Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοιτα τετοιο προβλημα δεν εχω . Τους εχω βγαλει το προστιμο με 1050 αλλα επειδη καποιοι ντοπιοι μηχανικοι το εχουν παει σε αλλους με 600 τωρα μου λενε αυτοι το εβαλαν τοσο εσυ γιατι μας το βαζεις τοσο.. οποτε αναγκαζομαι να παω και εγω με το 600αρι...αλλα τους το εχω ξεκαθαρισει οτι το πιο πιθανο ειναι να τους το διορθωσουν στην β φαση και να παει με 1050.. το θεμα ειναι αν θα εχω καμια κυρωση... αλλιως απο την μερια των πελατων ειμαι καλυμμενος..

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να κάνω (ή τουλάχιστο χωρίς να θέλω να κάνω) διαφήμιση

 

όσοι έχετε το civil (τακτ/ση) τις Τ.Ζ για τους οικισμούς τις βγάζει αυτόματα

(αρκεί να αναφέρεστε "δηλ να βάλετε δ/νση αυθαιρέτου" με οικισμό που ανήκε σε "Καποδιστριακούς Δήμους και Οικισμούς

κατόπιν εμφανίζει όλους του οικισμούς, βρίσκετε τον Οικισμό και πατάτε Τ.Ζ και εμφανίζεται η Τ.Ζ)

 

δυστυχώς σήμερα το ανακάλυψα (γιατί είχα την εντύπωση ότι γίνεται μόνο με το πρόσθετο add-ons)

και σας ...το μεταφέρω

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι! Δεν θα τροποποιήσει κανείς άλλος (εκτός απο εμάς) τα προστιμά που βγάζουμε, σε επόμενη φάση! Οπότε αμα δηλώσεις με 600 με 600 θα μείνει μέχρι να σου κάνουν τον έλεγχο και να σου σβουρίξουν τα αυτια το πρόστιμο (το 5% και αν γίνει βεβαια). Οπότε μην εφησυχάζετε ότι θα το διορθώσει κάποιο μαγικό χέρι και απλά θα πληρώσουν παραπάνω δόση...θα βγούν εκτός νόμου οι πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μην εφησυχάζετε ότι θα το διορθώσει κάποιο μαγικό χέρι και απλά θα πληρώσουν παραπάνω δόση...θα βγούν εκτός νόμου οι πελάτες.

 

Ειδικά αυτό το "θα βγούν εκτός νόμου οι πελάτες" ας το βάλουμε στο μυαλό μας καλά για όλα (όχι μόνο για την ΤΖ).

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Ποιος μπορει να τους βγαλει εκτος Νομου, εκτος απο το δειγματοληπτικο του 5%?

 

Αφου δεν υπεισερχεται ανθρωπινος παραγοντας πλεον...

 

Υ.Γ. Δεν επικροτω με αυτο μου το ποστ την ενταξη στο Νομο ιδιοκτησιων που δεν δυνανται να ενταχθουν...

Link to comment
Share on other sites

Ο δειγματοληπτικός του 5% αλλά και τυχόν καταγγελίες τόσο από γείτονες, όσο και από μηχανικούς !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει οι γειτονες να ξερουν οτι δεν εντασσεται στο Νομο... Δυσκολο το κοβω...

Τωρα για Μηχανικους, θα πρεπει να υπαρξει δολος, οχι πως το αποκλειω στις μερες μας...

Link to comment
Share on other sites

Οι συμβολαιογράφοι και οι δικηγόροι θα την κάνουν την ζημιά όταν πάνε να γίνουν μεταβιβάσεις ή υπάρξει άλλο νομικό θέμα (κληρονομίες, καλοθελητές συγγενείς) και όχι οι μηχανικοί..εμείς το πολύ πολύ να μην δώσουμε βεβαίωση νομιμότητας για λάθος δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Η "Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίου" θα την κάνει τη ζημιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.