Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

2 περιπτώσεις μελέτη-επίβλεψη-κατασκευή

1 ανακατασκευή/αναστήλωση

μερικές αναθεωρήσεις

αρκετοί ημιυπαίθριοι

αρκετά τοπογραφικά

τεχνικές εκθέσεις (αυτοψίας) για νομικά ζητήματα

μερικές περιπτώσεις για ένταξη σε προγράμματα (προσχέδια-έκθεση-ΜΠΕ)

και όλο και κάποιες εργασίες για να απασχολούνται τα μηχανήματα σε χωματουργικά

Τα χρέη από δήμους και δημοτικούς οργανισμούς όμως είναι 6ψήφια...

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για να ασχοληθώ σοβαρά με ΚΕΝΑΚ και το Fespa που αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδη εγω ειμαι πιο λασκα απο σενα dimitrispsi (ΑΡΚΕΤΑ πιο λασκα θα ελεγα!! Σε σημειο εκνευριστικο!) θα κοιταξω να δω τι λεει ο ΚΕΝΑΚ μπας και δω λιγο φως.

Μου φαινεται ομως οτι θα πρεπει να στραφω και στην αναζητηση εργασιας σε αλλον επαγγελματικο τομεα. Το μηχανιλικι μαλλον θα πάει ως δευτερη δουλεια! Εκτος αν με φιλοξενησει το εξωτερικο...υπαρχει και αυτη η περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι akius...

 

Πέρα από κανά μονοπάτι...σοβαρό τεχνικό έργο με ινδούς μηχανικούς δεν φτιάχνεις...

 

Ίσως αυτό να αλλάξει κάποια στιγμή, αλλά προς το παρόν έτσι είναι...

 

Το σχόλιό μου, μπορεί να ακούγεται λίγο ρατσιστικό, αλλά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λϊγοι η/χ, κατω από 25, και απειρες ώρες internet! Ο πατερας παλιός μηχανικός και είμαστε μαζί στο γραφείο. Ευτυχώς που δεν έχω ενοίκια και βγάζω έτσι λίγο πολύ τα έξοδά μου! Μετα τους η/χ πραγματικά δε ξερω τι μελλει γενέσθαι! Παντως ο μπαρμπα τζαμπας μαλλον αναστήθηκε akius!

Link to comment
Share on other sites

dimitrispsi αυτά που απαριθμείς παραπέμπουν σε φόρτο ...γραφείου μελετών, Ε' τάξης για τη δεδομένη περίοδο.

Απορώ πραγματικά! Πάντα τέτοια εύχομαι και στα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν διαβασατε την εκθεση της Ευρωπαικης Επιτροπης η οποια προεβλεψε πως στην Ελλαδα το 20-30% των απασχολουμενων στον τεχνικο κλαδο και στο λιανεμποριο θα αλλαξει επαγγελματικη σταδιοδρομια μεσα στα επομενα 10 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

respect σου συνάδελφους που σαν ελεύθεροι επαγγελματίες έχουν δουλειά στις μέρες μας !

Link to comment
Share on other sites

Τι απογοητευση ειναι αυτη....αλλο πραγμα...καταστροφολογια...δεν λεω,ειναι δυσκολα τα πραγματα...ΚΡΙΣΕΙΣ OΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.