Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

Είμαι Διπλ. Πολ Μηχανικός και θέλω να δώσω προσφορά σε ένα μικρό έργο που ζητάνε επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο ΜΕΕΠ ή στο Μητρώο της Περ. Ενότητας. Επειδή δεν είμαι εγγεγραμμένος σε κανένα από τα δύο, παίζει να προλάβω σε 15 μέρες που λήγει η προθεσμία; 

 

Επίσης αν γνωρίζετε γιατί στη προκήρυξη δε το διευκρυνίζει,στη κατάθεση της προσφοράς ζητάνε το ΜΕΕΠ ή αργότερα μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά αν είσαι ο ανάδοχος; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν προλαβαινεις. Πρωτα πρεπει να γραφτεις στο ΜΕΚ και μετα στο ΜΕΕΠ.

 

Το τι ζητανε το γραφει στην διακηρυξη. Αλλα ακομα και αργοτερα εαν το ζητανε, κατα την ημερομηνια διεξαγωγης του διαγωνισμου δεν θα εισαι γραμμενος στο ΜΕΕΠ οποτε δεν θα πληρεις τα κριτηρια συμμετοχης. Το ΜΕΕΠ γραφει επανω ημερομηνια εγγραφης.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη μπορεί να έχει ΜΕΚ και να θέλει να βγάλει ΜΕΕΠ.

Αλλά και πάλι είναι πάρα, πάρα πολύ μικρό το χρονικό διάστημα των 15 ημερών για να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να πάρει στα χέρια του το ΜΕΕΠ.

Επίσης στο βαθμό που δεν αναφέρει αν έχει ΜΕΚ (ταξεις & κατηγορία) δεν μπορούμε να κρίνουμε και τις τάξεις και κατηγορίες του ΜΕΕΠ που ΘΑ έβγαινε καθώς και αν θα ικανοποιούσε τις ζητούμενες τάξεις και κατηγορίες βάση της διακηρυξης.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε ΜΕΚ . Όσο αφορά τη διαδικασία μέσω νομαρχίας την έχει κάνει κανείς για οικοδομικά ως Διπλ. Μηχανικός; Πόσο καιρό χρειάζεται; 

 

Ζητάνε Α τάξη οικοδομικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαλλον απιθανο να σε γραψουν στα Νομαρχιακα μητρωα ενω εισαι Διπλ. Μηχανικος

Ισως η καλυτερη λυση θα ηταν να συνεργαστεις με καποιον που ηδη εχει ΜΕΕΠ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις 

 

Το ποσό είναι μικρό (5000) και δεν αξίζει η συνεργασία. Παρόλο αυτά είναι μια καλή ευκαιρία να κάνω τα χαρτιά μου για να αποκτήσω ΜΕΚ/ΜΕΕΠ  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, διαθέτω ΜΕΚ Δ τάξης για ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ, Γ για ΟΔΟΠΟΙΙΑ και Α για ΛΙΜΕΝΙΚΑ. Μέχρι και την τελευταία ανανέωσή μου, έβγαζα 2η ΥΔΡ-ΟΔΟ και Α1 ΛΙΜ, γιατί η Δ συμπαρέσερνε και την ΟΔΟΠΟΙΙΑ. Φέτος, λήγει το πτυχίο μου και έχω βρει ένα άτομο για στελέχωση που έχει εμπειρία 23 ετών αλλά όχι ΜΕΚ. Ερώτηση: Εάν στελεχώσω το ΜΕΕΠ μου με το πτυχίο μου Δ (ΟΔΟ-ΥΔΡ) και ένα στέλεχος Α ή Β (ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΟ), μπορώ από την συνένωση να πάρω 2η ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ ή και Α2 ΛΙΜΕΝΙΚΑ στην εταιρεία μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαθέτω ΜΕΚ Δ τάξης για ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ, Γ για ΟΔΟΠΟΙΙΑ και Α για ΛΙΜΕΝΙΚΑ. Μέχρι και την τελευταία ανανέωσή μου, έβγαζα 2η ΥΔΡ-ΟΔΟ και Α1 ΛΙΜ, γιατί η Δ συμπαρέσερνε και την ΟΔΟΠΟΙΙΑ. Φέτος, λήγει το πτυχίο μου και έχω βρει ένα άτομο για στελέχωση που έχει εμπειρία 23 ετών αλλά όχι ΜΕΚ. Ερώτηση: Εάν στελεχώσω το ΜΕΕΠ μου με το πτυχίο μου Δ (ΟΔΟ-ΥΔΡ) και ένα στέλεχος Α ή Β (ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΟ), μπορώ από την συνένωση να πάρω 2η ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ ή και Α2 ΛΙΜΕΝΙΚΑ στην εταιρεία μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για ΟΙΚ

το ΜΕΚ Α θα σου δωσει Α1

το ΜΕΚ Β θα σου δωσει 1ης

χρειαζεσαι ΜΕΚ Γ για να παρεις 2ης

 

Για ΛΙΜ

Τα δυο ΜΕΚ Α (το δικο σου συν του στελεχους) θα σου δωσει 1ης

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Για ΟΙΚ

το ΜΕΚ Α θα σου δωσει Α1

το ΜΕΚ Β θα σου δωσει 1ης

χρειαζεσαι ΜΕΚ Γ για να παρεις 2ης

 

Για ΛΙΜ

Τα δυο ΜΕΚ Α (το δικο σου συν του στελεχους) θα σου δωσει 1ης

δυο ΜΕΚ Α δίνουν νομίζω ΜΕΕΠ Α2

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.