Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδική δήλωση ΦΠΑ Φ2


Recommended Posts

κι εγώ το ίδιο, αλλά μου φαίνεται ότι αυτή η αντιμετώπιση δεν είναι η σωστή. στην ΔΟΥ σήμερα πάντως ο προϊστάμενος ΦΠΑ μου είπε ότι δεν υπάρχουν διευκρινίσεις και να ακολουθήσουμε τα ίδια με πέρυσι!!! 

Edited by cv94013
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ομοίως έχω την ίδια απορία. Υπέβαλα την περιοδική με βάση τα όσα ίσχυαν μέχρι 31/12/2013 για τις δαπάνες κινητής τηλεφωνίας.

Πώς να συμπληρώσω την τροποποιητική (φρονώ ότι πέραν των όποιων προσαυξήσεων, δεν θα υπάρξει πρόστιμο αφού η αρχική δήλωση έγινε εμπρόθεσμα) ?

Υπάρχει περίπτωση να βγει καμία διευκρινιστική ΠΟΛ για τα άρθρα 22 & 23 του Ν.4172?

 

 

 

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνουμε τα αρθρα 22 και 23 του Ν 4172/2014 ΣΑΝ ΤΟ 31 ΤΟΥ 2238/1994.

Link to comment
Share on other sites

πήρε παράταση η Εκκαθαριστική ΦΠΑ έως 30/5 τελικά?

 

 

πήρε παράταση η Εκκαθαριστική ΦΠΑ έως 30/5 τελικά?

 

 

 

Η πληροφορία που εχουμε είναι για παράταση εως 5/05 , αλλά είναι μόνο πληροφορία . Πάντως το taxis κατέβασε ρολά πλέον.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι πηγα να στειλω την εκκαθαριστικη και δεν μπορουσα να μπω, τρελαθηκα. Εκανα reset το password και την εστειλα... μετα απο λιγο ομως εμαθα οτι επεσε το συστημα!

Αυτο που εγραψε ο σωτηρης εχει βγει και ως επισημη ανακοινωση, μεχρι 05/05

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.