Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός προστίμου αυθαιρέτου


Recommended Posts

Έχω περίπτωση που έχει κατασκευαστεί bbq και από πάνω του μεταλλικό στέγαστρο. Ο αναλυτικός τους προυπολογισμός είναι < 5000ε. Θεωρείται 1 ή 2 παραβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω περίπτωση που έχει κατασκευαστεί bbq και από πάνω του μεταλλικό στέγαστρο. Ο αναλυτικός τους προυπολογισμός είναι < 5000ε. Θεωρείται 1 ή 2 παραβάσεις?

 

Έχω παρόμοια περίπτωση με υπόστεγο ανοικτό από τρεις πλευρές και πίσω τοίχο με BBQ και φούρνο που φαίνονται "ενσωματωμένα" στον πίσω τοίχο. Δηλώνω λοιπόν μία κατασκευή όλο αυτό υπολογίζοντας στον αναλυτικό κάθε επί μέρους συστατικό της.

 

Γίνονται γκρίζες ζώνες αυτά έτσι όπως τα έχουν ορίσει οι .....φωστήρες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η εμβάθυνση στην ενημέρωση συνεχίζεται... :

 

http://www.tdm.tee.g...u_7_12_2011.pdf

 

Συγγνωμη, αλλα τί γράφει??

Ακυρώνει τη Θ4? Σε πολλα σημεια οπως αυτο:

 

"Ο συντελεστής υπέρβασης κάλυψης λαμβάνεται μόνο όταν υπάρχει άδεια και

μόνο όταν δημιουργείται υπέρβαση της επιτρεπόμενης κάλυψης της

περιοχής".

 

μας γυρναει στα προ της Θ4?

 

Τι γινεται ρε παιδια??

Link to comment
Share on other sites

εξετάζει/αναλύει απλά και τις αντιφάσεις...η επιλογή είναι δική μας....

εγώ δεν τζογαρα και άρχισα να τζογαρω....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η κατάσταση με τις αλληλοαναιρούμενες απαντήσεις από σχιζοφρενική έχει καταντήσει και καταγέλαστη. Η διαφορά είναι στο ποιός θα γελά στο τέλος.

 

Και φοβάμαι δυστυχώς πως εμείς δεν μπορούμε να γελάμε, γιατί γίναμε εμείς οι παλιάτσοι όπως μας έχουν κάνει στο τσίρκο τους

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα

 

Σε οικόπεδο με κύρια και μοναδική κατοικία , οπου έχω αυθαίρετη αποθήκη και πέργκολα , στα φύλλα καταγραφής εκεί που δηλώνω το είδος χρήσης γράφω κύρια και μοναδική κατοικία ????

Link to comment
Share on other sites

η κύρια και μοναδική κατοικία δεν αφορά το οικόπεδο (αν ενοείς αυτο), αφορά υπο προϋποθέσεις τον ιδιοκτήτη (δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αυτό που ρωτάς)

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα

 

Σε οικόπεδο με κύρια και μοναδική κατοικία , οπου έχω αυθαίρετη αποθήκη και πέργκολα , στα φύλλα καταγραφής εκεί που δηλώνω το είδος χρήσης γράφω κύρια και μοναδική κατοικία ????

 

Αν η αποθήκη ανήκει στην ίδια αυτοτελή ιδιοκτησία με την κατοικία ναί, αλλά επιπροσθέτως για κοίταξε μήπως ξεφεύγει και κάτι άλλο με το υπόγειο π.χ (στάθμες, χρήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.