Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

On 1/22/2024 at 12:14 AM, akis73 said:

ΟΚ όταν λες ότι δοκίμασες τα πάντα τι εννοείς;

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο "ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ.exe" και εκτέλεση ως διαχειριστής. Διαφορετικά απεγκατάσταση και επανεγκατάστη με δεξί κλικ το setup.exe και εκτέλεση ως διαχειριστής. Επίσης στα "regional settings" των Windows, δες αν έχεις ρυθμίσεις Ελληνικών, δηλ. δεκαδικά με κόμμα και χιλιάδες με τελεία.

Έχουν αναφερθεί επίσης προβλήματα με το αντιικό Avira όπως επίσης λύσιμο προβλημάτων κατεβάζοντας το παρακάτω:

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26347

Είσαι Θεός. Πραγματικός συντονιστής. Ταλαιπωρήθηκα για εβδομάδες αλλά σήμερα ξαναδιάβασα το post σου και έκανα και επανεγκατάστη με δεξί κλικ το setup.exe και εκτέλεση ως διαχειριστής που δεν το είχα προσέξει. Τελικά ήταν αυτό και τώρα βγάζει κανονικά αποτέλέσματα. Σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχετε κι εσεις σήμερα πρόβλημα με το σύστημα ή μόνο σε μένα παρουσιάζεται?

Μπαίνω μέσα για εντοπισμό του κτηρίου, βγάζει ροζ εικόνα και σταματάει εκεί! 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δημήτρη, επιβεβαιώνω και εγώ για το ροζ χρώμα. Ευτυχώς είχα προλάβει να το καταχωρίσω από χθες και έχει πάρει τη θέση. Το κακό με αυτούς είναι ότι αν χαλάσει κάτι το ΣΚ, δύσκολα να φτιαχτεί αυθημερόν, οπότε από αύριο μάλλον.... :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Άκη κι ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι δημόσιο είναι αυτό και το καταλαβαίνω να μην λειτουργεί στο ΣΚ,.

Δεν με χαλάει αν δεν περάσω σήμερα τον εντοπισμό του κτηρίου, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω για το ΠΕΑ, αλλά πιστεύω αύριο να είναι σε διαθεσιμότητα!

Ίδωμεν...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, προσπαθώντας να εγκαταστήσω (ως διαχειριστής) το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ σε windows 10 παρουσιάζεται το παρακάτω πρόβλημα. Έχω ήδη εγκαταστήσει το Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

image.png.392199b3d6db06a3845735fc1459ce87.png

 

Συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί και δε το έχω εντοπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.