Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τί θέρμανση χρησιμοποιείτε στο γραφείο σας;


Spiderman

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα χρόνο είχα ένα Hitachi inverter 14000Btu σε 40τμ γραφείο. Και κάτι αερόθερμα για συμπλήρωμα. Χτες συνδέθηκα στην τηλεθέρμανση και σήμερα ήμουν με το φανελάκι. Βλακεία που δεν είχα συνδεθεί απο την αρχή, μιας και υπήρχε η εγκατάσταση μόνο τα καλοριφέρ έλειπαν.

Link to comment
Share on other sites

2 12αρια κλιματιστικα μαρκας αδιαφορης προς σημειωση και ενα καλοριφερ λαδιου 2400w.

Μονο το καλοριφερ δουλευει το χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σώματα (πετρέλαιο) αλλά επειδή έχει αρκετή υγρασία δεν ζεσταίνει εύκολα... Ήμουνα συνέχεια με μαντηλάκια για το συνάχι!

 

Στο χώρο μου τώρα έβαλα ένα αεροθερμάκι στα πόδια μου (των 20ευρώ) και ιδρώνω από την ζέστη.... Αναγκάζομαι να το έχω πολύ χαμηλωμένο ή να το κλείνω συνεχώς...

 

Η ζέστη πρέπει να έρχεται από κάτω παιδιά, κακά τα ψέματα!!

Με τα air-condition σε πιάνει πονοκέφαλος και τα πόδια είναι κρύα...αν δεν ζεσταθούν τα πόδια σας δεν πρόκειται να νιώσετε ζέστη!!

Link to comment
Share on other sites

Κουβέρτα, έχω ανοιχτό το παράθυρο γιατί καπνίζω.

 

Ο "Γιώργος" δεν άκουσες τι εντολή έδωσε;;; Πάνε αυτά! Γρήγορα στην κλινική να το κόψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

2Χ12000 ΒΤU + 1 θερμοπομπό 1400w + 1 θερμοπομπό 2000w αλλά συνήθως λειτουργώ μόνο το 1 12άρι γιατί είναι στο γραφείο μου... (το γραφείο είναι 3 δωμάτια).

Το κακό είναι ότι μιλάμε για γωνιακό διαμέρισμα του 1965 και ρετιρέ άρα μηδέν θερμ/ση από κάθε πλευρά (και την οροφή) και επίσης ύψος καθαρό 3,30 !!!!

Link to comment
Share on other sites

2Χ12000 ΒΤU + 1 θερμοπομπό 1400w + 1 θερμοπομπό 2000w αλλά συνήθως λειτουργώ μόνο το 1 12άρι γιατί είναι στο γραφείο μου... (το γραφείο είναι 3 δωμάτια).

Το κακό είναι ότι μιλάμε για γωνιακό διαμέρισμα του 1965 και ρετιρέ άρα μηδέν θερμ/ση από κάθε πλευρά (και την οροφή) και επίσης ύψος καθαρό 3,30 !!!!

 

το χειμώνα δεν χρησιμοποιείς τούς θερμοπομπούς κυρίως;από άποψη κατανάλωσης;

Link to comment
Share on other sites

το χειμώνα δεν χρησιμοποιείς τούς θερμοπομπούς κυρίως;από άποψη κατανάλωσης;

 

Οχι πάντα... σίγουρα συμφέρει αλλά δεν είναι και το πιο άμεσο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.