Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

Υπάρχει και καλύτερο. Πληρωμή επισκευής με συναλλαγματικές των 500Ε το μήνα για κόστος 25000Ε απο πολυκατοικία 20 ιδιοκτητών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειναι για γελια...και ο συγκεκριμενος δεν ειναι καθολου "φτωχος", ακριβως το αντιθετο θα ελεγα.....

 

δυστυχώς συνήθως έτσι κάπως τα βγάζουν τα χρήματα οι καθόλου "φτωχοί" στις πλάτες και στο φιλότιμο κάποιων άλλων ...

 

Στην εταιρία που δουλέυω πολύ πεσμένα, μας συντηρούν τα παλιά έργα ακόμα...για το μέλλον τίποτα μόνο απολύσεις ανακοινώνονται :sad:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις πως δεν καταλαβαινεις και συ...

 

Το βλεπω καθε μερα...Ειναι γειτονας...Αμα ειναι γαιδουρι ο αλλος ειναι... Τι να του κανω εγω... Εκανα μλκ τοτε που δεν του ειπα "ειναι τοσα"....Τωρα παει...πεταξε το πουλακι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω κια το εφαρμοζω απο δω και περα...

 

Αλλα αν ειναι ο αλλος γειτονας και σου εχει ζαλισει, μην πω τι, για να κανεις αλλαγες και λες θα τον βλεπω καθε μερα, δεν περιμενεις να ειναι τοσο γυφτος...

Δυστυχως στις μικρες κοινωνιες ετσι ειναι... Το σπιτι του ειναι 60-80μ απο το γραφειο μου..γενικα τον βλεπω συχνα...Αλλα δεν πτοειται...

 

Μια μετα μου λεει "Να ερθεις να δεις ωραιο που εγινε το σπιτι..."

Ειναι για γελια...και ο συγκεκριμενος δεν ειναι καθολου "φτωχος", ακριβως το αντιθετο θα ελεγα.....

 

Μάλλον γι αυτό ο συγκεκριμένος δεν είναι "καθόλου φτωχός". Άμα χρωστάς "και της Μιχαλούς" και δεν είσαι κύριος στις υποχρεώσεις σου τότε λογικό είναι να σου μένουν. Αυτό που μ' εκνευρίζει πάντως με όλους αυτούς τους απίθανους τύπους είναι ότι δεν εκτιμούν τον κόπο του μηχανικού, και βλέπουν την μελέτη και την υπογραφή του μηχανικού σαν ένα απλό "χαρτί" για να κάνουν την δουλειά τους. Και ειδικά οι μάστορες. "Έλα ρε μάστορα! Τι είναι μια υπογραφή;Βγάλε το χαρτί να τελειώνουμε", κτλ κτλ. Εγώ σας το λέω: Ο μεγαλύτερος εχθρός του μηχανικού είναι ο ... μάστορας. Όσον αφορά το εργασιακό, ρε παιδιά μου μαυρίσατε την καρδιά. Τι απαισιοδοξία είναι αυτή. Χαμογελάστε λιγάκι. Μπόρα είναι θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι απαισιοδοξία είναι αυτή. Χαμογελάστε λιγάκι. Μπόρα είναι θα περάσει.

 

Τα χαμόγελα δεν τρώγονται αδερφέ. Και δυστυχώς μπορεί να είναι "μπόρα", αλλά όχι μόνο δεν θα περάσει αλλά θα εξελιχθεί σε τυφώνα. Γιατί πορευόμαστε λάθος κατά πως φαίνεται. Για αυτό και γκρινιάζουμε, φωνάζουμε, εξαγριωνόμαστε, ψυχοπλακωνόμαστε. Και η πιο αισιόδοξη προοπτική ότι σε μια 10ετία όλα θα είναι "εντάξει" (για 3ετία πλέον, πρέπει να είναι αφελής κάποιος να πιστεύει ότι με μαγικό τρόπο έστω θα φτιάξουν όλα), σημαίνει ότι η δική μας "γενιά" (όσοι θα έπρεπε να είμαστε φουλ παραγωγικοί) το έχασε οριστικά το τραίνο δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω πόσο θα χαμογελάω ακόμη άν και είμαι γενικά αισιόδοξος άνθρωπος. Ευτυχώς που μένω στο πατρικό μου και δεν έχω νοίκια και τέτοια αλλιώς ....άστα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα οποιος ειναι αισιοδοξος ή ζει σε αλλη χωρα ή ειναι εισοδηματιας ή του εχει λασκαρει η βιδα ή εχει καταφυγει σε ουσιες***

 

Εγω καθε μερα τα βλεπω χειροτερα τα πραγματα... Με παιρνουν εργατες και μαστορες τηλ και μου λενε "Εχει κανα μεροκαματα και για 30-35Ε..."

 

Βλεπω οι περισοοτερες κατασκευαστικες βαρανε κανονια ή δουλευουν με το 30% του πρσοωπικου, εργολαβοι καθονται, οικοδομες ΔΕΝ ξεκινανε, ΟΑ δεν βγαινουν τωρα και δυο μηνες με τον κωλο ΚΕΝΑΚ....Και παει λεγοντας

 

***Συναδελφε πλακα κανω μην παρεξηγησεις..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.