Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Καλά...Γ@ΜΩ τις ηλεκτρονικές μου βεβαιώσεις μέσα!!!!! Για εμένα ΑΥΤΗ δεν μου κάνει ... περιγράφει ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ρε γ@μώτο!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ???

 

Εξηγούμαι:

1) ΔΕΝ θα μου επιδοθούν το 1) Στέλεχος της ο.α., το 2)Τοπογραφικό της ο.α. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ...... ΖΩΑ του κράτους!

2) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ, κανονικά, να βγαίνει αυτόματα η βεβαίωση, αλλά να ξαναγίνεται νέα δήλωση, αφού ΟΝΤΩΣ ο ιδιοκτήτης σου δώσει την ΥΔ του !!!

3) Η ημερομηνία αυτοψίας πρέπει να είναι (κατ' εμέ) μετά την οριστική υπαγωγή στο νόμο ή το λιγότερο την τελευταία μέρα. Για παράδειγμα έχω κάνει αυτοψία ήδη αρχές Οκτώβρη και τώρα την προχωράω.... άρα το 2μηνο πέρασε!!!

 

Προσωπικά, μάλλον προσανατολίζομαι να το κάνω ξεχωριστή δήλωση στο σύστημα με μηδενικά πρόστιμα, αφού μου δώσει ο ιδιοκτήτης ΥΔ που να λέει ότι έχει υπαχθεί στο νόμο και θα ξανακάνω αυτοψία και θα βάλω ΟΝΤΩΣ τη μέρα αυτοψίας μου.

 

Άλλο η τακτοποίηση και άλλο η βεβαίωση.... για εμένα!!!

 

Αυτό που λες είνάι όντως πρόβλημα....αν παρέλθει το δίμηνο από την αυτοψία τι γίνεται? Ξανά αυτοψία?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ το πρόβλημα... Αν παρέλθει το δίμηνο (που για εμένα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΡΟΝΟΣ για την Ελλάδα, όπου οι αυθαιρεσίες γίνονται σε μία νύχτα!!!!!!!) ξαναμπαίνουμε και βγάζουμε νέα βεβαίωση. Έτσι κι αλλιώς τζάμπα είναι (δεν έχει νόμιμη δλδ).

 

Πρόβλημα αποτελεί ότι το κείμενο γράφει ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια που ειδατε οτι θελει σφραγισμα η βεβαιωση????πρωτον και δεν εχει χωρο και δευτερον μονο υπογραφη βλεπω να ζηταει....

Link to comment
Share on other sites

Σαν μηχανικοί έχετε υπογράψει πουθενά χωρίς τη σφραγίδα σας?

πως θα πιστοποιηθεί η ιδιότητά σας?Προφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θέλει σφραγίδα!

 

Ο μηχανικός έχει ευθύνη για αυτό το χαρτί, η σφραγίδα είναι απαραίτητη, τουλάχιστον γιατί έχει τα στοιχεία επικοινωνίας του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ το πρόβλημα... Αν παρέλθει το δίμηνο (που για εμένα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΡΟΝΟΣ για την Ελλάδα, όπου οι αυθαιρεσίες γίνονται σε μία νύχτα!!!!!!!) ξαναμπαίνουμε και βγάζουμε νέα βεβαίωση. Έτσι κι αλλιώς τζάμπα είναι (δεν έχει νόμιμη δλδ).

 

Πρόβλημα αποτελεί ότι το κείμενο γράφει ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !!!!

 

Sorry αλλά εγώ θα ήθελα ξανά αυτοψία... από τη μια λες ότι γίνονται σε μια νύχτα και από την άλλη λες ότι απλώς βγάζεις καινούργια;;; Δηλαδή

δεν θα πάς; Δεν θα χρεώσεις; Ασ'το τότε να το κάνει άλλος...

Τζάμπα για σένα όχι για τον πελάτη! Η βεβαίωση δίνεται για τη μεταβίβαση... απλώς παίρνεις και μια δώρο με τη τακτοποίηση.... Είναι υπηρεσία και πληρώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε JTB... εννοείται ότι ξανακάνεις αυτοψία... δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ !!!!! Απλά δεν το ανέφερα γιατί το θεώρησα δεδομένο!!!

Για χρέωση ίσως να μην ξαναχρεώσω.... εξαρτάται από το πού είναι το αυθαίρετο (Θεσσαλονίκη ή εκτός), από πόσα του πήρα για την τακτοποίηση και από το ποιός είναι ο ιδιοκτήτης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενταξει, αν δωσω βεβαιωση νομιμοτητας, την πληρωθω, αυτη ληξει και δε χρησιμοποιηθει και μου ζητησουν νεα, μετα θα εφαρμοσω απλως τη μεθοδο ΤΟΕ στη νεα μου αυτοψια και αν δεν εχει πειραχτει τιποτα, τοτε δε νομιζω να ξαναχρεωσω κατι....

 

*ΤΟΕ = Ταχυς Οπτικος Ελεγχος :mrgreen:

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν είναι Χαλκιδική!!! Ε, ένα διωράκι θα το φάμε.... βάλε και τις μπενζίνες!!!! Ε να μην πάρουμε 500€ ? :shock: Η Ferrari καίει και πολλά!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.