Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διάλογος για τις Αμοιβές του νέου νόμου περί Αυθαιρέτων 2011


Recommended Posts

Και εγώ είχα την τιμή να γνωρίσω την ΕΤΑ 44.

Υπάρχουν παλιά θέματα για εκπτώσεις. Προ ΕΤΑ118....

Δεν νομίζω το 1.6-2xΕΤΑ44 να είναι πραγματικότητα...

 

 

Να και οι συνεργασίες...http://www.zhteitai.gr/index.php?option=com_noah&Itemid=34&method=showdetails&list=advertisement&rollid=21026&fromfromlist=classifiedscategory&fromfrommethod=showhtmllist&fromfromid=53.

 

Καλά απαράδεκτη η αγγελία που εμφάνισε η Myri. Τον έχουν ξεφτιλήσει τον μηχανικό μου φαίνεται...

 

Εχει πλάκα. Το τηλέφωνο παραπέμπει σε Καφέ-Μπαρ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλά όλα αυτά ρε παιδιά αλλά δεν πρέπει να καταλήξουμε και κάπου? Αν συμφωνήσουμε όλοι να καταγγέλλουμε στο ΤΕΕ τους μηχανικούς που μας ξεφτιλίζουν ok. Αλλά όλους και τους γνωστούς μας, τότε θα μπορέσουμε να κάνουμε κάτι!

Πέρα από αυτό τι ποσό θεωρείτε ότι είναι μία λογική αμοιβή την εποχή μας? για αυθαίρετα εννοώ χωρίς άδεια?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ σχολιάστε (όχι εδώ, στο capital.gr) το ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟ αυτό άρθρο. Ο συγγραφέας του διαμαρτύρεται γιατί δεν θεσπίζονται μέγιστες αμοιβές (ΠΛΑΦΟΝ) για τα αυθαίρετα!!!

http://www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?id=2497166&pg=1&pid=2497243&orderdir=asc#post_2497243

 

Υ.Γ. Ελπίζω οι διαχειριστές του φόρουμ να μου συγχωρήσουν την επανάληψη μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ήδη έχουν ξεκινήσει να κάνουν λόγο για τη δημιουργία νέου καρτέλ, αφού οι μηχανικοί θα αυτοπροσδιορίζουν, ενδεχομένως κατά περιφέρειες, το -ως αναμένεται υψηλό- ποσό της αμοιβής τους.

 

 

Κοιτα ιδεα που πεταξε ο τυπας..

Αντε να οργανωθουμε να παει η ελαχιστη 1000Ε να δουν τη γλυκα...

Δλδ το καρτελ του εσπρεσο με 3Ε δεν τους ενοχλει???

Link to comment
Share on other sites

Αν και νέος και χωρίς πολλές γνώσεις για το πώς δουλεύει το όλο πράγμα, ήθελα να το ρωτήσω κι εγώ αυτό. Δεν επιτρέπεται σαν κλάδος μηχανικών ανά περιφέρεια να έχουμε διαμορφωμένες προτεινόμενες τιμές? Σε άλλα επαγγέλματα γιατί υπάρχουν? Αναφέρω ότι μου έρχεται: κομμωτήρια, κλειδαράδες, καφετέριες που είπε και ο terry, κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το λεω και παλι...ΜΕ ΤΟΣΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΝ ΕΒΓΑΖΕΣ ΝΕΑ ΑΔΕΙΑ ..ποσα θα ζηταγες? σιγουρα οχι 500 !!!

 

αν με τοσες αποτυπωσεις τους μαθεις με 500 τοτε αντε αυριο σε ΝΕΑ ΑΔΕΙΑ να πεις 10000....

 

οι πελατες ειναι σαν τους σκυλους ...οπως τους μαθεις

Link to comment
Share on other sites

Χτες διάβασα ότι υπήρξε διευκρίνιση από το υπουργείο για την αμοιβή του μηχανικού ότι είναι ανοικτή προς διαπραγμάτευση (ενώ ακουγόταν για κάποιες προτεινόμενες αμοιβές ανά τετραγωνικό), καλά μέχρι εδώ.Δεν διάβασα πουθενά στο νόμο στις βεβαιώσεις του μηχανικού να φαίνεται αποδεικτικά αμοιβών, κρατήσεων και όλες τις λοιπές κρατήσεις.Επομένως παίρνω ότι θέλω και κόβω όσο θέλω? (Συγνώμη αν ξαναναφέρθηκε το θέμα σε προηγούμενες σελίδες)

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως.....

 

 

και μην ξεχνατε οτι πρεπει να εχουμε παραπνω εσοδα-κερδος....του χρονου 500 ευρω επειδη ειμαστε ελευθ επαγγ και 120 στο τσμεδε σιγουρακι υπερ οαεδ !!

620 αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.