Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση 2011


Blazer2

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 315
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σωτηρη εγω που δεν εχω κανενα αλλο εισοδημα βαζοντας τις εισφορες τσμεδε στο 053 μετα βαζω το ιδιο ποσο στο 511 (αγγαμος ειμαι) και μηδεν στο 501;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον όμως προκύπτει φέτος κέρδος (με λογιστικό προσδιορισμό), το οποίο συμπληρώνεται στο Ε3 στον κωδικό 570 και 346, πως θα συμψηφιστεί με την ζημία του προηγούμενου έτους?θα αφαιρεθεί η ζημία από το κέρδος και έτσι ανάλογα ότι προκύψει συμπληρώνουμε και τον αντίστοιχο κωδικό στο Ε1?(δηλαδή αν προκύψει κέρδος τον 501, αλλιώς τον 511)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλαω για το οικονομικο ετος 2011 δηλαδη 1-1-2010 μεχρι 31-12-2010

 

Η μεταφορα ζημιας εφαρμοζετε απο φετος οποτε δεν ισχυει μεταφορα ζημιας απο το 2010 (1-11-2009 μεχρι 31-12-2009) στο 2011(1-1-2010 μεχρι 31-12-2010)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για Ε3

την επιδοτηση του ΟΑΕΔ για το προγραμμα ΝΕΕ την βαζουμε στο 681 ετσι δεν ειναι ; ( ή μήπως στο 904 που λεει επιχορηγηση)

και μονο εκει δεν μεταφερεται μετα σε καποιον αλλον κωδικο με αθροισμα ή κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουμε δηλαδή μεταφορά ζημίας της διαχειρ.χρήσης 01/01/2009-31/12/2009 στην διαχειρ.χρήση 01/01/2010-31/12/2010 σε καμία περίπτωση?Άκουσα ότι σε περίπτωση λογιστικού προσδιορισμού του εισοδήματος το 2009, ισχύει η μεταφορά ζημίας στο 2010. Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι δεν έχω λάβει ακόμη από το τσμεδε την συγκεντρωτική κατάσταση για τις εισφορες του 2010. Ξέρετε αν μπόρω να πάρω βεβαίωση από το τοπικό γραφείο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.