Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιβολή κυρώσεων σε προσωρινό ενεργειακό επιθεωρητή


fraafr

Recommended Posts

Επιβολή κυρώσεων σε Ενεργειακό Επιθεωρητή μέχρι στιγμής.

  1. ΑΔΑ: Β4Θ00-Ν78
  2. ΑΔΑ: 45ΠΑ0-ΧΙ1
  3. ΑΔΑ: Β43Δ0-Κ0Ω
  4. ΑΔΑ: Β4Θ00-ΓΞΑ
  5. ΑΔΑ: Β4ΤΖ0-ΗΣΖ
  6. ΑΔΑ: Β41Ι0-Χ7Τ

Πραγματικά με τις τόσες παραδοχές που κάνουμε φοβάμαι μην βρεθεί και το δικό μου όνομα μέσα στην λίστα...

Κοιτούσα ένα παλιό ΠΕΑ και είδα πως U για δάπεδο σε οροφή υπογείου, το είχα πάρει ίσο με 1,375 δηλαδή το 1/2U pilotis. Δεν θυμάμαι όμως γιατί το είχα κάνει έτσι...έκανα το ίδιο που μπορούμε να κάνουμε στον τοίχο όταν αυτός είναι σε επαφή με κλιμακοστάσιο; Γιατί όμως δεν πήρα το 2.00 που είναι για δάπεδο επάνω από μη θερμαινόμενο χώρο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί όμως δεν πήρα το 2.00 που είναι για δάπεδο επάνω από μη θερμαινόμενο χώρο;

 

Μήπως επειδή είχες μια μελέτη θερμομόνωσης με U= 2.75, που όφειλες να ακολουθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα μελέτη :( ούτε κάν ΟΑ δεν έχει το κτίριο.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Επιβολή κυρώσεων σε Ενεργειακό Επιθεωρητή μέχρι στιγμής..................

 

οι συνηθεις γελοιες κυρωσεις.....

 

Πραγματικά με τις τόσες παραδοχές που κάνουμε φοβάμαι μην βρεθεί και το δικό μου όνομα μέσα στην λίστα...

Κοιτούσα ένα παλιό ΠΕΑ και είδα πως ...........

 

ασε μας ρε φαεθον παιζεις με τον πονο μας.* Τι ομιζεις οτι με ενα λαθακι θα σε τιμωρησουν?

Για να αξιωθουν να προβουν σε τιμωρια, (αν ποτε σε ανακαλυψουν) θα πρεπει να εχεις κανει σημεια και τερατα. ΚΑι μαλιστα συνεχομενα.

 

 

* χωρις παρεξηγηση για τον τονο. Δεν σε γνωριζω και προσωπικα.

Edited by maneni
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κοιτάνε μία λίστα με αυτούς που βγάζουνε τα πιο πολλά. Κοιτάνε τι κατηγορίες τα βγάζουνε και έτος κατασκευής και επιλέγουνε. Ένας που κάνει 1-2 την εβδομάδα νομίζω δεν κινδυνεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να κάτσει κάποιος και να διαπιστώσει λάθη σε ΠΕΑ....Πχ γράφεις β.α 80% αντί για 66%...ε, και? Που ξέρει αν είναι λάθος? Παίρνεις πχ U=0.7 αντί για U=0.454...Πάλι που ξέρει γιατί? Εκτός και αν μιλάμε για τραγικά λάθη που κάνουν μπαμ στο μάτι.... Στους συντελεστές σκίασης τι λάθη να δει? και πως? κτλ κτλ.... Αυτούς τους τσίμπησε γιατί ο ενεργειακός επιθεωρητής ήταν και ιδιοκτήτης....Τρελλό μπαμ....

Link to comment
Share on other sites

Καλά... αυτούς τους τσίμπησε γιατί ήταν ΚΑΙ ηλίθιοι ! :smile:

Δεν φτάνει η παραποίηση των αποτελεσμάτων, κάνεις ΠΕΑ και στο σπίτι σου?

Μα τόσο δεν κόβει???

Τελείως αψυχολόγητο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.