Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλειδάριθμος από εφορία


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι. Για όσους έχουν ήδη κωδικούς στο taxisnet εδώ και χρόνια χρειάζεται να προβούν στην εφορία για το περίφημο κλειδάριθμο ώστε να χρησιμοποιήσουν τις υπηρεσίες ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Προς το παρόν για φέτος και για την υποβολή των Ε1, Ε2, Ε3 δεν χρειάζεται κλειδάριθμος. Κάποιες επιπλέον δυνατότητες (υποβολή τροποποιητικών ΦΠΑ κλπ.) που δεν βλέπω να έχουν ανοίξει καν σε εμένα που έχω πάρει κλειδάριθμο θα τον χρειαστούν. Ό,τι έκανες και παλιά, μπορείς να το κάνεις ακόμα και χωρίς κλειδάριθμο για φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες επιπλέον δυνατότητες (υποβολή τροποποιητικών ΦΠΑ κλπ.) που δεν βλέπω να έχουν ανοίξει καν σε εμένα που έχω πάρει κλειδάριθμο θα τον χρειαστούν.

Υπάλληλος εφορίας με ενημέρωσε ότι τροποποιητική υποβάλλεις μόνο στην εφορία, πας εκεί, στο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάλληλος εφορίας με ενημέρωσε ότι τροποποιητική υποβάλλεις μόνο στην εφορία, πας εκεί, στο ΦΠΑ.

 

 

Επί του παρόντος ισχύει αυτό. Αν και όταν ... θα δούμε τι θα γίνει.:-x:-x:-x

Link to comment
Share on other sites

Υπάλληλος εφορίας με ενημέρωσε ότι τροποποιητική υποβάλλεις μόνο στην εφορία, πας εκεί, στο ΦΠΑ.

 

Όπως είπα, το ίδιο έχω διαπιστώσει κι εγώ. Η πρόθεση (όπως είχε ανακοινωθεί) είναι όμως μελλοντικά να δοθεί η δυνατότητα τροποποιητικών και μέσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το Ε1 και Ε3 με τους κωδικούς μου ηλεκτρονικά όπως στέλνω και το ΦΠΑ και κανένα πρόβλημα.Τον κλειδάριθμο μάλλον θα τον προμηθευτώ για του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

1.οι κλειδάριθμοι που πρέπει οι πρίν του 2010 που έχουν τούς παλιούς να πάρουν μέχρι την Τρίτη, μπορούν να ενεργοποιηθούν και από 1-1-2014 ΄'η υποχρεωτικά μεχρι τέλους χρόνου πρέπει να γίνει και η ενεργοποίηση, αλλιώς δεν μπορείς να μπείς μέσα από το νέο έτος να τούς ενεργοποιήσεις?

2. ρύθμιση οφειλών εισοδήματος (είναι το εκκαθαριστικό το φετινό απλήρωτο) πρέπει να πάς εφορία ή υποχρεωτικά γίνεται ηλεκτρονικά? Πρέπει μέχρι τέλους χρόνου ή  από 4/1/2014 έχει μεγάλα προστίματα?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αν είστε παλαιός χρήστης TAXISnet και χρειάζεται να παραλάβετε κλειδάριθμο από Δ.Ο.Υ μέχρι 31/12/2013.

https://www1.gsis.gr/webtax2/LookForOldUser/year2013/LookForOldUser/index.jsp

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.