Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γνωμοδότηση του Ν.Σ.Κ περί δικαιώματος υπογραφής εξαρτημένων τοπογραφικών διαγρ/των


GRTOPO

Recommended Posts

Συνάδελφοι, η γνωμοδότηση είναι "μούφα", αυτός που την ανήρτησε πρέπει να ντρέπεται και να ζητήσει συγνώμη. Ακόμα περιμένουμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έχει καταστρέψει τους Μηχανικούς ΤΕ είναι ο νυν κ εδω κ 15 χρόνια πρόεδρος. Για παράδειγμα τον πήρα τηλέφωνα να τον ρωτήσω για την γνωμοδότηση και νευριασμένος με έβρισε που δεν έχώ μπει στο site να ενημερωθω. Τι συζητάμε λοιπόν. Ντροπή και αίσχος , όλοι στη διαπλοκή , και προσωπικό συμφέρον . Ντρέπομαι που είμαι Έλληνας .........

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 7-4-2011, στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης (Κομοτηνη) δεν έγιναν δεκτά τα τοπογραφικά μου, (Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε.) σύμφωνα με την απόφαση του Ν.Σ.Κ.. Τα θερμά συγχαρητήρια και καλες δουλειές στους Αγρονόμους!

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Σκιστους στη μηνυση .Ζητα τους να σου δειξουν την αποφαση Υπουργου που κανει δεκτη την γνωμοδοτηση (αν υπαρχει τετοια).Αν δεν σου δειξουν τιποτα ξεπατωσε τους.Αγωγες-μηνυσεις για παραβαση καθηκοντος κ.λ.π κ.λ.π

Για αρχη ενα εξωδικο να καουν οι κ.....

Ενα Υπαλληλος στα λεει αυτα με πολλη πειρα στη διοικηση

Αν εισαι αληθινος βεβαια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται μηνύσεις, με τα επιχειρήματα που σου ανέφερε ο KF μίλησε μαζί τους και μετά με τον προιστάμενο. Απλά έπεσες σε κανένα στραβόξυλο.

Link to comment
Share on other sites

και μήνυση να τους κάνει τα μούτρα του θα φάει

υπάρχει νομικό "πάτημα" για αυτό που έκανε ο υπάλληλος

 

Κανένα νομικό πάτημα, η απόφαση του ΝΣΚ δεν έχει ισχύ ακόμα και αν υπάρχει, εφόσον δεν εγκριθεί από τον αρμόδιο υπουργό.

 

Επίσης, ζήτα να σου τη δείξουν. Είναι τυχαίο οτι η κεντρική σελίδα του ΠΣΔΑΤΜ και του ΤΕΕ δεν αναφέρουν τιποτα; Σημαία θα είχε γίνει

Link to comment
Share on other sites

Τί σημασια έχει τα πόσα μυνήματα έχω γράψει;

Και επειδή δεν κρυβομαι ¨φίλε¨, ειμαι ο Κρίκης Στέλιος Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε. και διατηρώ γραφείο στη Καβάλα και Θάσο. Επιπλέον μετα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, ζήτησαν συγνώμη, και απλα θα περιμένουν μέχρι να ερθει κάποια εγκύκλιος.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νομικό πάτημα, η απόφαση του ΝΣΚ δεν έχει ισχύ ακόμα και αν υπάρχει, εφόσον δεν εγκριθεί από τον αρμόδιο υπουργό.

 

θες να μου πει ότι υπάρχει νόμος ή π.δ. που καθορίζει ότι μπορεί να τα υπογράψει?

 

τότε για ποιο λόγο γίνεται σφαγή για τα επαγγελματικά δικαιώματα τει?

Link to comment
Share on other sites

θες να μου πει ότι υπάρχει νόμος ή π.δ. που καθορίζει ότι μπορεί να τα υπογράψει?

 

τότε για ποιο λόγο γίνεται σφαγή για τα επαγγελματικά δικαιώματα τει?

 

Ως συνεχεια των ιδρυματων... Τοπογραφοι ΤΕ απο το 1930. Οπως ήταν και οι ΑΤΜ 3 ετη κάποτε.

 

Αλλωστε το εχει τεκμηριώσει και το ΤΕΕ και ο ΠΣΔΑΤΜ για τους τοπογραφους ΤΕ, με τα σημειώματα που εστελναν.

 

Τί σημασια έχει τα πόσα μυνήματα έχω γράψει;

Και επειδή δεν κρυβομαι ¨φίλε¨, ειμαι ο Κρίκης Στέλιος Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε. και διατηρώ γραφείο στη Καβάλα και Θάσο. Επιπλέον μετα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, ζήτησαν συγνώμη, και απλα θα περιμένουν μέχρι να ερθει κάποια εγκύκλιος.

 

Εως τότε; στο δέχτηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.