοιβη της μελετης.. (δεν βγηκε ΟΑ φυσικα...)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Τι μου θυμισες τωρα.....Γειτονας ερχεται για μια προταση αρχιτεκτονικης διαρρυθμισης... Μετα απο 5-6 εναλλαχτικες και 5-6 ραντεβου καταληγουμε καπου...

 

Παιρνει τυπωμενα τα σχεδια και μου λεει.. "Σε ευχαριστω πολυ, σου χρωσταω και ενα τραπεζι.."

Εε εκτος απο τη γαργαρα της αμοιβης, οσο φαγατε εσεις, εφαγα και εγω...

 

Χαχαχα, terry μήπως για να σου κάνει το τραπέζι περιμένει κι αυτός δάνειο σαν τον προηγούμενο της fotini mour ?

Συζητάμε καμιά φορά οι συμφοιτητές στη σχολή και πραγματικά δε ξέρουμε τι θα κάνουμε όταν βγούμε. Ακόμα κι αυτοί που έχουν πατεράδες μηχανικούς ή εργολάβους τα βλέπουν δύσκολα. Τι να πουν και οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

Nα διαλεγατε αλλο επαγγελμα..Αυτοι που εχουν πατεραδες μηχανικους δοε του ειπαν οτι ειμαστε πολλοι???

 

Φιλικα...

 

Ναι μαλλον το δανειο περιμενει...

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει τυπωμενα τα σχεδια και μου λεει.. "Σε ευχαριστω πολυ, σου χρωσταω και ενα τραπεζι.."

τα 'χουμε πει όχι σχέδια !!!!

χωρις σχέδια πως θα έκανε ο άλλος την εργολαβία;

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω κια το εφαρμοζω απο δω και περα...

 

Αλλα αν ειναι ο αλλος γειτονας και σου εχει ζαλισει, μην πω τι, για να κανεις αλλαγες και λες θα τον βλεπω καθε μερα, δεν περιμενεις να ειναι τοσο γυφτος...

Δυστυχως στις μικρες κοινωνιες ετσι ειναι... Το σπιτι του ειναι 60-80μ απο το γραφειο μου..γενικα τον βλεπω συχνα...Αλλα δεν πτοειται...

 

Μια μετα μου λεει "Να ερθεις να δεις ωραιο που εγινε το σπιτι..."

Ειναι για γελια...και ο συγκεκριμενος δεν ειναι καθολου "φτωχος", ακριβως το αντιθετο θα ελεγα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.