Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός προστίμου αυθαιρέτου


Recommended Posts

Μόλις μίλησα με ΤΕΕ (έπιασα γραμμή μετά από 12 λεπτά αναμονής). Αν έχεις περίπτωση που ένα κομμάτι νομιμοποιείται με άρθρο 22 και ένα τακτοποιείται με το Ν.4014 τότε στο μισό εκδίδεις άδεια και στο άλλο μισό όχι. Για όσους είχαν απορία τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις... Γενικά μήπως είναι καλό να ανοίξει ένα θέμα με απαντήσεις από το Help Desk?

 

Την πιό σημαντική παράμετρο όμως την ρώτησες....??? Το τμήμα που δύναται να νομιμοποιηθεί πληρώνει επιπλέον πρόστιμα (εκτός από το παράβολο) σύμφωνα με τη νομοθεσία που ίσχυε πρίν αναρτηθεί ο Ν.4014?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με τα καταστηματα τι γινεται...που υπάγονται για τακτοποιηση ..σε ποια κατηγορια..δεν το ειδα καπου!!

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ !

 

 

 

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ....

οι δόσεις ..... είναι μηνιαίες.. ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με ΤΕΕ (έπιασα γραμμή μετά από 12 λεπτά αναμονής). Αν έχεις περίπτωση που ένα κομμάτι νομιμοποιείται με άρθρο 22 και ένα τακτοποιείται με το Ν.4014 τότε στο μισό εκδίδεις άδεια και στο άλλο μισό όχι. Για όσους είχαν απορία τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις... Γενικά μήπως είναι καλό να ανοίξει ένα θέμα με απαντήσεις από το Help Desk?

 

Ακριβώς η σκέψη μου! Αυτή η ερώτηση ήταν και μία που θα ρωτούσα ΑΝ έπιανα γραμμή. Αν και δεν νιώθω καλυμμένος ακόμη και με απάντηση από ΤΕΕ, γιατί προβλέπω να βγαίνει εγκύκλιος και να τα αλλάζει όλα. Και μετά εξήγησε στον ιδιοκτήτη ότι η κίνηση που τον έβαλες να κάνει, δηλ να βγάλει ο.α., βασίστηκε σε απάντηση του ΤΕΕ στο 2103291206. Θα μου πεις και τι να κάνεις...

Θα ποστάρω κι εγώ τα δικά μου ΟΤΑΝ πιάσω γραμμή. Καλό είναι να γίνει ένα thread με FAQ από τηλεφωνικές επικοινωνίες.

 

Την πιό σημαντική παράμετρο όμως την ρώτησες....??? Το τμήμα που δύναται να νομιμοποιηθεί πληρώνει επιπλέον πρόστιμα (εκτός από το παράβολο) σύμφωνα με τη νομοθεσία που ίσχυε πρίν αναρτηθεί ο Ν.4014?????

 

Ακριβώς! Τί γίνεται από εκεί και πέρα, είναι εντάξει με το παράβολο;

 

Με τα καταστηματα τι γινεται...που υπάγονται για τακτοποιηση ..σε ποια κατηγορια..δεν το ειδα καπου!!

 

Έλα ντε, όλα τα πραδείγματα είναι με κατοικία, λες και δεν υπάρχει τίποτ' άλλο.

 

edit:

Με τα καταστηματα τι γινεται...που υπάγονται για τακτοποιηση ..σε ποια κατηγορια..δεν το ειδα καπου!!

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ !

 

Αυτό είναι σίγουρο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με ΤΕΕ (έπιασα γραμμή μετά από 12 λεπτά αναμονής). Αν έχεις περίπτωση που ένα κομμάτι νομιμοποιείται με άρθρο 22 και ένα τακτοποιείται με το Ν.4014 τότε στο μισό εκδίδεις άδεια και στο άλλο μισό όχι. Για όσους είχαν απορία τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις... Γενικά μήπως είναι καλό να ανοίξει ένα θέμα με απαντήσεις από το Help Desk?

 

oi απαντησεις απο τεε ειναι καλο ναναι ξεχωριστα καπου...

 

 

επισης κανω 1 δηλωση που τα 100 τ.μ θα πηρωσουν παραβολο μονο και παμε για αδεια και τα αλλα 50 πληρωνουν παραβολο και ολο το προστιμο?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τηλέφωνο απάντησαν; στο 206 που απάντησαν μετά από πολλή αναμονή κ μου έδωσαν άλλα 4 τηλέφωνα τα οποία δεν έχουν αναμονή .... τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.